5 seriálů, které si v květnu nesmíte nechat ujít
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
02.05.2018

5 seriálů, které si v květnu nesmíte nechat ujít

5 seriálů, které si v květnu nesmíte nechat ujít
Seriálová sezóna pokračuje, ba je v plném proudu, po výběru květnových kinopremiér vám přinášíme také naší oblíbenou selekci na televizním poli. Pojďte se podívat na to nejzajímavější ze současné seriálové tvorby.

Seriálová sezóna pokračuje, ba je v plném proudu, po výběru květnových kinopremiér vám přinášíme také naší oblíbenou selekci na televizním poli. Pojďte se podívat na to nejzajímavější ze současné seriálové tvorby.

Babylon Berlín - 1. a 2. sezóna

Berlín na jaře roku 1929 – metropolí zmítají nepokoje. Od ekonomiky po kulturu, od politiky až po podsvětí – všechno je v zajetí hlubokých změn. Spekulace a inflace otřásají základy stále mladé Výmarské republiky. Narůstající chudoba a nezaměstnanost stojí v ostrém kontrastu s výstřelky a požitky velkoměstského nočního života a jeho překypující tvůrčí energií. Mladý policejní inspektor Gereon Rath z Kolína je převelen do Berlína, aby vyřešil kriminální případ – pornografii šířenou berlínskou mafií. To, co původně vypadalo jako prosté vydírání, se brzy promění ve skandál, který navždy změní Gereonovi i jeho nejbližším spolupracovníkům život. Společně se stenotypistkou Charlotte Ritterovou a partnerem Brunem Wolterem musí Rath čelit propletené síti korupce a obchodu s drogami i se zbraněmi. Záhy se tak ocitá v hlubokém existenciálním konfliktu, rozpolcen mezi loajalitou a touhou po odhalení pravdy. A nám nezbývá než se ptát – kdo je v tomhle příběhu přítel a kdo nepřítel?

Akta X - 11. sezóna

Kdo by je neznal, nemiloval a nefandil jim... Agent Mulder a agentka Scullyová, ústřední postavy seriálu Akta X, jsou agenti FBI, kteří vyšetřují případy, se kterými si nikdo nevěděl rady a nakonec je úředníci zavřeli do složky Akt X-nevyřešitelných případů. Ale pak se dostali do ruk této nerozlučné dvojice, nadšence pro paranormální jevy, který je přesvědčený, že mu sestru unesli mimozemšťani a agentky věřící v boha, která k paranormálu přistupuje tězce skepticky. Seriál po několika letech tápání chytil další dech a přiznejme si, že ikdyž od odvysílání pilotní epizody uběhl už nějaký čas, stále nás tito dva baví.

Na mušce

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš.

Westworld - 2. sezóna

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou.

Barry

Černá komediální série pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu, který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho terčem je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu?

AKTUÁLNĚ: Určitě vám neuniklo, že po fenomenálně úspěšné první sérii Sedmilhářek natáčí druhá řada. Na tu se těšíme opravdu hodně.

Vybrali jste si? Napište nám do komentářů.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: HBO, BBC America