Praha z ptačí perspektivy aneb Tour de pražské věže
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
07.01.2019
Vánoce v Praze

Praha z ptačí perspektivy aneb Tour de pražské věže

Praha z ptačí perspektivy aneb Tour de pražské věže
Nic nevystihuje naše hlavní město tolik jako věže. Praha nedostala přívlastek „stověžatá“ jen tak, ale už dávno jich tu není jen stovka. Podle údajů z Pražské informační služby dnes v Praze najdete okolo 500 věží. Každý den kolem nich chodíme a obdivujeme je, ale vystoupali jste už někdy schody a vylezli na některou? Dejte si do těla a vyrazte do věží za těmi nejkrásnějšími výhledy!

Nic nevystihuje naše hlavní město tolik jako věže. Praha nedostala přívlastek „stověžatá“ jen tak, ale už dávno jich tu není jen stovka. Podle údajů z Pražské informační služby dnes v Praze najdete okolo 500 věží. Každý den kolem nich chodíme a obdivujeme je, ale vystoupali jste už někdy schody a vylezli na některou? Dejte si do těla a vyrazte do věží za těmi nejkrásnějšími výhledy!

Staroměstská radnice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @sobadreputation on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Markéta Kučerová (@maggiekucerova) on

Staroměstská radnice vznikala od 14. století a patří k těm nejkrásnějším památkám, které v Praze najdete. Její dominantou je 69,5 m vysoká věž, která je nejstarší gotickou částí celého komplexu radnice. Ve výšce 41 m najdete vyhlídkový ochoz, ze kterého se můžete rozhlédnout po celém Staroměstském náměstí a ještě dál. Z ptačí perspektivy tu uvidíte Týnský chrám, kostel sv. Mikuláše, Pařížskou ulici, rozmanité domy Starého Města a v dálce také Pražský hrad. Výhodou je, že na věž můžete vzít i malé děti nebo klidně svou babičku, protože je až nahoru umožněn bezbariérový přístup. 

Otevírací doba: pondělí od 11:00 do 22:00, úterý–neděle od 9:00 do 22:00

Vstupné: 250 Kč 

Prašná brána

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mathilde (@mathildelng) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ? ЧЕХИЯ, ПРАГА И ЕВРОПА (@ireenes) on

Až příště půjdete po Příkopech, zamyslete se, jestli místo nakupování radši nechcete zkusit něco nového. Vyšlápněte 186 kamenných schodů do výšky 44 metrů nad zemí a podívejte se na Prahu z ochozu Prašné brány. Tato 65 metrů vysoká věž pochází z roku 1475 a byla vstupem do Starého Města, kterým vcházely také korunovační průvody českých králů. Označení „Prašná“ vzniklo až v 18. století, protože v tu dobu sloužila jako skladiště střelného prachu. 

Otevírací doba: otevřeno denně, listopad–únor od 10:00 do 18:00, březen od 10:00 do 20:00, duben–září od 10:00 do 22:00, říjen od 10:00 do 20:00

Vstupné: 100 Kč

Staroměstská mostecká věž

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LENKA CHROMÁ ✯ Style & Travel (@lenkachroma) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Around the World (@leonotastravel) on

Jestli kráčíte ze Staroměstského náměstí směrem ke Karlovu mostu, nemůžete minout ani monumentální vstupní bránu na tuto pražskou památku. Byla vybudována podle návrhu Petra Parléře v roce 1380. Pokud chcete vidět Karlův most a Pražský hrad z ptačí perspektivy, není lepší výhled než ten ze Staroměstské mostecké věže. Těch 138 schodů za to rozhodně stojí.

Otevírací doba: otevřeno denně, listopad–únor od 10:00 do 18:00, březen od 10:00 do 20:00, duben–září od 10:00 do 22:00, říjen od 10:00 do 20:00

Vstupné: 100 Kč

Astronomická věž Klementina

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Beautiful View (@_the_beautiful_view_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Michal (@talien73) on

Klementinum je známé jako nejkrásnější knihovna na světě. Nesmíme ale zapomínat na překrásný výhled z jeho astronomické věže, která byla postavena v roce 1722. Je vysoká 68 metrů a na jejím vrcholu stojí olověná socha Atlanta nesoucího nebeskou sféru z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Ve věži se provádí také astronomické měření. Ochoz najdete ve výšce 52 metrů, odkud se vám naskytne překrásný pohled. Navštívit můžete také původní pracovnu observatoře s přístroji z 19. století. 

Otevírací doba: pondělí–neděle od 10:00 do 18:00

Vstupné: 300 Kč

Petřínská rozhledna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JUwelT (@spunktitud3) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Týna (@luzarova_tyna) on

Pražská Eiffelovka! Petřínská rozhledna je vysoká 63,5 metrů a skutečně byla postavena při příležitosti Jubilejní výstavy roku 1891 jako volná kopie Eiffelovy věže. Na vrchol vede 299 schodů, ale až nahoru se můžete dostat také výtahem. Uvidíte odtud celou Prahu jako na dlani. Doporučujeme oželet cestu lanovou dráhou a místo toho si udělat procházku Petřínskými sady. 

Otevírací doba: listopad–únor od 10:00 do 18:00, březen od 10:00 do 20:00, duben–září od 10:00 do 22:00, říjen od 10:00 do 20:00

Cena: 150 Kč

Jindřišská věž

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jacopo Marcaccio (@jacopomarcaccio) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Гид в Праге ?Екатерина Ватиска (@pragueology) on

Jindřišskou věž najdete jen pár kroků od Václavského náměstí a není to jen tak obyčejná věž. Ve skutečnosti je to 10 pater kultury, zábavy a odpočinku. Stará zvonice prošla zásadní rekonstrukcí, aby byla zpřístupněna návštěvníkům. Se svou výškou 65 metrů je nejvyšší volně stojící zvonicí v Praze. Kromě schodiště tu najdete také rychlovýtah. V posledním patře pod starobylým krovem najdete zvonkohru o 10 zvonech a nádhernou vyhlídku.

Otevírací doba: pondělí–neděle od 10:00 do 18:00

Vstupné: 140 Kč

Svatomikulášská městská zvonice

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fil Roams Prague (@filroamsprague) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bárt (@barthorvath) on

Barokní kostel sv. Mikuláše je překrásný a ještě krásnější je výhled z jeho přilehlé zvonice o výšce 65 metrů. Po vyšlápnutí 215 schodů vás čeká pohled na nádherné malostranské domky, Malostranskou mosteckou věž i náměstí. V současné době prochází zvonice rekonstrukcí, ale od 15. března 2019 ji budete moci zase navštívit. 

Otevírací doba: otevřeno denně, listopad–únor od 10:00 do 18:00, březen od 10:00 do 20:00, duben–září od 10:00 do 22:00, říjen od 10:00 do 20:00

Vstupné: 100 Kč

Žižkovský televizní vysílač

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by E K A T E R I N A (@derkate) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ANNa (@annaenglerova) on

Asi žádná jiná pražská věž nevyvolávala tolik různorodých názorů. Jeden tábor lidí ji miluje, druhý je naprosto proti. Skutečnost je taková, že Žižkovská věž je nepřehlédnutelným prvkem hlavního města a už se neodmyslitelně zapsala do jeho současné podoby. 93 metrů nad zemí se nachází prosklená observatoř, ze které uvidíte Prahu ze všech úhlů. Navštívit můžete také zdejší restauraci Oblaca nebo Bistro 66. 

Otevírací doba: pondělí–neděle od 9:00 do 24:00

Cena: 250 Kč

Velká jižní věž katedrály sv. Víta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barbora Zakova (@barbora_zakova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Haewon Hayley Park (@la.hamona) on

Chrám sv. Víta rozhodně nepatří jen turistům. Zajděte se někdy podívat na tento pražský skvost. Pokud ho znáte zatím jen zvenku, věřte, že rozhodně stojí za to ho poznat i jinak. Při výstupu zdoláte 287 schodů, ale odměna je velká! Ta nádherná panoramata stojí za všechnu námahu. Ve věži je umístěný největší zvon v České republice. 

Otevírací doba: otevřeno denně, listopad–březen od 10:00 do 17:00, duben–říjen od 10:00 do 18:00 

Cena: 150 Kč

 

Fotografie: Instagram