Kde v Praze najdete svatební šaty snů? Originální salony i čeští designéři
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
05.03.2018
Svatba bude

Kde v Praze najdete svatební šaty snů? Originální salony i čeští designéři

Kde v Praze najdete svatební šaty snů? Originální salony i čeští designéři
Pokud chystáte v letošním roce svatbu, už je nejvyšší čas začít řešit jednu z nejpříjemnějších svatebních záležitostí – šaty. Až si rozmyslíte řadu zásadních otázek ohledně střihu, materiálu, typu rukávů nebo délky sukně, přijde další hlavolam. Kam pro svatební šaty, když nechcete vypadat jako bonbon. Ve kterých pražských salonech najdete minimalistické i boho šaty, a které návrháře svatebních šatů určitě musíte znát?

Pokud chystáte v letošním roce svatbu, už je nejvyšší čas začít řešit jednu z nejpříjemnějších svatebních záležitostí – šaty. Až si rozmyslíte řadu zásadních otázek ohledně střihu, materiálu, typu rukávů nebo délky sukně, přijde další hlavolam. Kam pro svatební šaty, když nechcete vypadat jako bonbon. Ve kterých pražských salonech najdete minimalistické i boho šaty, a které návrháře svatebních šatů určitě musíte znát?

OUI Boutique

OUI Boutique je nový luxusní prostor, o kterém určitě ještě hodně uslyšíte. Krásný interiér, modely od lokálních i světových designérů a šampaňské s jahodami. Majitelkou butiku je Eliška Jamagne, zakladatelka modelingové agentury Ely management. Díky svému dlouholetému působení v oblasti módy se rozhodla otevřít unikátní svatební butik, který by nabízel originální modely ženám, které upřednostňují jednoduchý, osobitý styl a kvalitní materiály. 

Objevte krásu minimalismu a vyzkoušejte si modely od designérů jako Margaux Tardits, Petiteé, Lukáš Macháček, Helena Mertlová, Michael Kováčik nebo WWO. Modely od českých nebo slovenských designérů jsou často ušity jen a pouze pro OUI Boutique. Kromě nádherných svatebních a plesových šatů si zde můžete vybrat také z nabídky originálních doplňků. Návštěva salonu je zdarma, ale určitě budou rádi, když jim dopředu zavoláte na 222 742 566. 

Cena půjčovného: od 13 000 do 25 000 Kč (cena je za 3 dny zapůjčení šatů), zkouška zdarma

Kde ho najdete: Spálená 5, Praha 1

Otevírací doba: PO – PÁ 10:00 – 19:00 (po předchozí domluvě je možné navštívit salon i v sobotu)

White Day 

Pokud se často pohybujete po Vinohradské třídě, neměli byste minout nádherný salon White Day. Kromě klasických modelů tu můžete najít i ty, které sledují nejnovější trendy. Díky tomu si zde vybere každá budoucí nevěsta. Ať už hledáte elegantní šaty s krajkou, antické splývavé, zdobené v prvorepublikovém stylu nebo boho šaty jemné jako pavučina, tady je najdete. Největším lákadlem jsou zde svatební šaty značky Rara Avis, které v jiných salonech jen tak nemají. Díky jejich šatům se z vás stane ve váš Den D opravdová víla nebo boho královna.

Jsou vám šaty moc dlouhé nebo volné v pase? Ve White Day vám je zdarma upraví podle vaší postavy. Za zkoušku zde zaplatíte poplatek ve výši 300 Kč, která vám samozřejmě nebude účtována, pokud si zde šaty zarezervujete. 

Cena půjčovného: od 5 500 Kč do 16 500 Kč + poplatek za zkoušení 300 Kč

Kde ho najdete: Vinohradská 15, Praha 2 – Vinohrady

Otevírací doba: PO – PÁ 10:00 – 19:00, SO 10:00 – 17:00

Svatební salon Maya

Svatební salón MAYA je mezi pražskými butiky jedním z nejoblíbenějších. Chodí sem nejen nevěsty, ale také maturantky nebo slečny z tanečních, které hledají dokonalé šaty na závěrečný Věneček. Jeho majitelka, Markéta Hartmanová, založila první pobočku salonu v Mostě. Právě tady se stal velice populárním a díky širokému výběru šatů i skvělému servisu sem jezdily zakáznice z celého regionu i z Prahy. Právě z toho důvodu se majitelka před čtyřmi lety rozhodla otevřít pobočku přímo v Praze.

V salonu Maya najdete šaty značky Allure Bridals, pro kterou zde mají výhradní zastoupení v České republice. Kromě toho zde samozřejmě najdete i další značky, jako americkou Mori Lee nebo jejich novinku, značku Lanesta. Nabídka zahrnuje také starší modely, které jsou nyní ve výprodeji – jejich prodejní cena se pohybuje do 10 000 Kč. Pokud si vyberete jakýkoliv model z oficiálních stránek zastupovaných značek, můžete si zde udělat speciální objednávku. Je ale potřeba počítat s tím, že běžná dodací lhůta ze zahraničí je několik měsíců, tak s ničím neotálejte. Chcete přijít na zkoušku svatebních šatů? Zarezervujte si termín na telefonním čísle 252 543 888.

Cena půjčovného: od 7 000 Kč do 18 900 Kč, zkouška zdarma

Kde ho najdete: 5. května 29, Praha 4

Otevírací doba: PO – PÁ 10:00 – 19:00, SO 10:00 – 14:00

Salon Nuance

Svatební dům NUANCE najdete na Národní třídě. Byl založen v roce 1990 a ačkoliv zařízení interiéru není na první pohled tak lákavé jako u předchozích salonů, jejich velká nabídka překrásných modelů to hravě vynahradí. Nuance byl prvním českým dodavatelem španělské značky svatebních a společenských šatů Pronovias. Najdete u nich také modely značek Atelier Pronovias, Rosa Clará a pánské obleky značky Wilworst. V ideálním případě si tu nejdříve můžete vybrat šaty pro sebe a potom i pro svého nastávajícího. Před vaší návštěvou je potřeba se objednat na telefonním čísle 737 437 084.

Cena půjčovného: cca 15 000 Kč, podrobné info o cenách přímo v salonu + poplatek za zkoušku 300 Kč

Kde ho najdete: Národní 23, Praha 1

Otevírací doba: PO – PÁ 10:00 – 19:00, SO 10:00 – 18:00

Svatební salon Maggie

Kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad najdete salon Maggie, který je oficiálním zástupcem značky Maggie Sottero. Kvalitní materiály a krásné střihy, které lichotí ženské postavě a navíc jsou pohodlné, takže si v nich užijete celý den a nebudete je chtít svléknout. Design šatů Maggie Sottero byl několikrát oceněn po celém světě. Rozhodně se nejedná jen o princeznovské šaty (ale i ty mezi nimi můžete najít).

Nám se líbí především jejich splývavé šaty s krajkou a ty, které nejsou čistě bílé, ale zato jsou ručně zdobené krystaly Swarowski. Pokud chystáte rustikální svatbu ve staré stodole nebo romantickou na louce, určitě se na ně zajděte podívat. Jako ve většině svatebních salonů, i tady se platí poplatek 300 Kč za 1,5 hodiny zkoušení. Pokud si zde šaty zarezervuje, tato částka vám bude odečtena.

Cena půjčovného: přibližně od 5 000 Kč do 15 000 Kč + poplatek za zkoušení 300 Kč

Kde ho najdete: Vinohradská 81, Praha 2

Otevírací doba: PO – PÁ 10:00 – 18:00, SO 10:00 – 16:00 (po 18h dle dohody)

Petiteé

Pokud se sama chcete podílet na vzniku svých svatebních šatů, vyberte si některou z českých designérek. Svůj pražský ateliér v Holešovicích otevřela módní návrhářka Petra Pitelková alias Petiteé. Ušije vám šaty na míru a přesně podle vašich představ. Sama si vyberete látky, zkonzultujete vhodný střih a budete po celou dobu u toho, jak ty nejdůležitější šaty vašeho života vznikají. 

Jak to celé funguje? Po první konzultaci vám Petra připraví tři návrhy, ze kterých si vyberete ten finální. Na něm pak můžete spolu s Petrou pracovat, dál ho rozvíjet a doladit do posledního detailu. Díky několika zkouškám vám šaty perfektně padnou a budete se v nich cítit skvěle. Svatební šaty vám navíc zůstanou napořád a je možné je po svatbě upravit i pro běžné nošení. Dlouhé svatební šaty vás vyjdou od 20 000 Kč, krajkové pak od 25 000 Kč. Vždy záleží hlavně na tom, jak náročný model si vymyslíte.

Kontakt: [email protected] nebo na telefonním čísle 728 119 541 

Kde ji najdete: Ateliér v Přístavní 1221/15, Praha 7 – Holešovice

Veršatyl

Kristýna Kottová a Markéta Šebelová, které společně vytvořily značku Veršatyl, se seznámily na vysoké škole a dala je dohromady hlavně jejich láska k módě. Návrhy jsou zcela v jejich režii a šití svěřily týmu šikovných českých švadlen. 

Jejich svatební šaty jsou komplexním projektem. Snaží se maximálně porozumět vašim představám i celkovému stylu svatby a podle toho připraví návrh šatů. Pak společně vyberete látku (nebo více látek) a začne samotná realizace. Vy se pak můžete těšit na několik zkoušek, na které si můžete s sebou vzít i svoje nejbližší, třeba maminku, sestru nebo kamarádku. Cena šatů se odvíjí od použitého materiálu a náročnosti střihu. 

Kontakt: [email protected] nebo na telefonním čísle 777 317 327 a 721 825 270

Sobje

Určitě tu nesmí chybět také SOBJE, mladší sestra značky ODIVI. SOBJE jde vlastní cestou, cestou nepřeslazených svatebních šatů, originálních a rafinovaných střihů. Tak jako jste si vysnili svůj svatební den, vysněte si i šaty, které budete mít na sobě. Takové, ve kterých se budete cítit sama sebou a hlavně naprosto pohodlně. Takové, které budou jediné na celém světě – jen vaše. 

Máte doma kousek látky, ke které máte nějaký vztah? Třeba kousek krajky po babičce? SOBJE ji dokáže zakomponovat do modelu a to dodá šatům zase na novém rozměru. 

 Kontakt: [email protected] 

Ta Lucie

Lucie Tatýrková alias Ta Lucie začala šít kvůli tomu, že nemohla najít švadlenu, která by jí ušila svatební šaty na její svatbu. Nakonec to dopadlo tak, že Lucie ušila šaty nejen sama sobě, ale také svým družičkám, a od té doby šije čím dál víc. 

Šití na zakázku se nyní věnuje na plný úvazek. Pokud se vám také líbí její tvorba, určitě Lucii včas oslovte. Na celý proces tvorby šatů na zakázku si vyhrazuje až čtvrt roku. Samotné ušití je většinou za měsíc hotové. Určitě je potřeba, abyste se blíže poznaly, naladily se na jednu vlnu a občas také trvá, než společně najdete vaši vysněnou látku. Výsledek ale opravdu stojí za to.

Kontakt: [email protected]

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, ouiboutique.cz, facebook.com/WhiteDayPrague, facebook.com/SvatebniSalonyMAYA, nuance.cz, 1-svatebni-saty.cz, facebook.com/Petitee.fashion, facebook.com/Versatylcz, facebook.com/SAYSOBJEYES, facebook.com/lucie.tatyrkova.