Sports

Pět nejpřekvapivějších momentů v historii fotbalu

Fotbal je jedním z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších sportů po celém světě. Je to vzrušující, zábavná, zajímavá, náročná a především nepředvídatelná hra. Tato nepředvídatelnost je to, co dělá fotbal tak zajímavým a atraktivním pro sázkaře. Sázení na fotbal je koneckonců jedním z nejpopulárnějších typů sázek, kterých v sázkových kancelářích padnou miliony denně. A to je důvod, proč sázkové kanceláře ČR nabízí sázky na fotbal a snaží se mít co největší nabídku sázkových kurzů na tento sport.

Jednou z nejkrásnějších věcí na fotbale je to, že jako sport nám, fanouškům, poskytl některé z nejsilnějších okamžiků, které se nedají zapomenout. A tyto momenty se z velké části týkají nečekaných výsledků a zvratů zápasů, kde outsideři nakonec dosáhli velkých výher a přemohli své soupeře, přestože byli absolutní favorité! Takové zvraty jsou ve fotbale docela běžné, ale existují určité momenty, které zanechaly svou vlastní výraznou stopu v samotném sportu.

Pojďme se podívat na ty největší zvraty v historii fotbalu.

5. Výhra Řecka na Euro 2004

Před nějakými devatenácti lety se Řecku podařilo nemyslitelné. Bylo to na mistrovství Evropy 2004, kdy se týmu uvedenému na spodních příčkách sázkových kanceláří, pokud jde o jeho šance na titul, podařilo nejen postoupit do finálových kol, ale nakonec také vyhrát celé Euro. Ve finále proti Portugalsku, které bylo vyhlášeno jasným favoritem zápasu, Řecko vstřelilo jeden gól, který se navždy zapsal do fotbalové historie a přivedl celý národní tým na vrchol, protože vyhrál svůj vůbec první mezinárodní šampionát.

4. Spojené státy porazily Anglii na mistrovství světa v roce 1950

Anglie byla jasným favoritem zápasu, a tak hráči nastoupili na hřiště velmi sebevědomí a přesvědčení o svém nadcházejícím vítězství. Věci se však změnily, když se střetli se Spojenými státy, které navzdory tomu, že měly tým plný „nezkušených brigádníků“, dokázaly postavit na hlavu všechny pravděpodobnosti a porazit Anglii v zápase, který dodnes zůstává jedním z nejvíce šokujících utkání ve světě fotbalu. Přestože Spojené státy nevyhrály mistrovství světa – ve skutečnosti k titulu měly daleko – vytvořily pro nás nezapomenutelný fotbalový moment.

3. Ohromující vítězství Senegalu nad Francií na mistrovství světa 2002

Francie byla při zahájení mistrovství světa v roce 2002 úřadujícím mistrem světa i Evropy. Senegal na mistrovství světa teprve debutoval. Byla slušná šance, že Francie ve svém úvodním zápase Senegal naprosto rozdrtí. Ale k překvapení všech předvedl Senegal ohromující výkon, který nejen nezůstal bez povšimnutí fanoušků, ale také dovedl tým k porážce obhájce titulu, Francie.

2. Vítězství Dánska na Euro 1992

Tohle je naprostá fotbalová pohádka, variace na příběh o Popelce. Dánsko tehdy dostalo šanci na mistrovství Evropy jen proto, že se Jugoslávie nemohla zúčastnit kvůli válce. A to, co pro ně bylo děsivé, pro jejich kvalifikační soupeře triviální a pro fotbalové fanoušky překvapením, se nakonec stalo jedním z největších příběhů v historii fotbalu. Dánsko dostalo týdenní předstih, aby se připravilo, ale to, co udělali, bylo úžasné. Podařilo se jim během jednoho měsíce dosáhnout toho, co by se jim v průběhu jejich fotbalového života již nikdy nepodařilo: vyhrát svůj jediný titul v této prestižní fotbalové soutěži.

1. Vítězství Leicester City v Premier League 2015-16

Fanoušci fotbalu tuhle událost mnohdy hodnotí jako ten největší šok. Leicester City mělo kurz na vítězství v anglické Premier League 5 000 ku 1, což zcela zjevně odráží extrémně nízké šance na získání titulu. Leicester ale všem dokázal, že se mýlili. Poté, co v předchozím roce unikl sestupu, se v Leicesteru rozhodli přepsat fotbalovou historii a povedlo se jim to dokonale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *