Velikonoce na poslední chvíli? 9 tipů jak se na ně připravíte za jedno dopoledne
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
30.03.2018

Velikonoce na poslední chvíli? 9 tipů jak se na ně připravíte za jedno dopoledne

Velikonoce na poslední chvíli? 9 tipů jak se na ně připravíte za jedno dopoledne
Že jste letos nestihli přípravy na Velikonoce včas? Žádný problém! Máme pro vás několik tipů, kde sehnat všechno potřebné (i něco navíc). Kam pro mazanec, pro beránka, vajíčka, ale i pro nějakou tu velikonoční výzdobu? Věřte, že to zvládnete za jeden jediný den a ještě si to báječně užijete.

Že jste letos nestihli přípravy na Velikonoce včas? Žádný problém! Máme pro vás několik tipů, kde sehnat všechno potřebné (i něco navíc). Kam pro mazanec, pro beránka, vajíčka, ale i pro nějakou tu velikonoční výzdobu? Věřte, že to zvládnete za jeden jediný den a ještě si to báječně užijete.

Mazanec

Měli jste toho v práci hodně a nestihli jste upéct tradiční velikonoční mazanec? Pražská pekařství nebo cukrářství vám rády usnadní práci. V sobotu si můžete pořídit výborný mazanec u Cukráře Skály (500 g za 109 Kč). Je lepší si ho pro jistotu objednat na [email protected] a vyzvednout si ho můžete od 9:00 do 20:00. S mazanci vás nezklame ani Antonínovo pekařství (500 g za 79 Kč) nebo Erhartova cukrárna

Vajíčka

Kam pro nejlepší vajíčka? Asi vás nijak zvlášť nepřekvapí, že vám doporučíme farmářské trhy. V sobotu se bude jednat o trhy na Náplavce, Jiřáku, na Kulaťáku, na Kubánském náměstí, v Karlíně nebo na Spořilově. Podrobnosti o trzích najdete v našem starším článku. Další variantou pro vás může být také Holešovická tržnice, kde v hale č. 22 můžete pořídit vajíčka od pana Jakeše. Určitě můžete zajít také do farmářského obchodu Náš grunt na Petřinách.

Beránek

Výborné a křehké beránky letos pečou v Antonínově pekařství. Nejlepší je rezervovat si beránka telefonicky na čísle 605 977 291 nebo přímo osobně. Stačí si jen vybrat, která pobočka je vám nejblíž. V Praze jsou hned 4 – na Vinohradech, v Karlíně, ve Vršovicích a v Holešovicích (adresy najdete zde). Jeden beránek vás vyjde na 79 Kč a můžete si ho vyzvednout klasicky od 7:30 do 19:30.

Pomlázka

Po celé Praze najdete skoro na každém rohu prodejce s pomlázkami. Nejlepší ale je uplést si vlastní. Sobotní farmářské trhy budou tematicky velikonoční a na mnoha z nich bude také zajímavý doprovodný program. Na Náplavce nebo na Jiřáku se budete moct naučit plést pomlázku, ale také zdobit vajíčka nebo perníčky. Trhy jsou prostě perfektní v tom, že na jednom místě pořídíte vše, co potřebujete a ještě si užijete spoustu zábavy s rodinou nebo kamarády.

Něco pro VIP koledníky

Pokud máte své vyvolené VIP koledníky, určitě jim budete chtít připravit také odpovídající koledu. V tom případě vás potěší, že Cukrář Skála se připravil i na tyto situace. První Velikonoce u Skály totiž proběhnou ve velkém stylu – kromě mazanců nabízí i dokonalá čokoládová vajíčka, která vypadají spíš jako dračí vejce nebo nějaký umělecký kousek. Pro menší koledníky vytvořili také originální čokoládové zajíce a kuřátka!

Velikonoční cupcaky

Cupcaky sice nepatří mezi tradiční velikonoční sladkosti, ale prostě se jim nedá odolat. Lelí´s Cupcakes si pro vás připravila speciální edici, která hraje barvami a nechybí na ní ani králíci, kuřátka nebo vajíčka. Objednejte si je zde. Krabička 20 minicupcaků vás vyjde na 590 Kč a vyzvednout si ji můžete v prodejně na Vyšehradské 53, od 10 do 18 hodin.

Zlatý déšt

Pokud nemáte, kde si zlatý déšť natrhat, zkuste některé z pražských květinářství, kde si z něj můžete rovnou nechat i uvázat květinu na stůl. Třeba v Green Decor Žižkov (Husitská 15) mají otevřeno i v sobotu od 10:00 do 19:00. Určitě si budete moct koupit větvičku i na farmářských trzích. Nezapomeňte taky na svazek narcisek. Když jsou ty Velikonoce, tak ať vaše domácnost září. 

Kočičky

Velikonoce bez kočiček? To by nešlo! Většina pražských květinářství už je vesele prodává, na farmářských trzích o ně určitě taky nebude nouze. Pokud byste na ně ale zapomněli a nestihli je sehnat, můžete si je objednat taky on-line na rohlik.cz. Za svazek 5 kočiček o délce 50 cm dáte necelých 55 Kč. Doma si je pak můžete ozdobit malovanými vejci nebo ozdobenými perníčky.

Jidáše

Již zmiňovaný Cukrář Skála pro vás peče také velikonoční Jidáše. Ty k Velikonocům také neodmyslitelně patří. Tvarem mají totiž připomínat provaz, na kterém se oběsil Jidáš. Správně se mají jíst na Zelený čtvrtek, ale jestli jste to nestihli, tak se nic neděje – dopřát si je můžete i tak. Ještě horké se po vytažení z pece potírají medem, takže vás asi nemusíme víc přesvědčovat, že tahle dobrota by neměla na vašem stole o Velikonocích chybět.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, facebook.com/AntoninovoPekarstvi, facebook.com/CukrarSkala, facebook.com/LelisCupcakes, Wikimedia commons.