Dokonalý ramen i létající soba nudle v novém asijském bistru BON na Vinohradech
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
30.01.2019

Dokonalý ramen i létající soba nudle v novém asijském bistru BON na Vinohradech

Dokonalý ramen i létající soba nudle v novém asijském bistru BON na Vinohradech
Ještě ani nemají otevřeno, ale my už jsme mohli ochutnat jejich výtečnou polévku ramen i japonské soba nudle, které podávají tak, že na ně chvíli zůstanete jen užasle zírat. BON je nový ramen & soba bar, jaký v Praze jednoznačně chyběl. Milovníci legendární japonské nudlové polévky, zbystřete. Tenhle vinohradský podnik byste měli mít v hledáčku.

Ještě ani nemají otevřeno, ale my už jsme mohli ochutnat jejich výtečnou polévku ramen i japonské soba nudle, které podávají tak, že na ně chvíli zůstanete jen užasle zírat. BON je nový ramen & soba bar, jaký v Praze jednoznačně chyběl. Milovníci legendární japonské nudlové polévky, zbystřete. Tenhle vinohradský podnik byste měli mít v hledáčku.

Ibsenova 1, Praha 2

PO–SO 11:00–14:30, 17:00–21:30

V úterý 5. února, při příležitosti oslav nového lunárního roku, zahájí zkušební provoz nový ramen & soba noodle bar, který najdete jen pár kroků od kostela sv. Ludmily na náměstí Míru. BON. Tři písmenka, za kterými se skrývají autentické japonské pokrmy z čerstvých domácích nudlí a kvalitních surovin i osobitý interiér, který byl z velké části v režii samotných majitelů podniku. 

Za vším stojí mladý pár, který už jste mohli s jejich polévkou ramen nebo soba nudlemi potkat třeba na Asia Food festivalu na náplavce nebo na Polívkování. „Prostor jsme hledali všude možně po Praze. Trvalo nám skoro rok, než jsme narazili na tohle místo, které nás okamžitě oslovilo. Přišlo nám ideální jak svou pozicí, tak i velikostí,“ říká Dan Nguyen, majitel bistra. 

Dan měl k vaření blízko už od malička. U nich doma vždycky vařil spíš otec a možná i proto mu na modelu muže v kuchyni nikdy nepřišlo nic zvláštního. „Pravdou je, že mi rodiče tak trošku nalajnovali moji budoucnost. Ta měla vypadat asi tak, že jsem měl dodělat gympl, vystudovat ekonomku a potom se ideálně stát manažerem,“ vypráví Dan Nguyen. „Já jsem ten jejich sen v mnohém splnil. Po gymnáziu a vysoké škole jsem nastoupil do banky a pracoval jsem v bankovnictví. Pak jsme s přítelkyní kvůli zlepšení angličtiny odjeli do Ameriky a tady přišel ten první impulz. Někdy vám nové prostředí otevře oči a donutí vás uskutečnit věci, o kterých jste dřív jen uvažovali. Tenkrát jsme si řekli, proč to nezkusit a začali jsme plánovat naše vlastní bistro. Trošku změna plánu,“ směje Dan. 

V té době byl v Praze prakticky jediný podnik, do kterého jste mohli zajít na polévku ramen. „Asi před dvěma lety jsme ho navštívili. Ramen měli dobrý, ale nás to tolik nenadchlo. Náš koncept měl být poměrně jednoduchý – kvalitní a autentické japonské jídlo za přijatelnou cenu. Nechtěli jsme žádný fancy podnik,“ dodává Dan Nguyen.

Kromě zmiňované polévky ramen, která je prakticky legendou, ale v Praze zatím byla celkem nedostatkovým (ale žádaným) zbožím, jsou zdejší specialitou také soba nudle. „Osobně miluji soba nudle ještě víc než ty ramen, takže pevně věřím, že se lidé naučí chodit také na ně,“ říká Danova partnerka. 

Zajímalo nás, jaký je rozdíl mezi ramen a soba nudlemi. „Nudle ramen jsou pšeničné a podávají se teplé, nejčastěji ve formě polévky. Soba nudle jsou ale převážně z pohanky (u nás je to z 80 % pohanka a 20 % pšenice), takže jsou zdravější, protože téměř neobsahují lepek. Hlavní rozdíl je ale ve způsobu, jakým se připravují. Uvařené soba nudle se musí rychle zchladit a podávají se studené,“ vysvětluje Dan. Určitě je potřeba zmínit, že všechny nudle jsou zcela čerstvé a ručně dělané. „Pozvali jsme do Prahy odborníka na přípravu soba nudlí a kromě toho, že mě Shuichi Kotani učil, jak je správně dělat, měli jsme s ním v baru také tematický pop-up,“ říká Dan.

V chystaném menu, které budete moci už příští týden vidět na vlastní oči, najdete 4 druhy vydatné nudlové polévky ramen – kuřecí a vepřový miso ramen (195 Kč), veganský ramen (175 Kč) a ramen speciál, který bude navíc podávaný s avokádem a opečeným rajčetem (229 Kč). Stejně tak budou v nabídce čtyři různé druhy Soba. Hovězí soba (195 Kč), veganské (175 Kč), kachní (229 Kč) nebo klasické Zaru soba nudle (125 Kč), které jsou ovšem podávané tak originálním způsobem, že od nich skutečně nemůžete odtrhnout oči. Trošku už tušíme, že se létající soba nudle stanou novým pražským hitem a brzy ovládnou nejen instagramové profily, ale i vaše chuťové buňky

Základem zdejšího ramenu je kuřecí nebo vepřový vývar s kombinací tří miso past, které si míchají sami. Důležitou složkou jejich vepřového ramenu je také sake. Kuřecí ramen je podávaný s vejcem, jarní cibulkou, bambusovými výhonky, opečeným lilkem a houbami. Vepřový místo toho obsahuje kukuřici nebo řasu nori. 

Nechali jsme si poradit, jak správně jíst létající zaru soba posypané řasou nori. Jsou totiž podávané tak, jak to v Japonsku bývá běžné – studené s omáčkou z rybího vývaru. Jedná se prý o oblíbené japonské letní jídlo, a proto je i omáčka chladná. K ní dostanete v malé mističce ještě wasabi, jarní cibulku a drcený zázvor - těmito ingrediencemi si každý dochutí omáčku podle sebe. Kombinace jemně pálivých prvků potom způsobí, že když nudle namočíte do omáčky, v ústech se vám vytvoří příjemně hřejivý pocit.  

Co se týče interiéru bistra, byl především v režii majitelů. „Přítelkyně navrhla motiv barevné tapety, kterou jsme pak nechali na zakázku vytisknout a věříme, že bude takovým naším poznávacím prvkem,“ říká Dan. V prostorech, kde se BON nachází, dříve bývala herna – doupě, které se muselo pořádně vyčistit, aby to tu vypadalo takhle. Celé bistro je prosvětlené díky velkým oknům do ulice, ze kterých krásně vidíte kostel na náměstí Míru i Vinohradské divadlo, které je přímo naproti. Líbí se nám, že tu ve své podstatě zachovali tradiční prvky asijské kultury, které ale přizpůsobili modernímu pojetí interiéru.

Nemohli jsme odejít, aniž bychom se zeptali, co vlastně znamená název bistra – BON. „Máme dvacetiměsíčního syna, který dostal takovou rodinnou přezdívku – Bon. Znamená to totiž, že je malý cestovatel, který je neustále na cestách, pořád někde jinde. Za tak krátkou dobu už s námi stihl procestovat velký kus světa. Proto jsme se rozhodli, že naše bistro pojmenujeme po něm,“ vysvětluje se smíchem Dan. My jsme odcházeli z naší návštěvy BONu naprosto nadšení a věříme, že milovníci asijských jídel to budou mít úplně stejně. 

 

Kdo příští týden vyrazí na ramen nebo soba do BONu? 

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz