clanek

vencete-v-prazskych-utulcich

Venčení psů z útulku

I pejskové z útulku se rádi projdou, poznají nové lidi a pomazlí se. Stavte se u nás a vezměte některého z nich na procházku. Níže se dočtete více informací.

Venčení probíhá na adrese útulku Lhotky 60, Malotice.

V našem útulku uvítáme každého, kdo by chtěl věnovat trochu ze svého času psům z útulku.

Kontakt psa a člověka je skvělý pro obě strany! Pro psa, který neměl v životě štěstí na páníčka je takovýto kontakt obzvláště důležitý. Nejen, že se mu dostane fyzického vyžití a nové podněty, ale taková procházka (třeba i plná her) pomáhá zvyšovat jeho důvěru k člověku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který věnuje konkrétnímu psovi svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres. Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost! Navíc v okolí našeho útulku jsou krásné procházky lesem.

Kdo může venčit?

Venčit může kdokoli, není nutné být našim stálým dobrovolníkem.

  • Pokud je ti méně jak 15 let, je potřeba, aby jsi přišel s doprovodem osoby starší 18 let.
  • Pokud je ti 15-18 let, můžeš přijít venčit i samostatně, ale potřebujeme podepsaný souhlas rodičů.
  • Pokud je ti víc jak 18 let tak…tak není co řešit.

Můžu vzít s sebou i svého psa?

Po několikaletých zkušenostech si myslíme, že je lepší nechat vlastního pejska doma. Málokdy máme v útulku psa, kterého můžeme s klidným srdcem zapůjčit k dalšímu psovi. Obvykle se naši svěřenci s jinými pejsky nesnesou a tak je procházka bez dalšího pejska mnohem méně stresující pro všechny strany.

Musím se předem ohlásit?

Ano, je potřeba si na venčení vytvořit online rezervaci (rezervační kalendář najdete na této stránce dole). Zabere vám to chvilku a budete mít jistotu, že tu na vás jeden z našich svěřenců bude čekat. Nikdy ale nerezervujeme konkrétního pejska, to není v našich silách. Rezervujete si vždy časový úsek, během kterého můžete jít s jedním z našich psů ven. Je jen na vás, jestli přijedete hned na začátku časového bloku a budete tak mít prostor 2 hodiny, nebo až půl hodiny před jeho koncem. Důležité je, aby byl pes na konci časového bloku zpátky ve svém kotci na krmení. Rezervace je zdarma a může si ji udělat kdokoli, není omezená věkem, ale pro venčení platí výše zmíněná pravidla. V případě jakékoli změny (pejsek onemocní, najde domov,..) vám registrační aplikace odešle bezodkladně informace na e-mail, případně rovnou upozornění přes aplikaci. Rezervace je možná vždy pouze týden dopředu. Zrušení rezervace lze provést maximálně  1,5 hodiny před začátkem venčení, aby měl případně možnost se přihlásit další zájemce.

UPOZORNĚNÍ:

  • Je potřeba počítat s tím, že v útulku jsou často pejsci s nejasnou minulostí, špatnými zkušenostmi, nebo psi zcela nepolíbení výchovou.
  • Pokud se k nám chystáte na venčení s dětmi, rozhodně doporučujeme si nejdříve ověřit, zda máme na venčení pejska vhodného na společnou procházku s dětmi.
  • Na venčení je zapůjčován vždy pouze 1 pes z důvodu, že se většinou mezi sebou psi nesnesou.
  • KOMPLETNÍ POUČENÍ PRO VENČITELE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *