Hledáte tip na originální valentýnský dárek? Zažijte večer v džungli nebo vyrazte na koncert Justina Lavashe
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
11.02.2019

Hledáte tip na originální valentýnský dárek? Zažijte večer v džungli nebo vyrazte na koncert Justina Lavashe

Hledáte tip na originální valentýnský dárek? Zažijte večer v džungli nebo vyrazte na koncert Justina Lav...
Valentýn tradičně rozděluje lidi do dvou táborů – na jeho příznivce a zaryté odpůrce. My se nebudeme přidávat ani k jedné skupině. Jednoduše si totiž myslíme, že důvod k oslavám lásky by měl být každý den, nejen na prvního máje nebo 14. února. Pokud patříte mezi ty, kteří si na zahraniční svátek zamilovaných zrovna nepotrpí, podívejte se, jaké akce se na Valentýna v Praze chystají. Možná, že vás to donutí změnit názor a jen tak nezávazně vyrazíte na krevety, koncert nebo na klasický biják.

Valentýn tradičně rozděluje lidi do dvou táborů – na jeho příznivce a zaryté odpůrce. My se nebudeme přidávat ani k jedné skupině. Jednoduše si totiž myslíme, že důvod k oslavám lásky by měl být každý den, nejen na prvního máje nebo 14. února. Pokud patříte mezi ty, kteří si na zahraniční svátek zamilovaných zrovna nepotrpí, podívejte se, jaké akce se na Valentýna v Praze chystají. Možná, že vás to donutí změnit názor a jen tak nezávazně vyrazíte na krevety, koncert nebo na klasický biják.

Justin Lavash – Valentine’s Concert

Nacafe, Šmeralova 390/15, Praha 7, 14. 2. 2019 od 20:00

Populární britský kytarista a písničkář Justin Lavash vystoupí 14. února v baru Nacafe. Jeho hudba se inspiruje styly jako blues, folk a jazz. Před příchodem do Prahy nasbíral bohaté zkušenosti v jižním Londýně, kde hrál v devadesátých letech jazz i kabaret – často jako sideman někdejších pěveckých hvězd. Vyhledávají ho ti nejrespektovanější čeští umělci jako Lenka Dusilová, Michal Horáček, Sunflower Caravan, Monika Načeva, Radůza nebo Vladimír Merta. Vstupné na jeho valentýnský koncert je dobrovolné. Zarezervujte si své místo na telefonním čísle 776 887 339.

Krevety v Bruxxu

Náměstí Míru 9, Praha 2, 14. 2.–20. 2. 2019 od 11:00 do 23:00

Restaurace Bruxx je dobře známá svými tematickými gastroakcemi. Ta únorová (valentýnská) bude věnovaná pokrmům z krevet! „Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno.“ (Benjamin Buford „Bubba“ Blue, Forest Gump) 

Pokud chcete zažít večer s těmito oblíbenými mořskými plody, zarezervujte si místo, vyhrňte rukávy a pusťte se do toho.  V menu najdete garnáty s yuzu, argentinské krevety se sýrem fougasse, obří krevety s fermentovaným zelím nebo exotické smažené krevety s vannamei. K tomu všemu vychlazené belgické pivo a skvělá atmosféra. 

Večer ve Fata Morganě

Trojská 800/196, Praha 7, 14. února 2019 od 18:00

Chcete svou drahou polovičku překvapit a zažít na Valentýna něco netradičního? Procházka setmělým tropickým skleníkem Fata Morgana zní jako skvělý nápad. Přeneste se na chvíli do setmělého deštného pralesa, kochejte se tropickou zelení, zaposlouchejte se do kuňkání drobných žabek a nechte se okouzlit tajemným osvětlením. Na svátek zamilovaných si v Botanické zahradě připravili speciální program, během kterého se dozvíte zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma bude obdarovaná květinou. Vstupné je 600 Kč za pár a rezervace je nutná na adrese [email protected]

Do divadla s láskou

Vybrané scény Národního divadla, 7. 2.–14. 2. 2019 

Milujete divadlo? To byste si neměli nechat ujít speciální valentýnskou akci, kterou připravilo Národní divadlo. Na vybraná představení teď dostanete do svátku svatého Valentýna 30% slevu. Překvapte svou drahou polovičku a pozvěte ji do divadla. Slevu můžete uplatnit na pokladnách Národního divadla nebo při online nákupu – stačí zvolit slevu „Valentýn a zadat kód „slaskound“. Akce platí na tato představení:

Činohra

  • Kouzelná země – 20. 2. v 19h, Stavovské divadlo
  • Faust – 21. 2. v 19h, Stavovské divadlo

Opera

  • Werther – 16. 2. v 19h, Národní divadlo
  • La traviata – 26. 2. v 19h, Hudební divadlo Karlín

Laterna magika

  • Cocktail 012 – The Best Of – 16. 2. ve 20h, Nová scéna
  • Cube – 20. 2. ve 20h, Nová scéna

Balet

  • Romeo a Julie – 12. 2. ve 20h, Hudební divadlo Karlín

Valentýn jinak – Pulp Fiction z 35mm

Kino MAT, Karlovo náměstí 19, Praha 2, 14. 2. 2019 od 20:30

Chcete Valentýn bez romantických filmů, rudých růží a večeře při svíčkách? Oslavte ho jinak! S legendárním filmem Quentina Tarantina, který jednoduše nelze nemilovat. Barevné, až nadsmyslné scény z tajemných barů, obrázky „běžného“ života gangsterů, kteří musí čistit vyhrazené území pro svého šéfa. Tato vysoce provokativní a s obrovským citem režírovaná kriminální sága, jež získala Oscara za Nejlepší scénář a řadu oscarových nominací, je kritiky považována za mezník v moderní kinematografii. Snímek budou promítat v kině MAT z 35mm filmové kopie v původním znění s českými titulky. Vstupenky jsou již v prodeji za 149 Kč.

Valentýnský plevel v LUV-1

LUV-1, Čechova 14, Praha 7, 13. 2.–14. 2. 2019 od 15:00 do 19:00

Neslavíte Valentýna? Nevadí! Ale květina jen tak udělá radost každé ženě a kdykoliv! Květinářství Plevel to moc dobře ví, a proto si ve spolupráci s prostorem LUV-1 připravili (ne)valentýnský speciál. Nachystají několik kytic, které budou k prodeji od 13. 2. do 14. 2. Letos budou kytice především na objednání, takže se neváhejte ozvat předem na čísle 723 330 440. Něco málo se samozřejmě najde i pro zapomnětlivé opozdilce. Nečekejte rudé růže nebo lilie. K dostání bude jejich tradiční divoký mix lučního kvítí a plevelu. Prostě to nejlepší z české přírody. 

Wine Gogh – St. Valentine’s pARTy

Záhřebská 539/15, Praha 2, 14. 2. 2019 od 19:00

Wine Gogh je veřejná umělecká dílna, kde se můžete naučit základy akrylového malování nebo dokonce zvládnout novou malířskou techniku ​​a současně u toho popíjet víno. Pokud nemáte plán na sv. Valentýna, přijďte ho oslavit v kreativním duchu se skleničkou červeného nebo s šálkem dobré kávy. Vytvořte si vlastní umělecké dílo a nahlédněte do tajemství akrylové malby. Nepotřebujete žádné předchozí znalosti ani zkušenosti, stačí následovat instrukce lektora, poznáte nové lidi a užijete si spoustu zábavy. Cena workshopu je 500 Kč za osobu (cena zahrnuje všechny malířské potřeby, neomezenou konzumaci pití a předkrmů). Rezervaci můžete provést na telefonním čísle 773 451 519.

Hříšný tanec na Valentýna v kině Aero

Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3, 14. 2. 2019 od 18:00

Milujete filmovou klasiku a chcete na Valentýna někam vyrazit s partou single kamarádek nebo s přítelem (teda pokud se vám ho podaří přemluvit)? Pak byste si měli sehnat lístky na legendární Dirty Dancing alias „Hříšňák“ v žižkovském kině Aero. Oscarová píseň, energické hudební koláže, výtečná choreografie tanečních čísel a nezapomenutelný Patrick Swayze! Bejby nebude sedět v koutě! A na Valentýna už vůbec ne.

Valentýnský večer pod hvězdami

Planetárium Praha, Královská obora 233, Praha 7, 14. 2. 2019 od 19:30

Pod umělou oblohou pražského planetária zažijete unikátní prohlídku valentýnské noční oblohy s bájí o Diovi a krásné nymfě Kallistó, jejich synu Arkadovi a žárlivé bohyni Héře. Tematický večer ozdobí balet pod hvězdami v podání špičkových tanečníků z České republiky i ze zahraničí. Baletní představení How many attempts left? připravili italští choreografové Gianvito Attimonelli a Federico Ievoli. Vše završí pořad Měsíční sonáta inspirovaný klavírní skladbou zamilovaného Beethovena. Vstupné je 190 Kč.

 

Co vy a Valentýn? Slavíte? Neslavíte?

 

   Fotografie: unsplash.com, pixabay.com, facebook.com/BotanickazahradahlmPrahy, facebook.com/nacafe.cz, facebook.com/cinohraND, facebook.com/plevelkvetinarstvi, csfd.cz