Neplánované akce jsou ty nejlepší. Výhodné letenky a jízdenky do 1 200 Kč
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
10.01.2019

Neplánované akce jsou ty nejlepší. Výhodné letenky a jízdenky do 1 200 Kč

Neplánované akce jsou ty nejlepší. Výhodné letenky a jízdenky do 1 200 Kč
Čtvrtek, to je malý pátek. Jestli ještě nemáte žádné plány na nadcházející víkend, co takhle podniknout nějaký nečekaný výlet – klidně i za hranice? Máme pro vás 9 tipů, kam vyrazit letadlem, autobusem nebo vlakem a přitom neutratit celé jmění. Chcete si užít den v Paříži, zajet na otočku do Drážďan nebo prožít víkend v malebném Liptovském Mikuláši na Slovensku? Stačí si vybrat!

Čtvrtek, to je malý pátek. Jestli ještě nemáte žádné plány na nadcházející víkend, co takhle podniknout nějaký nečekaný výlet – klidně i za hranice? Máme pro vás 9 tipů, kam vyrazit letadlem, autobusem nebo vlakem a přitom neutratit celé jmění. Chcete si užít den v Paříži, zajet na otočku do Drážďan nebo prožít víkend v malebném Liptovském Mikuláši na Slovensku? Stačí si vybrat!

Letecky

Londýn v lednu

Nechce se vám sedět doma? Toužíte po nějakém dobrodružství? Kupte si na poslední chvíli akční letenku a užijte si ve víru velkoměsta. Za jeden den se toho dá v Londýně stihnout spoustu. Jízda doubledeckerem, fish and chips pod Big Benem, zamávat královně před Buckinghamským palácem, projít se přes St. James’s Park k Westminsteru. Nezdržujte se frontou na London Eye, místo toho dojeďte k Toweru, přejděte přes Tower Bridge a navštivte moderní Sky Garden – nejvyšší veřejnou zahradu v Londýně, ze které je dokonalý výhled na celé město. 

Den v Paříži

Romantika, která nezná mezí. To je Paříž! Právě teď si můžete udělat výlet do města lásky, umění a výborného jídla. Cesta tam a zpátky vás nevyjde ani na 1 000 Kč! Bouřlivé nepokoje už se uklidnily, tak se vydejte po Champs-Élysées až k Vítěznému oblouku. Posilněte se pravým francouzským croissantem v některé z kaváren (nebo v křesílku v Jardin des Touileries) a pokračujte do muzea Louvre. Nekoukejte do mapy a jen tak se procházejte překrásnými pařížskými uličkami, které vás dovedou až k Eiffelovce. 

Hygge v Kodani

Víme moc dobře, že tato letenka je sice až na konec dubna, ale výlet do Kodaně za takovou skvělou cenu jsme si nemohli nechat pro sebe. Jaro v Kodani bývá překrásné. Pomalu to tu začíná kvést a i teploty jsou mnohem příjemnější. Pokud jste ještě nebyli v tomto překrásném přístavním městě, na nic nečekejte a kupte si letenku. Věříme, že budete nadšeni z barevných domků v Nyhavnu, obchodů plných těch nejdesignovějších kousků nebo z kouzelné botanické zahrady v samém centru města. Půjčte si kolo, ať zapadnete mezi místní a načerpejte pořádnou dávku dánského hygge. 

Vlakem

Drážďany po Vánocích

Před Vánocemi byly Drážďany klasicky plné k prasknutí. Vánoční trhy a nákupy sem lákají spoustu návštěvníků. Mnohem lepší je počkat, až tohle krásné (ale zároveň trošku bláznivé) období přejde a udělat si sem výlet v novém roce. Vlakem jste tu za necelé dvě hodiny pohodlné jízdy a potom máte celý den na prozkoumání města. Zamiřte do Zwingeru, projděte se podél Labe nebo navštivte zdejší Galerii umění. Uvidíte, že vás Drážďany mimo „hlavní sezónu“ mile překvapí. 

Probuzení na Slovensku

Toužíte po skutečné zimní pohádce? Nasedněte na noční vlak směr Slovensko – Liptovský Mikuláš a užijte si pravou zimu. Celou sobotu budete mít na procházky zasněženou krajinou a pohodu v romantickém dřevěném srubu s knížkou v ruce. Pokud dáváte přednost větším túrám, nenechte si ujít výšlap na Chopok, který je odtud cca 35 minut autobusem. Zpátky do Prahy vám to jede v neděli ráno. 

Na skok do Brna

Brno je město nepoznaných možností, ale především je to město plné báječných podniků. Udělejte si soukromou Tour de Brno. Milovníci umění by měli navštívit Moravskou galerii v Brně, milovníci architektury zase vilu Tugendhat a vilu Löw-Beer. Neměli byste si nechat ujít krásný výhled na celé město ze Špilberku nebo ze Staré radnice. V mezičase zkuste stihnout vypít minimáně tři šálky kávy v některé z brněnských kaváren. 

Autobusem

Kouzelný Český Krumlov

Zažijte Český Krumlov pod sněhovou pokrývkou. Tohle město je překrásné v každém ročním období, ale zima a sníh mu přece jen dodává jedinečné kouzlo. Krumlov si okamžitě zamilujete. Kromě malebných domů a výhledů na řeku si tu přijdou na své i milovníci umění. Navštivte Egon Schiele Art Centrum a potom poseďte ve zdejší kavárně. 

Víkend ve Vídni

Vídeňský řízek přes celý talíř, čokoládový sacher i tržnice Naschmarkt. Ve Vídni nebudete vědět, kam dřív. Zabruslete si před městskou radnicí, projděte se v Schönbrunnu a nezapomeňte také vyrazit za uměním do Kunsthistorisches Musea nebo Albertiny. Můžete zde vidět výběr z děl světově známých malířů jako Clauda Moneta, Pabla Picassa nebo Andyho Warhola. Barevný Hundertwasserhaus – dům, který nezná přímky, hradní komplex Hofburg nebo majestátní katedrála sv. Štěpána – to všechno stojí za vidění.

Na brunch do Liberce

Je to kousek, cesta vás nevyjde ani na 150 Kč a stihnete i skvělý brunch (třeba v Mikyně). Liberec je město, které má co nabídnout. A tím nemyslíme jen výšlap na Ještěd nebo návštěvu ZOO. Zdejší vilová čtvrť patří k architektonickým skvostům, stejně tak budova radnice nebo původní úřednické domky v Josefínině údolí. Procházka podél nádrže Harcov nemá chybu a po ní se můžete zastavit v Oblastní galerii Liberec, které se mnohem častěji říká Lázně. Galerie se totiž nachází v budově původních městských lázní. Po rozsáhlé rekonstrukci tu vznikl výstavní a kulturní prostor, který v Libereckém kraji nemá obdoby. 

 

Kam byste nejradši vyrazili vy?

 

   Fotografie: kiwi.com, leoexpress.com, ceskedrahy.cz, regiojet.cz, flixbus.cz