Fotoreport: Svatební setkání v Sectoru. Nestihli jste ho? My jsme se do Vnitroblocku vydali za vás!
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
26.02.2018
Svatba bude

Fotoreport: Svatební setkání v Sectoru. Nestihli jste ho? My jsme se do Vnitroblocku vydali za vás!

Fotoreport: Svatební setkání v Sectoru. Nestihli jste ho? My jsme se do Vnitroblocku vydali za vás!
Poslední únorová neděle byla ve znamení svatebních příprav a milých setkání. Taneční studio SECTOR v holešovickém Vnitroblocku se zaplnilo květinami, dorty, ale také snubními prsteny, svatebními šaty a malovanými oznámeními. Nesmutněte, jestli jste se včera nestihli přijít podívat. My byli na Svatebním setkání za vás a máme pro vás střípky toho nejlepšího ze včerejšího odpoledne. 

Poslední únorová neděle byla ve znamení svatebních příprav a milých setkání. Taneční studio SECTOR v holešovickém Vnitroblocku se zaplnilo květinami, dorty, ale také snubními prsteny, svatebními šaty a malovanými oznámeními. Nesmutněte, jestli jste se včera nestihli přijít podívat. My byli na Svatebním setkání za vás a máme pro vás střípky toho nejlepšího ze včerejšího odpoledne. 

Svatební setkání nemusí být zákonitě jen pro ty, kteří svatbu plánují (ať už někdy v neurčité budoucnosti, nebo mají pevně stanovený den). Kousek dortu od Adély Srbové alias ADIE dorty si zaručeně budete chtít dát svatba nesvatba. Adie peče kromě dortů také zákusky, cupcaky, tartaletky, brownies a spoustu dalších dobrot, kvůli kterým opravdu stojí za to si trošku zahřešit. Právě Adéla přišla s nápadem udělat přátelské svatební setkání v prostorech Vnitroblocku.  

Na akci jste mohli nakonec vidět devět různých svatebních dodavatelů z odlišných oblastí služeb. Catering, svatební ilustrace, tiskoviny, květiny, snubní prsteny, svatební šaty, fotografie i zajímavé doplňky – to vše v prosluněné a příjemné atmosféře. Květinový koutek zde mělo připravené květinářství Provoní, které nezklamalo romantickým fotokoutkem s polštáři, svíčkami ale především s voňavými pugéty.

Růže, drobný wax a spousta eucalyptu vévodily většině jejich kytic. Pro dávku květinové radosti si můžete zajít do jejich prodejny na Vinohradech (Bělehradská 2324/58, Praha 2). 

Svatební šaty zde prezentovala módní návrhářka Petra Pitelková, která tvoří pod vlastní značkou Petiteé. Kromě kolekce svatebních šatů šije šaty na zakázku podle přání nevěsty. Pokud máte tedy jasnou představu o svých šatech, které ale nikde nemůžete najít, nebojte se oslovit právě Petru. Po první konzultaci vám připraví tři návrhy, ze kterých si vyberete ten finální. Na něm pak můžete spolu s Petrou pracovat, dál ho rozvíjet a upravit až k naprosté dokonalosti.  

Pokud hledáte někoho, kdo vám připraví nádherná svatební oznámení, skvělou volbou je Patricie Dřímalová alias Made Atelier. Vybrat si můžete z různých motivů, které se dají na přání také poupravit, nebo si můžete připlatit za návrh oznámení přímo na míru. Slaďte všechny svatební tiskoviny do jednotného stylu. Patricie vám ráda připraví také jmenovky ke svatebnímu stolu, tištěná menu nebo malovanou svatební knihu, která se hodí i do fotokoutku na polaroidové fotky z Instaxu.

Bez dobrého jídla by to nešlo, proto ani na svatebním setkání nechyběli Sweet & Pepper Days jako zástupci cateringových služeb. Jejich domácí vdolky upoutaly pozornost většiny návštěvníků a slečny z bistra jen domazávaly další a další. Hledáte catering na svatbu, oslavu nebo pracovní meeting? Sweet & Pepper Days se vám postarají o to, že si všichni hosté pochutnají a stoly budou plné výborného domácího jídla.

Jedním z důležitých bodů svatebních příprav je také výběr snubních prstýnků. Pokud toužíte po něčem výjimečném, oslovte některého specialistu na ruční výrobu šperků. Zde jste se mohli potkat s designérkou, šperkařkou a zlatnicí Lenkou Kerlickou (dříve Šváchovou), kterou můžete znát jako 27 JEWELRY. Její šperky jsou vždy osobité, při jejich výrobě dbá především na kvalitu a preciznost provedení. Lenčinu tvorbu si můžete prohlédnout v butiku v areálu hotelu Mandarin Oriental
(Nebovidská 459/1, Praha 1).

Eliška Lhotská na svatebním setkání také prezentovala svou práci – originální prsteny a náušnice, které vznikají jako odlitky z kousku chleba, který pro ní představuje synonymum k hodnotám lásky, rodiny a jídla v dnešní konzumní společnosti. Eliščiny šperky si můžete prohlédnout v jejím showroomu (Řezáčovo náměstí 2, Praha 7).

Velkou novinkou pro všechny návštěvníky byl čerstvě otevřený svatební salon OUI Boutique. Jde o nový projekt zakladatelky modelingové agentury Ely management Elišky Jamagne. Díky jejím dlouholetým zkušenostem v oblasti módy nyní můžete navštívit unikátní butik, kde najde svatební šaty každá milovnice dobrého vkusu, minimalismu a kvalitních látek. Těšit se můžete na modely od lokálních i světových designérů. Pro představu se podívejte na jejich Instagram

Dalším nováčkem na svatební scéně je svatební projekt WE Concept. Právě ten měl na včerejší svatební akci svůj launch a věříme, že svými nápady na unikátní koncept svatby přesvědčí spoustu zasnoubených párů. Jejich velkou výhodou je to, že jsou sesterským podnikem bistra Sweet & Pepper Days. Protože jsou skutečně jedna rodina, zajistí na svatbě vše, co je potřeba. Mile nás překvapilo, že součástí jejich představení byl také ceník služeb, který zahrnuje návrh konceptu svatby, návrh dekorací, grafiky, ale samozřejmě i realizaci, pomoc s výběrem dodavatelů, dekoraci a koordinaci svatebního dne. Není úplně časté, že by svatební agentury své ceny zveřejňovaly, takže za to mají velký palec nahoru.

Jestli zrovna nefandíte květinovým věncům, proč nezkusit jiný originální doplněk do vlasů? Co třeba designové korunky od Beyond The Nine Mountains (skutečně – za devatero horami)? Buďte za princeznu trošku jinak. Stylově.

Kdo vám poradí s výběrem šatů, s vymýšlením dekorací a kdo vám upeče báječný dort? 

Adie dorty 

Pečení je moje láska, a tu se snažím vkládat i do svých dortů. Na letošní svatební sezónu už mám zarezervováno 30 zakázek, ale několik dalších se mi do mého plánu ještě vejde. 

Výběr svatebního dortu také není zrovna nejsnazším rozhodnutím, ale já budoucí nevěstě a ženichovi vždycky radím, že dort by měl mít jednotnou příchuť. Často se totiž stává, že v zápalu nerozhodnosti se nakonec rozhodnou pro kompromis a vznikne dort, který má každé patro jiné. Jedno je čokoládové, druhé s mascarpone a třetí ovocné. Jenže pak přijde menší problém. Svatebčané si toho všimnou a budou chtít ochutnat z každého patra trochu. Pokud ale máte dort rozpočítaný podle porcí, což je u mě třeba běžné, může se vám snadno stát, že někdo bude mít 3 kusy a někdo žádný.

Proto doporučuji mít jeden svatební dort a další chutě ve sladkém baru doplnit třeba v podobě krásných cupcaků nebo brownies. Pokud máte zájem nejen o svatební dort, kontaktujte mě na [email protected] 

OUI boutique

Spálená 5, Praha 1

V našem salonu říkáme OUI originálním svatbám, sebevědomým nevěstám a ženám, které milují minimalismus, design a chtějí si uchovat svůj osobitý styl. OUI Boutique je naprosto jedinečný koncept svatebního butiku, ve kterém si vybere i ta nejnáročnější nevěsta.

Jednoduchost, elegance, luxus a unikátnost – přesně to vystihuje šaty, které u nás najdete. Spolupracujeme s lokálními i světovými designéry jako Margaux Tardits, Helena Mertlová, Lukáš Macháček, Michael Kováčik, WWO nebo Petiteé.

Budeme rádi, když se za námi přijdete podívat do našeho butiku v centru Prahy, kde jsme ve všední dny od 10h do 19h. Po předchozí domluvě je určitě možné vidět se i v sobotu. Stačí nám zavolat na 222 742 566 a bude na vás čekat šampaňské s jahodami a velký výběr svatebních i plesových šatů. 

We Concept

Naše rodina už pátým rokem provozuje bistro Sweet & Pepper Days a současně připravujeme také svatební catering. Protože jsme během našeho působení byli součástí mnoha svateb, všimli jsme si, že spousta svateb pod vlivem inspirace na Pinterestu ztrací osobitost, která vyplývá z charakterů nastávajících novomanželů. 

Právě proto jsme se rozhodli, že chceme svatby dělat jinak. Vymyslet unikátní koncept, který bude odpovídat osobnostem snoubenců a bude nenapodobitelný. Kromě konceptu svatby vám dokážeme pomoci i v den svatby s koordinací svatebního dne. 

Náš svatební projekt je zatím úplnou novinkou, ale jsme rádi, že tu můžeme být pro vás a pomoci vám zrealizovat váš Den bez zbytečných stresů. Protože ten den je ve finále moc krátký na to, abyste si s něčím dělali zbytečné vrásky. To nechte na nás a vy si ho jen užívejte.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

 Fotografie: city-dog.cz