Po vlastní ose: Líčírna – ​​​místo, kde se díky přírodě stanete ještě krásnější
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
11.05.2018
Po vlastní ose

Po vlastní ose: Líčírna – ​​​místo, kde se díky přírodě stanete ještě krásnější

Po vlastní ose: Líčírna – ​​​místo, kde se díky přírodě stanete ještě krásnější
Loni v září se na pražských Vinohradech otevřelo místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Jmenuje se Líčírna a založily ji dvě kamarádky. Klára – majitelka produkční agentury a Veronika –profi vizážistka, kterou rozčilovalo, že ve své práci nemůže používat přírodní kosmetiku, protože v ČR není k dostání. V Líčírně vám nabídnou kompletní sortiment dekorativní kosmetiky, který kurátorsky vybírá právě Veronika. Bojíte se, že si nebudete s výběrem vědět rady? Nemusíte, k dispozici vám vždy bude školený vizážista, který vám s výběrem poradí. Tak s námi pojďte nahlédnout a třeba se i vy rozhodnete pro změnu.

Loni v září se na pražských Vinohradech otevřelo místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Jmenuje se Líčírna a založily ji dvě kamarádky. Klára  majitelka produkční agentury a Veronika profi vizážistka, kterou rozčilovalo, že ve své práci nemůže používat přírodní kosmetiku, protože v ČR není k dostání. V Líčírně vám nabídnou kompletní sortiment dekorativní kosmetiky, který kurátorsky vybírá právě Veronika. Bojíte se, že si nebudete s výběrem vědět rady? Nemusíte, k dispozici vám vždy bude školený vizážista, který vám s výběrem poradí. Tak s námi pojďte nahlédnout a třeba se i vy rozhodnete pro změnu.

Líčírnu jste otevřeli zhruba před rokem, takže mě napadá klasická otázka. Co vás k tomu vedlo?

Je to tak, Líčírnu jsme založily v září loňského roku. Moje kamarádka a nyní už i kolegyně Veronika vždy pracovala jako vizážistka a po čase jí začalo vadit, že nemá možnost ve své práci používat kvalitní přírodní kosmetiku, protože zkrátka v České republice nebyla k dostání. Tak jsme daly hlavy dohromady a rozhodly se, že sem několik vybraných značek dovezeme.

Podle čeho značky vybíráte? 

Snažíme se jednotlivé značky vybírat tak, abychom uspokojily co nejširší okruh našich zákaznic. Některá značka má skvělé pudrové produkty (Alima Pure), jiná má zase skvělé rtěnky (Ilia Beauty), další zase svoji filozofii založila na tom, že si produkt jednou koupíte a když ho spotřebujete, obal nevyhazujete, pouze doplníte náplň (Kjaer Weis).  Další značka je zase čistě veganská (Inika). I když by se dalo říct, že většina našich produktů je veganských. Pouze produkty, které mají červenou barvu, obsahují karmín (přírodní červené barvivo vyráběné z vysušených těl hmyzu červce nopálového, pozn. red.).

Když se rozhodnu začít používat přírodní kosmetiku, čeká mě velký rozdíl? Budu se muset naučit nějaké speciální fígle, abych se nalíčila stejně, jak jsem zvyklá?

Vůbec ne. Všechny naše produkty se chovají prakticky stejně jako jejich chemičtí příbuzní, ale vaši pleť nazatěžují, naopak jí pomáhají tvořit kolagen. Po čase zjistíte, že je vaše pleť opravdu v lepším stavu než dřív. Navíc s přírodní kosmetikou nevytvoříte na obličeji žádnou masku. Kůže může krásně dýchat a rozhodně vám za to poděkuje.

A ještě jednu výhodu přírodní kosmetika má. Protože zde nenajdete žádné chemické přísady, můžete jednotlivé produkty zvesela míchat dohromady. Rtěnka jako oční stíny? Není problém. Zkombinovat dva produkty od různých značek? Opět žádný problém. Nedochází k žádným chemickým reakcím, proto nemusíte mít vůbec strach. 

Pokud k vám přijde zcela nová zákaznice, která nemá s přírodní kosmetikou zatím žádné zkušenosti, bude se zde moct vždy s někým poradit?

Samozřejmě. Náš personál jsou vyškolení vizážisté, kteří navíc dříve pracovali i s klasickou kosmetikou, a tak jsou schopni každé zákaznici doporučit produkt, který je nejbližší tomu, který používala doteď. zároveň poskytujeme službu „Detox your make-up bag“.

To zní zajímavě, můžete nám to více přiblížit?

Inspirovali jsme se zahraničními bio concept story, kde je tato služba běžnou záležitostí. Máte oblíbenou červenou rtěnku nebo tvářenku, ale chcete přejít na organickou verzi? Tato bezplatná konzultace je dokonalým způsobem, jak změnit svoje make-upové vybavení na přírodní a ekologické produkty.

Vyberte si z naší nabídky pěti nejlepších značek organické dekorativní kosmetiky na světě, přineste si svou make-up taštičku a my vám pomůžeme vyměnit vaše oblíbené barvy za přírodní. Naši vizážisti vám dají i několik tipů a doporučení, abyste zjistili, jak přírodní kosmetika funguje, z čeho se skládá a čeho je lepší se vyvarovat. 

Nemusíte se bát, že by se vám přírodní  produkt po otevření ihned zkazil. Trvanlivost má stejnou jako ostatní produkty, Tedy 1,5 – 2 roky.

Nabízíte ještě nějaké další služby?

Ano, mezi naše další služby patří například:

  • Organic FULL Make-up – Profesionální vizážisté, kteří mají zkušenosti s přírodními dekorativními produkty a péčí vám vytvoří denní, večerní nebo party look podle přání či typu akce. 
  • Organic Make-up Lesson – Idividuální konzultace a krátké seznámení s přírodní dekorativní kosmetikou. Výběr produktů přímo na míru vaší pleti a kompletní nalíčení a doporučení nejvhodnějších odstínů. Začneme úplně od začátku. Očistíme pleť organickým odličovačem z několika druhů olejů, glycerinu, esenciálních olejů a květinových vod. Každá z dekorativních řad má pre-prime podklad, který vám na pokožce vytvoří hladký film. Je podobný silikonům, ale tentokrát bude jen z rostlinných vosků, výtažku z bylin a vitamínů. Poté vybereme přírodní make-up.

V Líčírně pořádáme i různé workshopy, které jsme schopni připravit i na míru pro firmy třeba v rámci team buildingu.

Teď mě ta napadá... Bíží se období svateb. Mohou si vizážistu z Líčírny třeba objednat nevěsty na svůj velký den?

Není vůbec žádný problém k nám zavolat a domluvit se s některým z našich vizážistů, aby vás nalíčil. 

 

Na závěr pro vás máme ještě jedno video, které rozhodně stojí za zhlédnutí. A nebojte, je s českými titulky.

Tak co, máte chuť vyhodit veškerou svou kosmetiku do koše a začít používat už jen tu přírodní? V tom případě doporučujeme vyzkoušet některou ze služeb, které v Líčírně nabízejí. Detox Your Make-up Bag – služba je zdarma a nemusíte se ani objednávat, Organic FULL Make-up –​​​​​​ 1 500 Kč / 45 minut a je třeba se objednat předem, Organic Make-up Lesson – 2 000 Kč / 45–60 minut. 

 

Líčírna 

Mánesova ulice 76  (3 minuty pěšky od metra Jiřího z Poděbrad)

Královské Vinohrady, Praha 2

 

Otevírací doba prodejny:

Pondělí - Pátek    11:00 - 19:00

Sobota - Neděle / Svátky  zavřeno

 

Rezervovat službu můžete na:

[email protected]

Tel:  777 768 408

Tel:  721 371 074 

www.licirna.cz

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová