Minimalismus a výběrová káva. Seznamte se s The Miners Coffee & Characters
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
24.04.2019

Minimalismus a výběrová káva. Seznamte se s The Miners Coffee & Characters

Minimalismus a výběrová káva. Seznamte se s The Miners Coffee & Characters
Jestli se často pohybujete v okolí náměstí Jiřího z Poděbrad a rádi objevujete nová místa, kde mají výběrovou kávu, potom byste měli zamířit do The Miners Coffee & Characters. Minimalistická kavárna, ve které se vám bude perfektně pracovat ve společnosti kávy z pražírny Colonna Coffee, a kde můžete posedět klidně i na schodech. Co dalšího se tu chystá a proč o The Miners v Praze ještě určitě uslyšíme?

Jestli se často pohybujete v okolí náměstí Jiřího z Poděbrad a rádi objevujete nová místa, kde mají výběrovou kávu, potom byste měli zamířit do The Miners Coffee & Characters. Minimalistická kavárna, ve které se vám bude perfektně pracovat ve společnosti kávy z pražírny Colonna Coffee, a kde můžete posedět klidně i na schodech. Co dalšího se tu chystá a proč o The Miners v Praze ještě určitě uslyšíme?

Slavíkova 1611/5, Praha 2

PO–ČT 7:00–19:00, PÁ 7:00–20:00, SO 8:00–19:00, NE 8:30–19:00

Královské Vinohrady a Žižkov jsou, co se kavárenské scény týče, poměrně bohaté. Když ale poprvé vstoupíte do The Miners Coffee & Characters, hned vám dojde, že tohle místo se od ostatních podniků v této lokalitě výrazně liší. Interiér je zhmotněním minimalismu a i samotnou rozlohou se kavárna vymyká stylu menších a útulných bister v blízkém okolí. Tady kladou hlavní důraz na kvalitní kávu a servis, který vám ji připraví. Kdo za celým nápadem stojí? 

„O vlastní kavárně jsem začal mluvit už na vysoké, ale vždycky jsem o tom přemýšlel spíš jako o projektu na důchod,” vypráví se smíchem jeden z majitelů podniku Oldřich Valta. „Po VŠE jsem šest let pracoval v zahraničí, kde jsem víc přičichl k výběrové kávě. Když jsem se potom vracel do Čech, říkal jsem si, že je to dobrá příležitost na změnu kariéry. Pak jsem se v Praze seznámil s Egorem, který už vlastní kavárnu Barry Higgel’s v Holešovicích. Stali se z nás kamarádi, protože jsem si v jeho kavárně prakticky udělal home office a Egor mi prozradil svůj plán – otevřít nový podnik s výběrovou kávou. Hned od začátku jsem do toho chtěl jít s ním,” říká Oldřich Valta. 

Egor Kolpakov promýšlel projekt The Miners několik let. Nejednalo se totiž jen o otevření jedné kavárny. Další kavárnu pod stejnou značkou chtěl otevřít ideálně hned příští rok, do pěti let deset coffee shopů a potom expanze do Evropy. Co se konceptu týče, Egor měl od začátku jasno. Nechtěl do toho ale jít sám. Domluvili se s Oldou, že rozjedou The Miners společně. „Přece jen je lepší mít někoho dalšího, kdo může vaše nápady trošku konfrontovat a posouvat je dál. Zároveň jsem měl pocit, že to nechci dělat sám. Když je do začínajícího projektu zapojený někdo další, tak mě to nutí na něm pracovat ještě víc, než kdybych na to byl sám,” říká druhý ze spolumajitelů a tvůrce celého projektu Egor Kolpakov

V současné době jsou spolumajitelé tři. Začátkem tohoto roku se k nim připojil ještě Oleg Patrakov, který je guru v oblasti procesu přípravy kávy. „Oleg dokáže nadšeně dvě hodiny povídat jenom o samotné vodě. O tom, jaký má vliv na výslednou chuť kávy,” říká se smíchem Olda. 

Název The Miners v sobě nese hned 3 významy. „Za prvé „horníci“ – odkaz na tvrdě pracující lidi, stejně jako je celý náš tým. Zároveň to souvisí i s tím, že chceme vytvořit zázemí pro pracující lidi, naše zákazníky. Chceme lidi inspirovat k tomu, aby dělali práci, která je baví a posouvali ji o krok dál. Cílem bylo vytvořit prostor, kde se lidé budou potkávat a z jejich setkání třeba vznikne něco nového a skvělého. Z toho právě vyplývá druhý význam – mining ve smyslu těžit nové nápady. Třetí význam slova mining tentokrát ve smyslu těžit chutě a aroma kávy,“ vysvětluje Oldřich Valta. 

Rok hledali prostor, který by se jim líbil. Nějakou dobu to vypadalo, že bude kavárna na úplně jiném místě. „Měli jsme dvě rozjednaná místa, ale ani jednou to nevyšlo. Nakonec jsme byli šťastní, že to takhle dopadlo,“ říká se smíchem Oldřich Valta. Kavárna ve Slavíkově ulici má totiž ještě sklepní prostory, ve kterých do budoucna plánují udělat malý coworking a druhý bar, který bude fungovat také jako trainingové centrum pro baristy i laiky.

Design interiéru je záměrně čistý a minimalistický, aby nerušil zákazníky od práce. Inspiraci našli v kavárně Blue Bottle, která se jim svým stylem vždycky líbila, a ke které měli i myšlenkově blízko. Ačkoliv nejdříve vypsali výběrové řízení na interiérového designéra, nakonec svěřili návrh do rukou Egorovy manželky, která je architektka. Bílá a šedá v kombinaci se světlým dřevem a zelenými pokojovkami – to jsou hlavní prvky The Miners. Dominantou barového prostoru je pak obří zrcadlo, ve kterém se uvidíte, hned co zamíříte k baru. 

Kávu odebírají z britské pražírny Colonna Coffee. Na mlýnku pro espresso mají dva druhy kávy: Foundation a Discovery. Na filtrovanou kávu mají dokonce druhy tři, kde nabízí navíc ještě kávová zrna Rare. Tento filtr je ovšem jen na objednávku. Pokud rádi poznáváte nové věci a chcete ho ochutnat, stačí se domluvit s baristou na termínu, na který ho připraví speciálně pro vás. Při přípravě této filtrované kávy se navíc používají kruhová sítka, která slouží k tomu, aby se získala rovnoměrně namletá káva s konzistentní hrubostí zrna. Barista si s vámi potom sedne a věnuje se jen a pouze vám, takže ochutnávka kávy Rare je skutečným kávovým zážitkem

Espresso vás tu vyjde na 55 Kč, cappuccino na 65 Kč, flat white stojí 60 Kč, filtrovaná káva od 70 Kč a zmiňovaný drip Rare stojí 370 Kč. Kromě kávy mají v nabídce i další nápoje jako chai latte (75 Kč), horkou čokoládu (85 Kč) nebo domácí limonády (59 Kč).

Tým baristů vybírali hodně pečlivě, protože jsou přesvědčeni o tom, že to hlavní, co dokáže podnik odlišit od konkurence, je právě pocit, se kterým návštěvník místo opouští. A na to má zásadní vliv servis. Jejich baristé pochází z nejrůznějších koutů světa, ale na každé směně je vždy jeden česky mluvící, se kterým se domluví i sedmdesátiletá paní. 

Ke kávě samozřejmě nabízí i drobné občerstvení v podobě věnečků, brownies a podobně. Nově zařadili na lístek také jejich teplé sendviče (95 Kč): s pastrami, s šunkou a sýrem nebo veganské. Začátkem května by rádi začali dělat i snídaně. „Chceme začít se snídaňovým menu. Máme tady i větší sdílený stůl, který je ideální pro pracovní snídaně,“ říká Oldřich Valta. 

Na léto plánují vytáhnout posezení i ven. Chystají tu akce pro veřejnost jako cuppingy, ale také přednášky, které se budou týkat nejen kávové filozofie, ale například také ekologii nebo udržitelnosti. Už teď mají rozjednaný další prostor, tentokrát na Žižkově u VŠE, kde budou otevírat druhou pobočku The Miners. Jejich strategie zatím pokračuje podle plánu a my se jenom těšíme, při jaké příležitosti se zase potkáme. 

 

Co říkáte na nový podnik u Jiřáku?

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz