Sports

Kdo vyhraje skupinu E v kvalifikaci Euro 2024: preview

Počínaje březnem 2023 skončí výběr fotbalového mistrovství Evropy 2024 o rok později. Soutěže se účastní 53 týmů, ale pouze 20 z nich postoupí do závěrečné fáze turnaje.

Reprezentace České republiky, Polska, Albánie, Faerských ostrovů a Moldavska hrají v kvintetu „E“ a bojují o postup ze skupiny. Na základě předchozích výsledků těchto týmů a jejich formy můžeme přesněji odhadnout, kdo obsadí první místo v tabulce.

Česká republika

Lokomotiv po dvou startovních kolech vedl v kvintetu a před druhými Poláky o jeden kredit. V Praze ve Fortuna Areně tým Jaroslava Shilgavyho nepociťoval potíže s Bílými orly z Polska a připsal si tři body. Pak tým bojoval na silnici s Moldavskem a neodhalil nejsilnější, když maloval svět bez cílů. Po březnových bojích mají Češi mezi soupeři nejsilnější útok a poměrně dobré šance na další postup.

Česká republika má silný kádr, se správným přístupem může tým získat body s jakýmkoliv soupeřem. Tomáš Souček a spol. mají před sebou spoustu zápasů, ale Češi jsou schopni vyhrát kvalifikační kolo. Pokud chcete začít vydělávat sázením na kvalifikaci ME 2024, doporučujeme vám to udělat na Mostbet CZ.

Polsko

Bílo-červení skončili v nepříliš impozantní skupině a jsou docela schopni ji opustit, ale pro Poláky bude těžké zaujmout první linii. Po prohře venku s Českem nehráli kluci Fernanda Santose s Albánií příliš přesvědčivě, ale vytáhli minimální vítězství. Podařilo se to díky jedinému gólu Karola Sviderského v závěru prvního poločasu. K tomu, aby se „Bílí orli“ dostali před Čechy, potřebují pravidelně bodovat a čekat na neúspěchy soupeře a také vyhrávat proti Čechům v domácí bitvě.

Seznam Poláků je poměrně silný, ale po herní stránce se tým potřebuje zlepšit. Boj o prvenství v kvintetu bude urputný, ale Bílí orli musí vynaložit veškeré úsilí, aby vyhráli skupinu E.

Albánie

The Red-Blacks odehráli v březnu 2023 pouze jeden oficiální zápas. Na silnici Albánci v boji prohráli s Poláky. Přitom Elsid Hysay a partneři mohli skórovat, ale brankář bílo-červených si se všemi střelami poradil. Výsledkem je, že Silvinhovi svěřenci jsou na posledním místě tabulky, ale tým má před sebou ještě mnoho zápasů, aby své postavení vylepšil. Přesto jsou Mountain Eagles velmi konkurenceschopným národním týmem.

Albánci mají před sebou spoustu bojů a mohou snadno stoupat po turnajovém žebříčku. I když je nepravděpodobné, že by Čechům a Polákům uvalila vážnou konkurenci.

Moldavsko

Vadim Rata a partneři v aktuálním výběru nevypadají příliš přesvědčivě, ale Moldavsko v prvních dvou kolech neprohrálo. Tým bodoval remízou s Faerskými ostrovy a Čechy. A pokud svěřenci Sergeje Kleščenka ztratili body proti Rybakovovi, získali body proti České republice. Moldavany přitom čeká těžký kalendář, ve kterém se budou muset utkat dvakrát s Albánií a Polskem a také na cestách s Českem.

Moldavsko by stěží mělo očekávat nějaké vážné úspěchy. Maximálně se hráči budou snažit být na třetí lajně, ale s největší pravděpodobností budou na čtvrté.

Faerské ostrovy

Od Faerských ostrovů nikdo neočekává seriózní konkurenci. “Rybářům” se v Kišiněvě podařilo uhrát jeden bod, ale to je spíše výjimka než pravidlo. Mads Mikkelsen a spol se pokusí držet na bodech více než jednou, ale pro ostrovany bude velmi těžké zvednout se z posledního místa v kvintetu.

Faerské ostrovy se pokusí předběhnout kluky Sergeje Kleshchenka, ale je nepravděpodobné, že uspějí. Mohou tedy dát ještě jeden samostatný senzační výsledek, ale s největší pravděpodobností tento národní tým na víc stačit nebude.

Naše předpověď

Albánie, Moldavsko a Faerské ostrovy by neměly být brány vážně, pokud jde o vítězství ve skupině. S největší pravděpodobností Albánci skončí třetí, zatímco Moldavané a Faerští hráči budou ve spodní části tabulky. Češi a Poláci budou s velkou pravděpodobností hrát mezi sebou o první lajnu. Vzhledem k dosavadním výsledkům a silnému složení české reprezentace by tento kvintet měli vyhrát.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *