Svatební kytice na míru? Našli jsme 5 květinových ateliérů v Praze, které vás nezklamou
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
08.05.2018
Svatba bude

Svatební kytice na míru? Našli jsme 5 květinových ateliérů v Praze, které vás nezklamou

Svatební kytice na míru? Našli jsme 5 květinových ateliérů v Praze, které vás nezklamou
Provoňte si svatební den svou osobitou svatební kyticí. Nejlepším řešením je zvolit profesionální květinové studio, na které se můžete skutečně spolehnout. My jsme pro vás vybrali 5 takových, které vnesou do květinové dekorace jedinečnou atmosféru a charakter. Můžete tak s čistým svědomím a dychtivou nedočkavostí vyhlížet svůj svatební den.

Provoňte si svatební den svou osobitou svatební kyticí. Nejlepším řešením je zvolit profesionální květinové studio, na které se můžete skutečně spolehnout. My jsme pro vás vybrali 5 takových, které vnesou do květinové dekorace jedinečnou atmosféru a charakter. Můžete tak s čistým svědomím a dychtivou nedočkavostí vyhlížet svůj svatební den.

Plevel

Beata Alexová a její tým vsadili na jednoduchost a prostotu. Jejich kytice jsou, jako byste právě přišli z louky plné květin. Na nic si nehrají. Nemají to totiž zapotřebí. 

Nejspíš právě kvůli své obyčejnosti jsou tak čím dál tím oblíbenější a nevěsty stojí řady, aby měly kytici právě od nich. A není divu. Na rozdíl od uměle pěstovaných květin, jsou ty od Plevele právě takové, jaká je příroda v daném ročním období. 

Sama majitelka říká: „Nesnažíme se jít s módními trendy, ani neumíme dělat velkolepé aranžmá. Plevel jsou kytice, které by přinesla vaše maminka z procházky, nebo babička nastříhala na zahradě.“

A jistě nejsme daleko od pravdy, když řekneme, že právě taková kytice od maminky nebo babičky je jako malé pohlazení, které každá nevěsta ve svůj svatební den ocení.

Kde objednáte: plevel.info

Telefon: +420 723 330 440

Email: [email protected]

Balkonika

Květinová farma Balkonika kousek za Prahou je od jara do podzimu plná barev a omamných vůní květin. Nikola Bílková a její tým si květiny totiž sami pěstují. A to bez použití chemie. Váží kytice z toho, co jim právě kvete, doplněné o ty, co nasbírají v okolních loukách. 

„Každá nevěsta je jedinečná, a tak by i svatební výzdoba měla být originální a neotřelá. Uhlazené nebo rozčepýřené, barevné nebo tón v tónu,” říká majitelka květinového studia Nikola. Obilí či makovice, nebo dokonce třešně a jahody? A proč ne. Nebojte se, fantazii se meze nekladou.

Balkonika ovšem nabízí i dekorace teras a balkonů. Bydlíte-li ve městě, můžete si kousek přírody díky nim přinést i do svého bytu. A mít tak svůj malý kousek louky přímo za dveřmi. 

Kde objednáte: balkonika.cz

Telefon: +420 728 549 254

Email: [email protected]

Frezia

Majitelka květinového studia Frezia Fleur Weddings, Mgr. Veronika Kutnarová, vidí svatební květinovou výzdobu jako umělecké dílo, které dotváří celkový dojem dne. Každá květina má tak své přesné místo a záměr v komplexní kompozici. 

Veronika se svým profesionálním týmem floristů dokáže připravit dojem čisté moderny, ale také vytvořit dílo, které jakoby právě vyletělo z pohádky Tisíce a jedné noci. Nejvíce oblíbení jsou proto u nevěst, které vidí svůj svatební den jako dechberoucí událost a ocení tak preciznost a smysl pro detail.

Velkou výhodou je i komunikace týmu hned v několika světových jazycích a znalost tradic a zvyků různých národů. Máte-li babičku například z Německa a strýce z Indie, spolu s Veronikou dokážete vytvořit takový styl, který bude reflektovat to, jakými jste a jsou i vaše kořeny, aniž by výsledek působil kýčovitě. „Svatba je významným životním krokem a výběr stylu, barev, motivu, ale i dodavatele, by měl reprezentovat především novomanžele a jejich pohled na svět,“ říká majitelka studia Veronika.

Kde objednáte: frezia.cz

Telefon: +420 733 734 000

Email: [email protected]

Kytice s příběhem

Kopretinová, pudrová nebo eukalyptová? Kytice s příběhem je květinový ateliér, který dokáže vdechnout život a jedinečnost každému vašemu snu o svatební kytici. 

Sama majitelka ateliéru Marcela Bednaříková říká: „Kytice jsou kreativním momentem, kde se vzájemně propojují světy našich tradic, moderních stylů, romantických vyznání i smutných okamžiků. A ta rozmanitost nás na květinách baví!“

Dámy z ateliéru vnímají květiny jako umění a zážitek. Není proto divu, že pořádají různé semináře a workshopy, ve kterých nejen nevěsty přidají ruku k dílu. Při práci s květinami tak máte výsledek ve vlastních rukou a sami tak vytváříte svůj květinový příběh.

Kde objednáte: kyticespribehem.cz

Telefon: +420 606 052 771

Email: [email protected]

Cool Flowers

Květiny z Cool Flowers jsou tím, co vaší svatbě dodá na něžnosti a vkusu. Květinové kompozice jsou tvořeny z unikátních druhů květin, které jsou objednávány přímo z Holandska. V Cool Flowers tvoří kompletní květinovou atmosféru - od kytice, po slavobránu.

„Nejsme klasické květinářství. Na druhy květin, které používáme, zřídkakdy narazíte v jiných květinářstvích. Naším cílem je pro vás najít vždy něco zajímavého, nevšedního a nabídnout Vám to nejlepší každý den,“ říká majitelka ateliéru, Jaroslava Stretcul.

V Cool Flowers si uvědomí také to, že občas se mohou stát i nepředvídatelné situace. A proto přichází s naprosto úžasnou nabídkou. Vytvoří vám svatební kytici i v den objednání. 

Takže žádné obavy a vzhůru do příprav!

Kde objednáte: cool-flowers.cz

Telefon: ++420 775 683 780

Email: [email protected]

Jaké jsou tradice, které se vážou ke svatebním kyticím?

Svatební kytice je asi tou nejdůležitější květinou, kterou v životě žena od muže dostane.

Původ tohoto elegantního zvyku sahá až do středověku, kdy se rytíři utkávali v turnajích. Každý přitom bojoval ve jménu své vyvolené ženy. Jako důkaz své věrnosti a oddané lásky ji věnoval květinu. Od bojiště se tento krásný akt přenesl potom až před oltář.

V pohanských zvycích se naopak tradovalo, že nevěstu chtějí odnést zlí duchové. A ty je potřeba zmást a odehnat. Těžko bychom si dnes ale dokázali představit, že by místo elegantních květin držela nevěsta v ruce svazek česneku či bylinek.

Vzhled a druhy svatebních květin se neustále mění. Začátku 20. století vládla kala, růže a karafiát. Nej-populárnější přitom byly čistě bílé variace nebo naopak jasně barevné kombinace. Na konci 20. století je vystřídala exotická orchidej různých druhů i barev. 

A jak je to s tradičním házením kytice? U nás je tento zvyk vcelku nový. Přišel k nám z anglosaských zemí až na počátku 21. století. Do té doby si nevěsty své kytice schovávaly a sušily na památku. A my se jim nedivíme. Pokud si, stejně jako jako my, chcete tu svou uchránit, ale přesto dostát tradici, máme pro vás malý tip. Nechte si udělat kytice dvě. 

Ať zvolíte kterékoliv z tradic a zvyklostí nebo si svůj den vysníte úplně jinak, jeden malý tip tu pro vás přeci jen máme. Aby láska vydržela, schová si nevěsta do boty ještě čtyřlístek nebo jetel. 

Přejeme hodně štěstí a lásky!

A jaké jsou vaše oblíbené květiny? Napište nám do komentářů.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Couple of Prague, Unsplash.com, Cool-flowers.cz, Dora Kubíčková - Balkonika.cz