up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Nemůžete si pořídit vlastního psa? Staňte se dobrovolným pejskařem

08.01.2019 / AUTOR: Vlaďka Hyláková

Venčete v pražských útulcích. Po Vánocích jsou kotce zase plné.

Spousta z vás touží po vlastním psím mazlíčkovi, ale ne každý si ho může skutečně pořídit. Chcete parťáka, kterého byste vzali na procházku podél řeky nebo třeba na Divokou Šárku, ale víte, že váš pejsek by byl jinak celý den sám v bytě? Můžete se stát dobrovolným pejskařem. Často se ptáte, kde je v Praze a v jejím okolí možnost venčení psů v útulcích a azylech. Na těchto místech vám pejska rádi půjčí na procházku. 

Proč venčit pejsky z útulků?

Výhody plynou pro obě strany. Vy budete mít pravidelně důvod k hezké procházce a po pořádném psím pomazlení taky mnohem lepší náladu. Psi z útulků budou mít radost nejen z toho, že se s vámi proběhnou, ale ti, kteří neměli v minulosti štěstí na hodného pána, začnou postupně získávat důvěru k lidem. Pobyt v útulku bude pro ně o něco příjemnější a snáz se socializují, což jim pak může pomoct najít nového majitele. Takže pokud vás mrzí, že nikdo ve vašem okolí nepotřebuje hlídání pro svého psího mazlíčka, nesmutněte. To nejlepší, co můžete udělat, je věnovat trochu svého volného času pejskům v útulcích. Budou vám za to moc vděční. Po Vánocích jsou bohužel útulky opět plné odložených chlupatých dárků a každý dobrovolný pejskař se počítá.

Do kterých útulků v Praze a okolí zajít?

1Psí útulek v Libni

Adresa: Jeřábová 1, Praha 9-Libeň
Kontakt: 724 526 537,
605 256 960 nebo na [email protected]
V útulku pro psy v Libni si váží každé pomoci. Pokud máte zájem o venčení psů, rádi vás přijmou do skupiny svých dobrovolníků. Je potřeba, abyste chodili venčit pravidelně – minimálně jednou týdně. Určitě si tedy rozmyslete své časové možnosti, protože přijímají pouze ty, kteří mají zájem o dlouhodobé venčení psů (alespoň 6 měsíců). Proč? S vaším novým psím kamarádem si na sebe zvyknete. Budete vědět, co od něj můžete čekat, navíc všichni dobře víme, že psi lépe poslouchají lidi, které znají. Podrobnosti ohledně možnosti venčení v Libni najdete zde.

2Voříškov

Adresa: mezi obcemi Ořech a Chýnice
Kontakt: 723 149 929 nebo na adrese [email protected]
Ve Voříškově hledají pravidelné, ale i nepravidelné dobrovolníky, kteří by rádi venčili jejich svěřence. Pokud si tedy z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit vlastního mazlíčka, kontaktujte Anežku, která má dobrovolníky na starosti, a přijeďte kousek za Prahu, kde můžete vesele chodit na procházky a udělat tak dobrý skutek. P.S.: Nezletilí můžou venčit jen v doprovodu osoby starší 18 let.

3 Projekt HOPE 

Adresa: Gutova 66/10, Praha 10 
Kontakt: 777 292 650 nebo na [email protected]
Projekt HOPE založila paní Jana Plaňanská, která chtěla dát opuštěným psům novou šanci na lepší život. Tak vznikla dočasná domácí péče o nechtěná štěňata, někdy i jejich psí maminky nebo starší psy. Paní Jana ráda uvítá zodpovědné dobrovolníky, kteří vezmou její svěřence na procházku a pořádně se s nimi pomazlí. Přece jen musí pejsci znovu poznat, že i cizí lidé kolem nich můžou být milí.

4Odchytová služba Lary 

Adresa: Veleňská, Hovorčovice (Praha-Čakovice)
Kontakt: 605 189 844 nebo na [email protected]
Venčení psů umožňuje také Záchranná stanice a Odchytová služba LARY. Ta funguje už od roku 1997 a provozuje ji pan Jiří Dvořák. Domluvte se s nimi na svých časových možnostech a pomozte psům dostat se častěji na procházku. Pokud se chcete zapojit i jinak, dveře jsou tu otevřené i pro šikovné dobrovolníky, kteří by pomohli třeba opravit kotce nebo rozšířit výběhy. Můžete se připojit také do facebookové skupiny Pomoc pejskům v útulku LARY u Prahy.

5Dogpoint

Adresa: Lhotky 60, Malotice (u Kostelce nad Černými lesy)
Kontakt: 607 018 218 nebo [email protected]
Kousek za Prahou, u Kostelce nad Černými lesy, najdete soukromý útulek pro opuštěné a týrané psy. Dogpoint je rád za všechny dobrovolníky, kteří chtějí věnovat trochu volného času psům z útulku. Není potřeba se dopředu ohlásit, stačí přijít v otevírací době (ÚT–PÁ 10:00–16:00, SO–NE 9:00–15:00). Venčit tu může kdokoliv, dokonce nemusíte být ani stálým dobrovolníkem (ačkoliv to je také vítané), ale děti do 15 let musí být v doprovodu plnoleté osoby. 

6Psí útulek Bouchalka

Adresa: Na Bouchalce 398, Buštěhrad
Kontakt: 603 523 070, 312 250 508 nebo na [email protected]
Psí útulek Bouchalka najdete nedaleko za Prahou, v Buštěhradu. Také zde vám rádi svěří pejska na procházku, ale neodmítnou ani jakoukoliv další pomoc z vaší strany (věcnou nebo finanční). Venčit můžete kdykoliv během otevírací doby pro návštěvy, což je každý den od 10:00 do 15:00. 

Pokud víte o dalším útulku v Praze nebo okolí, kde je možnost venčit psy, napište nám do komentářů.

 

   Fotografie: Unsplash.com.

commentkomentáře
22.09.2019 10:02
Kateřina Pšeničková
20.02 09:20
Jsou podobné Stanice i na Praze 4

přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose