Business

8 neobvyklých a zábavných aktivit v Praze

Kromě velkolepých památek a bohaté historie má Praha i poněkud bizarní stránku, která z českého hlavního města dělá místo, které návštěvníky udržuje v napětí. Čeká tu na vás spousta překvapení, například zahradní bar, kde se podávají koktejly, a výtahy, které se nikdy nezastaví. Nebo co takhle vykoupat se v celé vaně piva v jedné z městských pivních lázní? A nesmíme zapomenout na nechvalně proslulou televizní věž, která byla vyhlášena jednou z nejošklivějších budov na světě a kterou zdobí obrovská kovová miminka lezoucí po stěně.

Pro ty, kteří chtějí zažít to nejlepší z města, kromě jeho pastelových fasád a slavné pivovarské scény, uvádíme několik nejneobvyklejších, nejpodivnějších a nejzábavnějších věcí, které se dají v Praze dělat. 

V Praze je tolik zajímavých míst, která můžete navštívit, že byste tu mohli strávit celý týden, a to i návštěvou cz casino, kde se hraje blackjack nebo poker stejně dobře jako v nová online kasina.

Svezte se nekonečným výtahem

Jednu z nejbláznivějších věcí, kterou můžete v Praze podniknout, zná jen málokterý turista: projeďte se výtahem Paternoster, což je v podstatě výtah, který se nikdy nezastaví. Toto zařízení vypadá jako normální výtah, ale ve skutečnosti se skládá z několika oddělení, která jezdí nahoru a dolů po budově ve smyčce bez dveří. To znamená, že uživatelé musí přesně načasovat své nástupy a výstupy a rychle naskočit a vystoupit, když plošina dojede do jejich patra, na což je třeba si zvyknout a doufejme, že nebudete zaneprázdněni například nákupem potravin, když budete zkoušet tento výtah. 

I přes zjevné bezpečnostní problémy (výroba výtahů byla ukončena v 70. letech 20. století) je v Praze stále v provozu poměrně dost výtahů Paternoster. 

Ponořte se do pivní lázně

Vzhledem k tomu, že lidé v České republice mají velmi rádi pivo, není divu, že našli způsob, jak pivo začlenit do koupele. Po celé zemi se nachází několik pivních lázní, včetně několika v hlavním městě, kde mohou hosté zažít léčebné účinky lázní a zároveň si užít šťastné chvíle.

Koncept spočívá v tom, že se host půl hodiny máčí v dřevěné kádi naplněné, hádáte správně, pivem a pak dalších 20 minut relaxuje na slaměné posteli nebo ve vyhřívaném křesle, aby se do jeho pokožky mohly vstřebat výživné látky obsažené v kombinaci pivních kvasnic, vody a chmele. 

Přínosem je údajně zlepšení krevního oběhu a metabolismu, změkčení vlasů a léčba kožních onemocnění, jako je akné a lupénka. A náhodou je na dosah ruky od vany osobní sud, takže si zároveň můžete naplnit břicho pivem.

Dokonce i ti, kteří dávají přednost vínu před pivem, si jistě užijí zážitek, který je úžasně relaxační a rozhodně zlepší stav vašich vlasů a pokožky, pokud se namočíte dostatečně dlouho. Díky svému faktoru novosti je to rozhodně jedna z nejzvláštnějších věcí, které se dají v Praze dělat.

Nechte se ohromit tančící věží

Myslíte si, že slavný Karlův most je nejfotografovanější památkou ve městě? Ukázalo se, že instagramisté dávají přednost jinému místu: Tančícímu domu, který je jen o pár bloků dál.

Právě tento hotel, inspirovaný pohotovými dovednostmi filmového páru Freda a Ginger, je jednou z největších pražských atrakcí díky svému neuvěřitelnému designu, který má symbolizovat “tanec o konci totality”. Nachází se na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí a při tvorbě tohoto mistrovského díla, v němž kamenná věž představuje tanečníka a skleněná věž má imitovat partnera, spojili síly renomovaní architekti včetně Franka Gehryho. Abyste se před ní mohli vyfotit, budete se pravděpodobně muset srazit lokty s davem lidí držících selfie tyč, a pak se můžete vydat dovnitř restaurace, která nabízí 360stupňový výhled na Prahu.

Večeře v jeskyni 

Na světě je jen pár míst, kde můžete povečeřet v jeskyni, a Praha je jedním z nich. Ve spodním patře hotelu Adria na Václavském náměstí se nachází svérázný podnik s názvem Triton Restaurant, který je známý nejen svou atmosférou, ale také kulinářským uměním michelinského šéfkuchaře Thomase Horáka.

Sídlí v krápníkové jeskyni a její skalní stěny zdobí secesní výzdoba. Koncept vychází z řecké, římské a egyptské mytologie a představuje podsvětí Hádes. Návštěvníci, kteří se soustředí na příběh Orfea a jeho ženy, neustále hádají a snaží se odhalit skryté detaily a symboliku, které se nacházejí v uměleckých dílech, jež je obklopují, zatímco si pochutnávají na pokrmech na pódiu, díky čemuž je zdejší stravování jednou z nejneobvyklejších věcí v Praze.

Napijte se ze skřítka 

Kdyby existoval klasický příklad typického baru, byl by to Hemingwayův bar. V baru inspirovaném Ernestem Hemingwayem (na počest autora prodávají absint, šampaňské a 200 druhů rumu) najdete cool barmany z tisíciletí v kožených kombinézách a s knírkem, kteří zkušeně připravují koktejly z nápojového lístku tak pestrého, že je to doslova celá kniha. Dokonce je tu i seznam pravidel, kterými se zákazníci musí řídit, jako například č. 6: “Pokud chcete někomu koupit drink, zeptejte se nejdřív barmana. Ten bude vědět, jestli má dotyčný o vaši nabídku zájem.”

Ale i přes jeho vynalézavé likéry a nenápadnou atmosféru sem většina lidí chodí kvůli skřítkovi. Přesně tak: nápoj Garden Guardian, který se podává v měděném zahradním trpaslíkovi.

Posaďte se do eklektického baru

Když už mluvíme o barech, dalším svérázným místem, které stojí za to navštívit, je Kavarna Mlynska (známá také jako Mlyn), která se nachází na velmi cool Střeleckém ostrově, jenž je díky svým foodtracku a Pinterestu hodným místům pro posezení s visícími lucernami a houpacími sítěmi rájem hipsterů.

Pozoruhodný je na něm samotný bar, který se skládá z náhodně vybraných předmětů – představte si badmintonové rakety, Lego, krabičky cigaret, mobilní telefony a dokonce i badmintonovou raketu. 

Vypráví se, že vytvořením kreativního baru byl pověřen známý umělec David Černý, který je pravidelným návštěvníkem tohoto podniku. Rozhodl se tedy pro crowdsourcing a požádal ostatní návštěvníky, aby mu na jeho projekt věnovali, co mají, a zbytek je historie. Kromě slavného umění je pití v Myln také jednou z velkých, neturistických věcí, které se dají v Praze dělat, protože je oblíbenější mezi místními než mezi davy turistických autobusů.

Vydejte se po úzké cestě

Jedním z nejlepších míst v Praze je historická Malá Strana, známá také jako “Malý kout”, která patří k nejstarším částem města. Většina lidí tam míří, aby obdivovala půvabné uličky s pastelovými fasádami a rušná náměstí, ale málokdo si uvědomuje, že se zde skrývá také sláva, kterou byste mohli přehlédnout.

Vinarna Devil (běžně nazývaná Úzká ulice) je jedním z nejužších průchodů na světě, protože desetimetrový úsek mezi několika domy je široký jen asi 20 centimetrů. Po upozornění na její oblíbenost byly na obou koncích instalovány semafory, které chodcům signalizují, pokud prochází někdo jiný, protože je téměř nemožné projít současně s někým jiným. To ovšem neznamená, že turisté s kamerami budou hrát podle pravidel červená, zelená.

Jízda na lodi je v autě

Jednou z nejlepších možností, jak si v Praze prohlédnout město, je projížďka lodí po Vltavě, která je za slunečných letních dnů velmi oblíbená. Chcete-li svůj zážitek ještě umocnit, vynechte tradiční hodinovou vyhlídkovou plavbu, kterou absolvuje většina lidí, a vydejte se na projížďku lodí ve tvaru auta.

Za zhruba 70 Kč na hodinu si můžete pronajmout loďku ve tvaru labutě, staromódní auto nebo závodní vůz a proplouvat kolem pražských ostrovů vlastním tempem. Vychutnejte si památky, jako je Hrad a historické mosty podél malebného nábřeží, z jiné perspektivy, nebo si užijte noční plavbu a obdivujte noční panorama města. Lodě si můžete objednat v okolí Slovanského ostrova poblíž Národního divadla a pojmou až šest osob.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *