Spojka Karlín se rozhodla spojovat lidi a ví jak na to!
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
26.06.2019

Spojka Karlín se rozhodla spojovat lidi a ví jak na to!

Spojka Karlín se rozhodla spojovat lidi a ví jak na to!
Na začátku byla myšlenka: „Spojit lidi s různými požadavky na jídlo u jednoho stolu.” V místní restauraci si vybere vegan, vegetarián, celiak a další lidé s náročnými požadavky. To, že se to povedlo, značí, že už několik dní po otevření sem proudí lidé ochutnat místní svěží menu.

Na začátku byla myšlenka: „Spojit lidi s různými požadavky na jídlo u jednoho stolu.” V místní restauraci si vybere vegan, vegetarián, celiak a další lidé s náročnými požadavky. To, že se to povedlo, značí, že už několik dní po otevření sem proudí lidé ochutnat místní svěží menu.

Pernerova 697/35, Praha 8

PO–PÁ 08:00–23:00, NE 09:00–23:00

Spojka je čerstvým přírůstkem do karlínské office zóny. Její kuchyně nese přízvisko mezinárodní a když budete delší dobu studovat místní menu, neujde vám, že jsou zde paralely s jejich první restaurací Etnosvět zde. Ačkoliv v Etnosvětě jsou striktně vegetariánští, Spojka se hlásí k novému a udržitelnějšímu směru, který nyní hýbe světem, a to flexitariánství (maso si dej střídmě, a pokud už si ho dáváš, tak ať je z volných chovů a se zvířetem ať je šetrně zacházeno).

Restaurace svoji silnou filozofii přenáší na talíř i do interiéru, který jim pokojovými kytkami zaplnila česká Haenke, a tak zde různě visí a postává 356 nádherných květin. Interiér je v duchu mezinárodního směřování kuchyně vytvořen z masivních materiálů, ale nebojí se jít do barevných vzorů.

„Naší hlavní myšlenkou je ukázat lidem, že to jde i jinak, a tak jim chceme ukázat náš směr a filozofii a třeba jim tím dopřát hlubší zážitek z jídla. Nepoužíváme žádné průmyslově zpracované potraviny, rafinovaný cukr. Naopak se snažíme používat naklíčené luštěniny, fermentované potraviny jako kombuchu, zázvorové pivo i kvašené okurky,“ řekla nám Helena Slavíková ze Spojky.

Spojka prostě usiluje o to, dělat věci jinak a nebojí se držet se svých názorů. Navazují spolupráci s křivou zeleninou, aby se do jejich kuchyně dostala i zelenina, která by v běžném supermarketu neměla šanci. Jasně se vyslovili proti rozvozům v jednorázových obalech a řeší teď společný projekt s firmou rekrabička.

Restaurace tak vytváří společný prostor pro místní obyvatele i pro ty, kteří do Karlína dojíždí za prací, proto otevírají v týdnu od 8:00 a nabízí snídaňové menu, kterému dominují lívance z čirokové mouky za 155 Kč a ovesná kaše s kokosovým mlékem a mandlovým máslem za 185 Kč, pak zde můžete dostat výborné polední menu podle sezónní nabídky.

Stálé menu si zakládá na svých vyhlášených klasikách, které se už i v tak nové restauraci začínají usazovat. My měli to štěstí ochutnat jako předkrm ceviche z divokého lososa s mango-avokádovou salsou (240 Kč), v kterých se výborně vyvážila chuť divoké ryby s jemně nasládlou salsou a příjemně nás navnadila na hlavní chod, a to místní vyhlášený sushi bowl s teriyaki kuřetem (255 Kč), který jenom podtrhl, jakou pestrost v sobě skrývá místní kuchyně. Nakonec jsme naši degustaci zakončili raw jahodovým cheesecakem a čokoládovým dortem s borůvkami. Chuť obou byla podpořena alternativami k běžnému cukru (medem nebo kokosovým cukrem) a musím říct, že už jsem dlouho nejedl takto příjemně jemně sladké dezerty, které přitom byly velmi vláčné a svěží.

„Snažíme se i alkohol brát lokální. V našem lístku najdete českou whisky a český gin. Pivo máme z pivovaru Záhora, jehož majitel stál i za projektem místní office budovy, ve které se právě nacházíme,“ dodala Helena Slavíková.

Spojka Karlín je velmi příjemná restaurace, kterou můžeme doporučit v každou denní dobu. Díky příjemným boxům se zde můžete i zavřít s počítačem a na pár hodin si zde udělat kancelář a přitom se projíst od snídaně až k večeři bez pocitu přehnaných výčitek, protože místní kuchyně se chová k surovinám maximálně ohleduplně a s respektem.

„Všichni, kteří tvoříme tým restaurace, se snažíme do našeho konceptu vnést i kus sebe a naše zkušenosti se stravováním. Třeba kombuchu a zázvorové pivo už několik týdnů ladí naše generální manažerka Daria,“ dodává s úsměvem Helena Slavíková.

 

Už jste byli ve Spojce Karlín?

 

Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz