Když musíš, tak musíš. Kam na nejlepší chlebíčky v Praze?
City-Dog.cz | pražský žurnál
1
30.01.2018

Když musíš, tak musíš. Kam na nejlepší chlebíčky v Praze?

Když musíš, tak musíš. Kam na nejlepší chlebíčky v Praze?
Neobejde se bez něj žádná oslava narozenin ani firemní večírek. Občas si díky němu zlepšíte den jen tak. Třeba když jdete kolem a přepadne vás neutišitelná chuť na jeden šunkový (nebo spíš sýrový?). Ano, řeč je o chlebíčku! Češi je milují, cizinci je za každou cenu chtějí ochutnat. Kam v Praze na chlebíčkovou klasiku, ale i na jejich novější a zdravější verzi?

Neobejde se bez něj žádná oslava narozenin ani firemní večírek. Občas si díky němu zlepšíte den jen tak. Třeba když jdete kolem a přepadne vás neutišitelná chuť na jeden šunkový (nebo spíš sýrový?). Ano, řeč je o chlebíčku! Češi je milují, cizinci je za každou cenu chtějí ochutnat. Kam v Praze na chlebíčkovou klasiku, ale i na jejich novější a zdravější verzi?

Obložený chlebíček nebo jen chlebíček má v České republice více než stoletou tradici. Vznik chlebíčků v podobě, kterou dnes všichni dobře známe, je spojený s otevřením pražského lahůdkářství Jana Paukerta na Národní třídě v roce 1916. Díky lahůdkáři Janu Paukertovi tedy kromě samotných chlebíčků vznikl také hrdý chlebíčkový národ. 

Ačkoliv vliv zahraničních trendů proniká i do gastronomie rychlého občerstvení, chlebíčky se na trhu neochvějně drží. O tom svědčí také fakt, že kromě tradičních lahůdkářství vznikají i samostatné podniky, které můžeme bez ostychu označit jako chlebíčkárny. A rozhodně to tam nevypadá jako v seriálu Žena za pultem. Kam tedy vyrazit v Praze na chlebíček? 

 

1LAHOODKY 

Adresa: Komunardů 26, Praha 7
Provozní doba: PO - PÁ 7:00 - 19:00
Lahůdkářství, kde si s vaším chlebíčkem rádi posedíte - to jsou Lahoodky na Praze 7. Na první pohled moderní a designový podnik, který však dbá na zachování tradic. Proto si zde kromě lahodných chlebíčků můžete dát také špekáček, sekanou nebo tlačenku. Cena chlebíčků a obložených chlebů se pohybuje od 22 Kč do 29 Kč. Nechybí zde klasiky jako šunkový, hermelínový, sýrový nebo uherský chlebíček. Ale určitě vás nalákáme také na rajčatový, švédský, kaviárový nebo s řízečkami. Nejlépe se sem dostanete tramvají na zastávku Dělnická.
 
TIP: Můžete zde platit také platebními karty nebo stravenkami Ticket Restaurant a Cheque Déjeuner.

 

2CHLEBÍČKY LETNÁ

Adresa: Milady Horákové 815/42, Praha 7 – Holešovice
Provozní doba:

PO – PÁ 7:30 - 19:00 

SO 8:00 - 14:00 

Na Letné to žije, proto se nemusíte bát, že byste tu byli ochuzeni o možnost zajít na výborný chlebíček. Širkový výběr mají v prodejně Chlebíčky Letná. Cena je podle druhu buď 24 nebo 28 Kč. Kromě stálic tu nabízí také sardelový chlebíček, chlebíček Ideal (bramborový salát, vejce, jemný salám, okurka, kapie, kudrnka, majonézový přeliv) nebo roastbeefový chlebíček. Kromě toho si zde můžete koupit také sladkou tečku na zpáteční cestu. Třeba výbornou kremroli, koláč nebo věneček. Nejbližší zastávkou tramvaje je Kamenická, pak už je to jen pár kroků směrem k Letenskému náměstí a jste tam.
 
 TIP: Prodejna má také službu rozvážky nabízených produktů. Stačí udělat objednávku na e-shopu a vše vám dovezou až domů nebo do kanceláře. 

 

3LIBEŘSKÉ LAHŮDKY

Adresa: Vodičkova 730/9, Praha 1
Provozní doba:

PO – PÁ 6:30 - 19:00 

SO 8:00 - 18:00

Libeřské lahůdky najdete v Praze hned na několika místech (všechna jsou podrobně vyznačena v mapě na konci článku). Proč pro chlebíčky právě sem? Kvalitní a čerstvé suroviny od prověřených dodavatelů, tradiční receptury a ruční výroba. To vše vám zaručí poctivé chlebíčky bez náhražek. Cena chlebíčků se klasicky pohybuje od 22 Kč do 27 Kč. Kromě klasických chlebíčků s šunkou a uzeninou si tu pochutnáte také na zdravějších variantách chlebíčků jako caprese, chlebíček chia s červenou řepou nebo s mrkvovou pomazánkou. 
 
TIP: Další pražské pobočky najdete zde.       

     

4 CHLEBÍČEK STORE

Adresa: Náměstí Dr. Václava Holého 3, Praha 8

Provozní doba: PO – PÁ 7:30 – 18:00
Chlebíček store alias chlebíčky nové generace. Pokud hledáte místo, kam zajít na zdravou verzi chlebíčků, tohle je podnik přesně pro vás. Veganské bistro možná z náte i některých veggie akcí třeba na Náplavce nebo v Galerii Mánes. Jejich zdravé varianty jsou tak chutné, že na ně chodí i ti z nás, kteří běžně holdují masu. Avokádový, s bramborovým salátem, s červenou řepou a křenem, s coleslawem nebo s uzenou paštikou a brusinkami? Chlebíček stojí 25 Kč. Snadno sem dojdete z tramvajové zastávky Divadlo pod Palmovkou.
 
TIP: V denní nabídce bistra je také polévka a nechybí ani káva, čaj nebo fresh. Můžete zde platit také platební kartou.

 

5OVOCNÝ SVĚTOZOR

Adresa: Vodičkova 39, Praha 1
Provozní doba: 

PO – PÁ 8:00 - 20:30 

SO 9:00 - 20:30

NE a svátky 10.00 - 20.30
Ovocný Světozor nesmí na našem seznamu chybět. Místo, kam si chodí na chlebíček nebo dortík sednout snad každá věková kategorie. Firma Hájek a Boušová byla založena počátkem roku 1992 a plynule navázála na dlouholetou tradici Ovocných lahůdek Světozor. Ať už vás honí mlsná na slané nebo na sladké, přijdete si tu na své. Většina chlebíčků stojí 29 Kč, ty bohatší z dražších surovin pak 34 Kč. Výhodou je, že zde seženete čerstvé chlebíčky i v neděli.
 
TIP: Další pražské pobočky najdete zde. V Praze jich najdete celkem 10.         

 

6SISTERS

Adresa: Dlouhá 39, Praha 1
Provozní doba:

PO – PÁ 8:00 - 19:00 

SO 9:00 - 18:00

Chlebíček, který vypadá jako opravdové umělecké dílo (a stejně tak chutná) najdete v bistru Sisters. V současné době si zde můžete vybrat například z těchto bestsellerů: vajíčkový s řeřichou (35 Kč), s řepnou pomazánkou a kozím sýrem (45 Kč), šunkový maxi (49 Kč), rostbífový (55 Kč) nebo s uzeným lososem (59 Kč). Vychutnejte si chlebíčky v pohodlí bistra nebo si je vezměte domů. K snídani, k svačině, k obědu, k večeři - my bychom je mohli jíst kdykoliv. Nejbližší zastávka je autobusová zastávka Hradební, ale kousek odtud staví také tramvaj v Dlouhé třídě. 
 
 TIP: Za naši redakci jednoznačně famózní chlebíček s uzeným lososem! Platit se zde dá samozřejmě také platební kartou.

 

7LAHŮDKY ZLATÝ KŘÍŽ

Adresa: Jungmannova 34, Praha 1
Provozní doba:

PO – PÁ 6:30 - 19:00 

SO 9:00 - 15:00

Další ráj chlebíčků. Klasika mezi pražskými klasikami - Lahůdky Zlatý Kříž. Na první pohled je vidět, že tady si vybere každý . Mají zde totiž více než 50 druhů obložených chlebíčků. Ať už máte radši chlebíčky s bramborovým salátem, s vajíčkem, uzeninou, s uzenými rybičkami,... V tak rozmanitém sortimentu najdete svého favorita i vy. Cena chlebíčků je 29 Kč nebo 31 Kč. Lahůdkářství je pár kroků od stanice metra Můstek (na trase B).
 
TIP: Už jste někdy ochutnali ovocný chlebíček? Tady ho můžete vyzkoušet.

 

8CUKRÁRNA MYŠÁK

Adresa: Vodičkova 710/31, Praha 1 – Nové Město
Provozní doba: 

PO – PÁ přízemí 7:30 - 20:00

1. patro 8:00 - 20:00

SO - NE 9:00 - 20:00

Cukrárna Myšák navazuje na klasickou tradici českého cukrářství. Kromě překrásného interiéru, ve kterém máte pocit, že jste se vrátili zpátky v čase, zde na vás čekají zákusky, chlebíčky a výběrová káva. Cena chlebíčků se pohybuje od 50 Kč do 60 Kč. Roastbeefový,  s vajíčkovou pomazánka, salámový, krevetový nebo klasický šunkový s bramborovým salátem - jaký je váš oblíbenec? Nejblíž to do Myšáka budete mít z Václavského náměstí nebo ze zastávky Vodičkova.

 
TIP: Doporučujeme vám, vychutnat si váš chlebíček přímo v krásných prostorách cukrárny Myšák.
 

 

9BSTREET BISTRO

Adresa: Bozděchova 5, Praha 5 – Anděl
Provozní doba: 

PO – PÁ 7:30 - 18:30 

SO 9:00 - 17:00

Také na Andělu najdete bistro, kde si denně můžete pochutnat na originálních chlebíčkách. V Bstreet bistro nabízí výborné chlebíčky například s krabí nebo s řepnou pomazánkou, se špenátovou pomazánkou a restovanou slaninou, s tuňákem a další. Ceny se pohybují od 29 Kč do 45 Kč. Nejlépe se sem dostanete z tramvajové zastávky Anděl, bistro je prakticky naproti restauraci Potrefená husa.
 
 TIP: Pokud máte opravdu velký hlad a chlebíček by ho nezahnal, ochutnejte zdejší obložené bagety.

 

Kam chodíte na chlebíčky vy a jaký je váš nejoblíbenější? Budeme rádi, když nám napíšete do komentářů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: lahoodky.cz, liberskelahudky.cz, facebook.com/chlebicekstore, ovocnysvetozor.cz, facebook.com/BistroSisters, lahudkyzlatykriz.cz, facebook.com/cukrarna.mysak, facebook.com/bstreetbistroprague .