Kdy začít péct vánoční cukroví? Právě teď!
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
29.11.2018
Vánoce v Praze

Kdy začít péct vánoční cukroví? Právě teď!

Kdy začít péct vánoční cukroví? Právě teď!
Podle tradice má štědrovečerní tabule obsahovat dvanáct druhů cukroví, co měsíc v roce, to jeden druh. Tak abyste to stihli!

Podle tradice má štědrovečerní tabule obsahovat dvanáct druhů cukroví, co měsíc v roce, to jeden druh. Tak abyste to stihli!

Napadlo vás někdy, proč to vlastně děláme? Proč hromadíme na tácech a mísách ty hory nakouskovaných sladkostí? Ježíšek potažmo církev s tím nemá nic společného, ta je ostatně na takové hříšné rozmazlování příliš asketická. I když vánoční cukroví se původně peklo spíš z jiných důvodů, než je mlsání. Tahle tradice sahá až do 16. století a dále, kdy naši předkové stále ještě vyznávali přírodní bohy, patřilo to k oslavám zimního slunovratu. Sladká cukrátka měla ochránit dům, rodinu i zvířata před temnými silami. Pohané věšeli vánoční cukroví na svá stavení, do chlévů i na ovocné stromy kolem domu, to aby se lidem i zvířectvu dařilo a úroda byla hojná. Nejen účel, ale samozřejmě i základní ingredience se od těch dob výrazně změnily. Kdysi hrávalo zásadní roli sušené ovoce, ořechy a med, mouka a cukr byly jen pro boháče. Ani co se týče designu se s tím tehdejší hospodyňky zbytečně moc nepáraly, měly důležitější věci na práci – většinou se peklo cukroví ve tvaru koleček, symbolu pro Slunce, a všelijaká zvířátka. Nejdůležitější bylo nic nespálit, protože to by znamenalo smrt v rodině. Vy ale nedejte nic na pověry a chutě do pečení!

Ještě je čas, za našich babiček platilo, že cukroví se začíná péct dokonce až po Mikuláši. Jenže čas adventní bývá napěchovaný spoustou dalšího, co je třeba do Štědrého dne stihnout, takže naberte pomalu směr plotna, zvlášť pokud u ní můžete stát jen o víkendech. Nezapomeňte, že jednotlivé druhy cukroví je třeba nechat uležet různě dlouhou dobu, tak abyste si na něm u stromečku nevylámali zuby!

Kdy připravit těsto

Těsta můžete zadělat buď všechna naráz, anebo je připravovat po jednotlivých týdnech podle toho, na co se zrovna budete chystat. Těsta by měla být odleželá vždy aspoň několik hodin – ale platí, že čím déle, tím lépe.

4 týdny do Vánoc

Čas na perníčky. Ty se pečou jako první, většinou začátkem adventu, to aby do Vánoc změkly. Existují však i recepty na takové, které jsou narozdíl od těch tradičních měkké hned po upečení. Těsto na perníčky by se mělo nechat v lednici uležet alespoň dva dny, hotové je pak naskládejte do krabice, přidejte k nim rozkrojená jablka a uložte na chladné a vlhké místo, nejlépe do sklepa, komory, na balkon. Během následujících dnů by se měly krásně rozležet a změknout. I když pozor, některé zákeřně naopak postupně ztvrdnou! Žádnou paniku, místo v míse se budou skvěle vyjímat na stromečku; každopádně zdobení perníčků je docela fuška, takže si to nenechávejte na poslední chvíli.

3 týdny do Vánoc

Začátkem prosince je ideální doba na pečení lineckého cukroví, ať už děláte jen kolečka, či hvězdičky, srdíčka a jiné tvary. Taky nezapomeňte na kolečka pod včelí úly, pokud si tedy neulehčujete práci tím, že používáte dětské piškoty. Je čas i na zázvorky, vanilkové rohlíčky, kokosové cukroví a pracny, někdy zvané též medvědí tlapy. Stejně tak si už můžete upéct košíčky, ovšem s náplní je třeba počkat, zatím je uložte do plastové nebo plechové krabice, papírová není dobrý nápad, protože v ní cukroví ztvrdne. Na Mikuláše je také nejvyšší čas začít s pečením marokánek.

2 týdny do Vánoc

Vrhněte se na ořechy a všechny druhy z formiček posléze plněné krémem, a rovněž na cukroví vytlačované strojkem, například kokosové. V polovině prosince je ideální čas začít s plněním marmeládových druhů, jako jsou klasická linecká kolečka, aby se do svátků dobře rozležely a chutě se pospojovaly. Lépe se vám budou mazat provlhlé, čerstvě vytažené z trouby mají tendenci se lámat. Marmeláda k plnění by měla být hladká, bez kousků, vyhněte se malinové. Můžete si také připravit už i nepečené kousky, jako třeba kokosové kuličky. A kdo to umí, má nejvyšší čas upéct a naplnit medovník.

Týden do Vánoc

Nastal čas plnění – připravte si máslové krémy (tedy máslo vyšlehané s cukrem, případně s ořechy, kakaem, marmeládou a dalšími přísadami), ty při uložení v chladu bez problémů vydrží až do začátku ledna. Naopak krém z másla a pudinku obvykle i při sebelepším skladování nepřežije deset dní. Přišla i chvíle kokosových pusinek a laskonek. Jako poslední přijdou na řadu vosí hnízda, indiánky nebo špičky. A pak už zbývá jenom zadělat na vánočku a je hotovo!

Pokud nechcete týden před Vánoci zešílet, naplánujte si vše dopředu. A zapojte celou rodinu. Sejděte ještě před začátkem adventu u stolu a dohodněte se, třeba hlasujte, které druhy cukroví letos napéct. Podle toho si propočítejte kolik mouky, cukru a dalších ingrediencí budete potřebovat, prolezte spíž a zjistěte, jaké suroviny vám doma chybí, a dokupte; kdo byl chytrý, nasbíral třeba už před měsícem vlašské ořechy v parku. Plechy a pečicí papír volají, je čas!

 Tipy a triky

  • Udělejte několik druhů ze stejného těsta – pouze vykrájejte jiné tvary a hodně rozdílně je nazdobte.
  • Vánočka vydrží déle, pokud ji místo do igelitového sáčku zabalíte do alobalu.
  • Skládáte-li cukroví do krabice v několika vrstvách, proložte je také alobalem. Pak se vám nebude horní vrstva drobit na tu spodní.
  • Napekli jste toho moc? Zamrazte. V plastových krabicích vydrží cukroví i dva až tři měsíce.

Hledáte inspiraci?

11. prosince vás v Národním zemědělském muzeu lektorka Helena Fléglová naučí několik méně tradičních druhů, které pak jestě stihnete do Vánoc upéct i doma. Kromě mandlových rohlíčků a netradičních marokánek nebude chybět ani domácí marmeláda.

S Editou Paulusovou z Gourmet Academy si zase můžete na jejím kurzu Rozmarné vánoční cukroví 9. prosince zkusit upéct vykrajované kokosové cukroví s rumovým marcipánem, třené kakaové cukroví s rozmarýnem a brusinkovou náplní, bretanské cukroví se slaným karamelem a skořicové košíčky plněné švestkovou náplní a čokoládovým krémem.

 

   Fotografie: city-dog.cz