Jak přežít single Vánoce
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
21.12.2018
Vánoce v Praze

Jak přežít single Vánoce

Jak přežít single Vánoce
Vánoce jsou svátkem, který buď milujete, nenávidíte nebo z něj prostě jen nemáte radost, protože ho nemáte s kým oslavit. Samota na všechny singles doléhá v tomto čase více než kdykoli jindy. Ale i když nemáte komu položit hlavu na rameno, nezoufejte. Můžete vyrazit někam za zábavou a kdo ví? Třeba potkáte svoji spřízněnou duši. 

Vánoce jsou svátkem, který buď milujete, nenávidíte nebo z něj prostě jen nemáte radost, protože ho nemáte s kým oslavit. Samota na všechny singles doléhá v tomto čase více než kdykoli jindy. Ale i když nemáte komu položit hlavu na rameno, nezoufejte. Můžete vyrazit někam za zábavou a kdo ví? Třeba potkáte svoji spřízněnou duši. 

Co s načatým večerem?

Představte si situaci. Je 24. prosince. A vy jste single. Stědrovečerní večeři si pravděpodobně sníte u svých rodičů, předáte si dárky, popovídáte si, ale... Co dál? Upadnete do hluboké deprese, že jste už zase nedostali zamilovaný dárek nebo že spolu nemůžete jít na půlnoční? Nebo se přejíte cukroví a bramborového salátu do bezvědomí? Ne! Nemusí to tak být. Podívejte... 

Koukejte na pohádky

Pokud se vám nechce vytáhnout paty z domu, koukejte se na pohádky. Však kdy jindy vám televize nabídne tolik happy endů za sebou? Díky pohádkám zažijete tu potřebnou chvilku klidu, na kterou jste se tolik těšili. Pokud se chcete pomalu naladit na vánoční atmosféru, na ČT1 začínají s vysíláním vánočních pohádek už týden před Vánoci. Máte rádi spíš starou dobrou klasiku, oblíbili jste si novější české pohádky, nebo se nejvíc těšíte na letošní novinky od České televize? Nastudujte si náš pohádkový speciál, ať vám žádná neunikne. 

Připravte si plán na další rok 

Udělejte si plán na další rok. Zahrňte do něj věci, které byste rádi vyzkoušeli, případně se je naučili bez ohledu na to, zda budete mít partnera nebo ne. Místo smutnění se raději upněte v myšlenkách na plnění a důslednou realizaci svých předsevzetí. Ať už je to cvičení, jazyky, tanec, vaření nebo učení se novým věcem, určitě máte něco, čemu jste se už dávno chtěli věnovat a neměli jste na to čas. 

Nebuďte sami

Aby na vás nepadla vánoční single depka, nezůstávejte doma sami. Budete překvapení, jaké možnosti vám Praha nabízí. Spousta klubů připravuje svoje vlastní programy nabité hudbou a občerstvením. Vezměte klidně svoji nejlepší kamarádku a pořádně si večer užijte. Věřte, že se nudit nebudete a zároveň poznáte spoustu nových lidí. Našli jsme pro vás několik klubů a barů, kde mají 24. prosince otevřeno.

Kam vyrazit na Štědrý den

Kafe Kiosek

Kdyby vám bylo smutno už dopoledne a neměli tzv. do čeho píchnout, zajděte do Kiosku. Zvou vás na svařák zdarma. 

10:00–12:00

Once upon a beer 

Vánoce ve Once! Vyřiďte si Vánoce doma a pak dorazte na párty do baru. Nápoje budou připraveny, vítané bude vaše cukroví nebo salát. Sami také slibují nachystat nějaké dobroty. 

16:00–02:00

Ježíšovo narozky v Crossu! 

Tak pojmenovali štědrovečerní akci v Crossu. Na Vánoce nezavírají! Chtějí vás vidět a letos slibují legraci: Ježíš dorazí, všichni bohové taky a před bednama je místo i pro ateisty!

od 21:00

Jazzové Vánoce s Yvonne Sanchez

Známá polsko-kubánská vokalistka s medově sametovým hlasem, která okouzlila obecenstvo po celém světě, odzpívá v Jazz Docku vánoční koncert! Uslyšíte jazzové standardy, brazilskou hudbu a možná také nějaký vánoční song. Yvonne Sanchez vystoupí tentokrát v komornější sestavě a její hudba tak získá intimnější charakter.

od 22:00

Štědrovečerní posezení v Nicolas baru

Když vám bude na Štědrý večer smutno, projděte se nejdříve s přáteli starou Prahou, po Karlově mostě či vystoupejte na Pražský hrad, prozkoumejte uličky na Malé Straně a nakonec příjemnou procházku zakončete v Nicolas baru. Už se na vás těší! 

21:00–2:00

 

   Fotografie: Unsplash.com