Šatník od pondělí do neděle: Elegantní punk od Koki9
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
04.02.2018
Šatník

Šatník od pondělí do neděle: Elegantní punk od Koki9

Šatník od pondělí do neděle: Elegantní punk od Koki9
Kateřinu Mlejnkovou (23), make-up artistku a fotografku, znáte pod pseudonymem Koki9 a pravděpodobně ji už dávno sledujete na Instagramu. Jestliže nadšeně hltáte její osobitý styl líčení a vlasové variace, zkuste si představit, že s ní můžete strávit sedm dní v týdnu. Zajímá vás, co ráda nosí a kde nakupuje? My to zjistili za vás a nemáte zač!

Kateřinu Mlejnkovou (23), make-up artistku a fotografku, znáte pod pseudonymem Koki9 a pravděpodobně ji už dávno sledujete na Instagramu. Jestliže nadšeně hltáte její osobitý styl líčení a vlasové variace, zkuste si představit, že s ní můžete strávit sedm dní v týdnu. Zajímá vás, co ráda nosí a kde nakupuje? My to zjistili za vás a nemáte zač!

KATEŘINA alias KOKI9 (23), make-up artistka a fotografka

Pondělí

„Můj styl je hodně ovlivněný britským punkem a mou oblíbenou návrhářkou Vivienne Westwood. Velká Británie je moje srdcová záležitost, líbí se mi její street style, který kombinuje noblesu s punkem. Neuznávám prvoplánovou krásu, podle mě by se měli lidé a jejich styl rozvíjet.“

„Zajímám se o to, kdo a jak moje oblečení vyrobil, stejně tak řeším materiály. Chci, aby mi věci vydržely co nejdéle. Všechno, co mám, nosím, dokud se to nezačne rozpadat, a i tak se to snažím ještě zachránit."

„S návrhářkou Markétou Martiškovou jsem se potkala na týdenním natáčení v Itálii a okamžitě jsme si padly do oka. Tento kabát, který od ní nosím, je z recyklovaného materiálu, na který má patent. Zamilovala jsem se do něj zamilovala na první pohled. Přijdu si v něm naprosto sama sebou.”

„Miluju barvy, nejvíc žlutou, červenou a růžovou. Málokdy nosím černou, spíš jí nahrazuju tmavě zelenou nebo modrou. Ale poslední dobou mě baví nosit světlé věci, jako ten kabát, tenisky Nike a batoh namísto kabelky, který tahám pořád s sebou, protože se do něj všechno vejde.”

„Přijde mi, že třeba Guess propaguje právě tu prvoplánovou krásu, proti které bojuju. Tak jsem se rozhodla věci od téhle značky nosit, abych ukázala, že se to dá brát i jako výraz vzdoru proti tomu, co představuje.”

Úterý

„Když je něco IN, jdu do toho, ale nikdy ne na 100 %. Když mají všichni modrou, pořídím si to v červené. Ráda vybočuju z davu. Zároveň věci ráda upravuju a zdobím, takže každá věc má svůj autentický Koki styl.”

„V tomhle outfitu chodím třeba na schůzky. Ráda nosím kalhoty s vysokým pasem. Tyhle jsou ideální, když líčím na place, ale nechtěla jsem je mít jen čistě černé, tak jsem je přestříkala barvou.”

„Občas chodím nakupovat do Markse & Spencera, odkud je i moje oversized košile. Dají se tam najít kvalitní kousky, co vám vydrží. Navíc když je nakombinuju ve svém stylu, mám jistotu, že je jen tak na nikom nepotkám.”

„Jsem kreativní a nebojím se toho. Když jsem si pořídila tyhle klasické bílé Nike tenisky, pomalovala jsem si je. Jsou teď tak trochu ve stylu, co nosí Tyler, the Creator.”

Středa

„Tento outfit ve mně evokuje pocit volnosti a rebelantství. Připadám si v něm jako takový barevný skinhead. Takhle mě nejčastěji potkáte s kamarády na Letné.”“

„Na moje růžové boty Dr. Martens nedám dopustit. Skoro se rozpadají, ale jsou to moje nejpohodlnější boty. Jsou z limitované edice a když už se ochodily, polila jsem je žlutou barvou, abych jim ještě prodloužila život.”

„Absolutně ulítávám na brýlích z AliExpressu. Přes tyhle se skoro nedá dívat, ale vypadají super!”

Čtvrtek

„Jako holka od vedle, přesně takhle si v tomhle outfitu připadám. Proč mám červené punčocháče? Protože červená je víc než černá!” 

„Je to takový mix, styl slušné holky s trochou dekadence. Moje další oblíbené Dr. Martens boty jsou téměř nové, vyrobené z veganské kůže, z limitované edice od Williama Blakea. Je na nich výjev znázorňující porážku satana. Paradox! Mám o ně trochu strach, takže je vytáhnu až na jaře.”

Pátek

„Tomuhle outfitu říkám „Čiči“ a oblékám si ho, když jdu večer ven. Šaty jsou z Forever 21, pásek je z Manga a klobouk ze Zary. Kabelka je po babičce a já jí podědila už jako malá. Pamatuju si, jak jsem ji asi jako pětiletá nosila do divadla a připadala jsem si hrozně důležitá, že mám vlastní kabelku. S babičkou jsme si hodně blízké a kdykoliv si tu kabelku vezmu, jako bych byla s ní.“

„Kozačky jsou také jednou z věcí, co se jsem si sama upravila. Na podpatek jsem nalepila třpytky, ale protože to pořád ještě není ono, přemýšlím, jak by se dál daly ozdobit.“

Sobota

„Jsou dny, ale není jich moc, kdy nemám náladu na barvy. Když se ráno probudím s náladou, že chci vypadat nepřístupně, obléknu se právě takhle. “

„Šaty jsou z Cheap Monday a pod nimi nosím legíny z Tezenisu. Ty jsem si pořídila na popud mojí kamarádky Duhovky, protože jsou hodně sexy. Je to outfit pro chvíle, kdy se mi nechce vymýšlet žádné kombinace a je hotový za pár vteřin. Je moc pohodlný, takže v něm chodím i líčit.“

Neděle

„Tenhle outfit je poctou mojí milované Vivienne Westwood. Takový elegantní punk. Evokuje ve mně překračování hranic a život bez řádu.“

Tričko je z mojí vlastní kolekce a má jasné poselství: I have my own brain. Má holkám dodávat sebevědomí vzdorovat škatulkování a být samy sebou.” 

„Ódou na Londýn je také kostkovaný baret od kamarádčiny maminky, která šije pod značkou Capelisto, a rtěnka v cihlové barvě, která mi připomíná oprýskané londýnské cihlové zdi.”

„Když se mě lidi ptají, kde sháním šperky, odpovídám po pravdě: v železářství nebo brašnářství. Líbí se mi takové ty trochu fetišistické šperky, řetězy a tak. Namísto náhrdelníku nosím třeba obojek pro psa.”

„Co chystám do budoucna? Po tričkách z mojí první kolekce se jen zaprášilo, tak jsem rozhodla, že v létě udělám další, tentokrát trička a mikiny inspirované mojí oblíbenou mikinou po tátovi s nápisem California. Myslím, že je na co se těšit.”

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz.