Pražské abonentky a členské kluby, do kterých stojí za to investovat
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
10.03.2018

Pražské abonentky a členské kluby, do kterých stojí za to investovat

Pražské abonentky a členské kluby, do kterých stojí za to investovat
Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit všechny ty dny, které trávíte v práci? Chce to něco, na co se budete moct těšit pravidelně. Vyrazit za kulturou přece nemusí být významnou událostí, kterou si dopřejete jen jednou, dvakrát (nebo třikrát) do roka. Podívejte se sami, kam si v Praze můžete předplatit abonmá nebo roční členství. Činohra, filharmonie, moderní umění nebo třeba výlet za ledními medvědy? V porovnání s jednorázovým vstupným ušetříte a zažijete více.

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit všechny ty dny, které trávíte v práci? Chce to něco, na co se budete moct těšit pravidelně. Vyrazit za kulturou přece nemusí být významnou událostí, kterou si dopřejete jen jednou, dvakrát (nebo třikrát) do roka. Podívejte se sami, kam si v Praze můžete předplatit abonmá nebo roční členství. Činohra, filharmonie, moderní umění nebo třeba výlet za ledními medvědy? V porovnání s jednorázovým vstupným ušetříte a zažijete více.

Klub přátel Národní galerie

Jste milovníky výtvarného umění? Tak se přidejte do Klubu přátel Národní galerie. Tento členský program vám totiž umožní roční neomezený vstup do všech šesti budov Národní galerie (Veletržní palác, palác Kinských, Klášter sv. Anežky České, Schwarzenberský palác, Šternberský palác) a získáte s ním i další výhody. Členskou kartu si můžete zařídit online nebo na počkání na pokladnách NG v Praze. Máte na výběr ze 3 kategorií členství. Se základní variantou Přítel (990 Kč/rok) budete mít neomezený vstup na všechny stálé i krátkodobé expozice. Pokud nechcete chodit na výstavy sami, investujte do členství Přítel plus. Platí totiž pro držitele karty, který si s sebou může vzít 1 hosta a stojí 1 600 Kč na rok. Více informací najdete zde

Cena: od 990 Kč 

Tip: Jednorázová vstupenka stojí od 150 Kč do 220 Kč. Za cenu 5 – 6 běžných vstupů si můžete pořídit členskou kartu a chodit na výstavy neomezeně. 

Abonmá do České filharmonie

Česká filharmonie byla založena v roce 1896 a je nejvýznamnějším českým symfonickým orchestrem. Zážitek z jediného jejího koncertu ve vás bude rezonovat ještě dlouho poté. Co teprve takový cyklus 4 nebo dokonce 7 večerních koncertů? Od 4. dubna bude zveřejněn program 123. sezóny a 9. dubna od 10:00 pak bude zahájen předprodej abonmá pro rok 2018/2019. Abonentní vstupenky si můžete koupit online nebo přímo na pokladně České filharmonie v Rudolfinu. Přesný postup elektronického nákupu a brzy také program pro nastávající sezónu najdete zde.

Cena: od 1 400 Kč

Tip: Jednotlivé vstupenky stojí od 250 Kč do 1 200 Kč. S nejlevnějším abonmá prakticky získáte minimálně 1 vstupenku zdarma.

Členství v Klubu přátel DOX

Nadělte si pořádnou dávku moderního umění. Centrum současného umění DOX má vlastní Klub přátel, díky kterému budete mít volný vstup nejen na všechny výstavy, ale také další akce, diskuse, doprovodné programy i rodinné dílny v prostorách Vzducholodi. Na výběr máte z několika druhů členství. Tím základním je Přítel, díky kterému budete mít volný vstup na všechny výstavy s 1 hostem! Součástí tohoto členství jsou také komentované prohlídky pro držitele karty nebo přednášky z oblasti umění a designu. Rodinné členství pro 2 dospělé a děti do 18 let stojí jen 1 800 Kč a navíc zahrnuje také speciální akce pro rodiče s dětmi. Zjistěte více zde.

Cena: od 1 200 Kč

Tip: Jednorázové vstupné do DOXu stojí 180 Kč. Když se stanete členem klubu jako Přítel, vyplatí se vám to už při 4 návštěvách za rok.

Abonentka do Národního divadla

Chcete mít jistotu, že se dostanete na své vytoužené představení v Národním divadle? Kupte si předplatné! Důležitá informace – předplatné na sezónu 2018/2019 je v prodeji od 5. března pro předplatitele z předchozího roku. Volný prodej pro všechny ostatní zájemce začne 3. dubna, takže si toto datum zapište do diáře. Vyberte si předplatné přesně podle svého vkusu. Národní divadlo nabízí několik druhů předplatitelských skupin – činoherní (od 890 Kč), baletní (od 1 190 Kč), operní (od 2 090 Kč), premiérové skupiny (od 3 990 Kč) nebo vícežánrové (od 2 790 Kč), kde najdete kombinaci předchozích. Exkluzivní skupiny (od 1 490 Kč) vám zajistí místo na jinak beznadějně vyprodaných představeních jako třeba Audience u královny s Ivou Janžurovou, nebo Labutí jezero. Podrobné informace najdete zde.

Cena: podle předplatitelské skupiny od 890 Kč

Tip: Teď už vám neuniknou ani ty nejpopulárnější divadelní tituly. 

Karta No Limit do ZOO 

Do pražské ZOO kdykoliv během roku? Proč ne. S kartou NO LIMIT se můžete chodit kochat ledními medvědy, kdykoliv se vám zachce (tedy během otevírací doby). Tato karta je skvělou předplatitelskou variantou pro všechny milovníky zvířat, pro maminky s kočárky nebo pro obyvatele Troje, kteří se tu mohou procházet 365 dní v roce. Rodinná karta NO LIMIT je variantou pro 2 dospělé + 2 děti a stojí 3 500 Kč za rok. Chcete si pořídit neomezený vstup do pražské ZOO? Další informace najdete zde.

Cena: od 1 350 Kč

Tip: Jednorázové vstupné do ZOO je 200 Kč pro dospělého a 150 Kč pro dítě. Ano, to se vyplatí. 

Předplatné do Národního muzea

Samozřejmě moc dobře víme, že Historická budova Národního muzea se rekonstruuje, ale pod Národní muzeum spadají i další objekty, plné zajímavých výstav. Pokud rádi navštěvujete různorodé expozice, pořiďte si předplatné, díky kterému budete mít předplacený vstup do Nové budovy Národního muzea, do Národního památníku na Vítkově, do České muzea hudby, do Národopisného muzea – Musaion, do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, do Muzea Antonína Dvořáka a do Muzea Bedřicha Smetany. Více informací najdete zde.

Cena: od 500 Kč

Tip: Jednorázové vstupné se liší podle toho, které muzeum chcete zrovna navštívit. Například vstup do celého objektu Nové budovy Národního muzea vyjde na 200 Kč. 

Klub přátel Botanické zahrady

Pokud spíš než kulturu vyhledáváte klid a ticho v zeleni, staňte se členem Klubu přátel Botanické zahrady. Jedná se o občanské sdružení, které vzniklo s cílem podporovat trojskou botanickou zahradu. Členové klubu nepřispívají jen finančně, jedná se také o aktivní pomoc. Zajímáte se o botaniku? Chcete svými schopnostmi přispět třeba při aranžování výstav nebo jinak vypomáhat ve svém volném čase? V ceně příspěvku je roční permanentka do areálu botanické zahrady. Další informace najdete zde.

Cena: 450 Kč

Tip: Chybí vám v Praze vlastní zahrádka? Pomozte se starat o trošku větší „zahrádku“. Běžné vstupné do venkovní expozice je 85 Kč. 

 

Máte předplacené nějaké další členství, které byste rádi doporučili ostatním? Napište nám do komentářů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash.com, ceskafilharmonie.cz, facebook.com/NGvPraze, facebook.com/DOXPrague, facebook.com/zoopraha, facebook.com/cinohraND, nm.cz.