Praha jako na dlani. Oběd nebo večeře s tím nejlepším výhledem
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
25.06.2018
Léto v Praze

Praha jako na dlani. Oběd nebo večeře s tím nejlepším výhledem

Praha jako na dlani. Oběd nebo večeře s tím nejlepším výhledem
Nemusíte mít žádný zvláštní důvod k tomu, abyste zašli na výbornou večeři s ještě lepším výhledem. Některé životní události si samozřejmě říkají o něco speciálního, ale měli bychom se také umět ocenit jen tak. Neseďte večer doma a radši vyrazte s partnerem nebo s kamarády do některého z těchto 13 podniků. Aperol, dobré jídlo a posezení nad pražskými střechami - může být něco dokonalejšího?

Nemusíte mít žádný zvláštní důvod k tomu, abyste zašli na výbornou večeři s ještě lepším výhledem. Některé životní události si samozřejmě říkají o něco speciálního, ale měli bychom se také umět ocenit jen tak. Neseďte večer doma a radši vyrazte s partnerem nebo s kamarády do některého z těchto 13 podniků. Aperol, dobré jídlo a posezení nad pražskými střechami - může být něco dokonalejšího?

Sluneční terasa T-Anker

 

A post shared by Anna Suchardová (@anicka_suchardova) on

To nejlepší ze světa piv a gastronomie najdete na střeše OD Kotva. T-Anker má v nabídce až 60 druhů lahvového piva z celého světa a točí ty nejlepší české i světové speciály. Kromě stálé nabídky jídel mají také denní menu, kde se ceny pohybují od 135 Kč za hlavní jídlo. Připravují vyhlášené burgery a další pochoutky na grilu. Nechybí tu ani klasické chuťovky k pivu jako nakládaný hermelín, hovězí tatarák nebo tlačenka. Poseďte na prosluněné terase s perfektním výhledem na Staré Město.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:00 (květen–srpen)

Adresa: OD Kotva - 5. patro, náměstí Republiky 656/8, Praha 1

Oblaca Restaurant

 

A post shared by Tamerlan ? Prague??? (@intrnt.coma) on

V 66 metrech nad zemí budete mít Prahu jako na dlani. Žižkovskou věž všichni dobře známe. Procházíme kolem ní, vídáme ji prakticky z každého pražského zákoutí. Už jste ale byli až nahoře a zažili jste skvělý kulinářský zážitek zdejší restaurace Oblaca? Bistro je otevřeno od 9:00 do 16:00 a v 11:30 pak startuje chod kuchyně ve velkém. Cena hlavních jídel se tu pohybuje od 345 Kč.

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–24:00

Adresa: Mahlerovy sady 2699/1, Praha 3 - Žižkov

CODA Restaurant

 

A post shared by @twen_er on

CODA Restaurant je perfektní místo pro romantický oběd nebo večeři. Zdejší terasa je otevřena od dubna do konce října a nabízí jedinečný výhled nejen na kostel sv. Mikuláše na Malé Straně, ale i na další pražské skvosty. Když počasí zrovna nepřeje, můžete si vychutnat vaše jídlo také uvnitř restaurace. Na výběr máte z nabídky v rámci stálého menu, speciálního degustačního menu (od 1 990 Kč) nebo obědového menu, které začíná na 490 Kč za dvouchodový oběd s kávou a nealkoholickým nápojem.

Otevírací doba: Po–Ne 7:00–23:30 (terasa 12:00–23:00 od 1. dubna do 31. října)

Adresa: Tržiště 9, Praha 1

Ginger & Fred Restaurant

V sedmém patře Tančícího domu se nachází stylová restaurace s venkovní terasou. Máte odtud krásný výhled na Hradčany a čeká vás tu jedinečný gastronomický zážitek, za kterým stojí šéfkuchař Rudolf Doležal. V restauraci Ginger & Fred si můžete vychutnat i snídani (od 65 Kč). Každý den zde připravují také obědové menu, ve kterém nechybí polévka, salát a dva hlavní chody. Ceny začínají od 195 Kč.

Otevírací doba: Po–Ne 7:00–1:00

Adresa: Jiráskovo náměstí 6, Praha 2 - Nové Město

Terasa U Prince

 

A post shared by Terasa U Prince (@terasauprince) on

Střešní terasa, která vás okouzlí. Terasa U Prince je podnik, který při návštěvě Prahy nevynechá snad nikdo. Tak proč byste se o tento zážitek měli ošidit vy? Posedět na dosah ruky od Orloje, Týnského chrámu a mít perfektní přehled o tom, co se zrovna děje na Staroměstském náměstí pod vámi... V menu najdete jak pokrmy z mezinárodní kuchyně, tak tradiční česká jídla jako vepřové koleno se zelným salátem. Ceny hlavních chodů začínají od 379 Kč.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:30 (terasa je otevřena celoročně)

Adresa: Staroměstské náměstí 29, Praha 1

Petřínské terasy

 

A post shared by @cichawsky on

Do podniku Petřínské terasy se dostanete úplně snadno - procházkou Petřínskými sady. Pokud se cítíte nejlépe na romantickém místě s příjemnou atmosférou, určitě pro vás bude tato koliba s dřevěným interiérem tím pravým. Ze zdejší zahrádky je krásný výhled na celou Prahu. Objednat si tu můžete především českou klasiku (ceny hlavních jídel od 155 Kč).

Otevírací doba: Po–Čt 12:00–23:00, Pá–Ne 11:00–23:00

Adresa: Petřínské sady 393 , Praha 1

Café Vítkov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Гражданин Мира ? (@rasim.muftiev) on

U Národního památníku na Vítkově sice není přímo restaurace, ale je tu kavárna, která rozhodně stojí za vaši návštěvu. V Café Vítkov probíhají nejrůznější akce - výstavy, koncerty a přednášky. S vaší kávou a kouskem dortu můžete posedět na prostorné venkovní terase. Vyrazit sem můžete také s přáteli na skleničku vína.

Otevírací doba: Stř–Ne 10:00–18:00

Adresa: U památníku 1900, Praha 3

Terasa U Zlaté studně

 

A post shared by 이현진 (@jjji_ni__) on

Dalším gastronomickým klenotem je Terasa U Zlaté studně, kterou najdete kousek od Pražského hradu. Kromě výjimečného výhledu na Prahu je vyhlášená svou kuchyní v režii šéfkuchaře Pavla Sapíka. Je jen na vás, jestli přijdete na snídani, oběd nebo na večeři. Kromě stálého menu se můžete rozhodnout také pro ochutnávku toho nejlepšího v rámci degustačního menu (od 3 100 Kč). Dvouchodový oběd vás tu vyjde na 790 Kč.

Otevírací doba: Po–Ne 12:00–23:00

Adresa: U Zlaté studně 166/4, Praha 1

Villa Richter

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lucy Causbrook (@lucycausbrook) on

Villa Richter vám nabízí překrásný pohled na Pražský hrad. Obklopeni Svatováclavskou vinicí si zde můžete vychutnat také limitovanou sérii vín. V restauraci Piano Nobile mají jak stálé menu, tak sezónní nebo tradiční české menu. Ragú z chobotnice a slávek, sépiové těstoviny, bazalkové knedlíčky s ovčím sýrem a liškovou omáčkou, grilovaný mořský vlk s liškovým ragú a artyčoky i hovězí svíčková s tradiční omáčkou. Tady si rozhodně pochutnáte. Ceny hlavních jídel začínají na 325 Kč.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:00

Adresa: Staré zámecké schody 6/251, Praha 1

Aureole - Fusion Restaurant & Lounge

 

A post shared by @sue_brevis on

Ve 27. patře nejvyšší pražské budovy City Tower se nachází unikátní restaurace a bar. Aureole - Fusion Restaurant & Lounge, to je moderní design, výborná kuchyně a zážitek z panoramatického pohledu na celé město ve výšce 109 m. Polední tříchodové menu stojí 540 Kč a mění se každý týden. Stálé menu se skládá z fúze světové a asijské kuchyně. Aureole je ideální pro večerní posezení se skleničkou vašeho oblíbeného drinku při západu slunce.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–24:00

Adresa: City Tower, 27. patro, Hvězdova 1716/2b, Praha 4

Bellavista

 

A post shared by Boom Gonzalez (@gamedaywithboom) on

Restaurant Bellavista vás naláká na kouzelné prostřední Strahovského kláštera a nádherné výhledy. V menu najdete především oblíbené české pokrmy, ale také italské těstoviny nebo něco menšího k pivu. Cena hlavních jídel se tu pohybuje od 205 Kč do 499 Kč. Šéfkuchařem restaurace je od letošního března Martin Havel, který zařadil do menu také zvěřinové speciality. Každý den je navíc obměňováno denní menu, takže se vždy můžete těšit na něco nového.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–24:00

Adresa: Strahovské nádvoří 1, Praha 1

Balu Kitchen

 

A post shared by Balu Kitchen (@baluproject) on

Skvělé místo pro rodinné oslavy nebo posezení s přáteli je Balu Kitchen. V útulném prostředí si tu můžete vychutnat vybrané pokrmy české i mezinárodní kuchyně - to vše z ptačí perspektivy a s živou hudbou. V Balu Kitchen můžete začít váš den skvělou snídaní (ceny od 75 Kč do 145 Kč) nebo přijít na oběd v rámci aktuálního denního menu, kde ceny začínají na 120 Kč za hlavní jídlo. Ve stálém menu si pochutnáte třeba na grilované chobotnici nebo na chřestovém risottu se zastřeným vejcem a plátky lanýže.

Otevírací doba: Po–Pá 8:30–23:30, So–Ne 9:00–23:30

Adresa: Pod Krejcárkem 975/2, 130 00 Praha 3 (Centrum Krejcárek – vchod D, 6.patro)

Nebozízek

 

A post shared by Katka Predajnianska (@katush_p) on

Uprostřed Petřínských sadů najdete ještě jednu restauraci, kde si pochutnáte a budete se moct pokochat nádherným výhledem. Restaurant Nebozízek nabízí stálé i denní menu, kde se ceny hlavních jídel pohybují od 150 Kč. Když se počasí nečekaně zkazí, nemusíte se bát, protože zde mají také prosklenou zimní zahradu. Můžete sem buď dojít pěšky procházkou, nebo se svést lanovou dráhou a vystoupit přímo na Nebozízku.

Otevírací doba: Po–Ne 11:00–23:00

Adresa: Petřínské sady 411/14, Praha 1

 

Máte vlastní oblíbený podnik s výhledem na Prahu? Napište nám do komentářů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: Instagram