Po vlastní ose: Adéla Srbová alias Sladká Adie
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
22.06.2018
Po vlastní ose

Po vlastní ose: Adéla Srbová alias Sladká Adie

Po vlastní ose: Adéla Srbová alias Sladká Adie
Dělat rozhovor s cukrářkou? To je v podstatě splněný sen a dream job v jednom. Ještě ke všemu, když je tou cukrářkou někdo tak pozitivní a sympatický jako je Adéla alias Adie. Povídali jsme si o jejich začátcích, lásce k pečení, ale i k cestování a surfingu. Myslíte, že to nejde skloubit dohromady? Adie to dokázala. Následující řádky vás přesvědčí.

Dělat rozhovor s cukrářkou? To je v podstatě splněný sen a dream job v jednom. Ještě ke všemu, když je tou cukrářkou někdo tak pozitivní a sympatický jako je Adéla alias Adie. Povídali jsme si o jejich začátcích, lásce k pečení, ale i k cestování a surfingu. Myslíte, že to nejde skloubit dohromady? Adie to dokázala. Následující řádky vás přesvědčí.

Pokud se nepletu, vystudovala jsi interiérový design. To mi přijde docela daleko od cukrařiny...

Je to tak. Jsem interiérová designérka. Ale u nás v rodině se vždycky hodně a dobře vařilo. Takže určitě prvopočátek můžeme hledat tam. K tomu jsem na škole jela na studijní pobyt na sever Británie, kde byla a dodnes je historie a kultura cukrařiny někde úplně jinde. Najednou jsem viděla všechny ty cupcaky a muffiny a došlo mi, že jsme v Čechách opravdu sto let za opicema. Po návratu mi to nedalo a začala jsem zkoušet různé recepty, pekla pro známé a začalo mě to hodně bavit. Přeci jen, na rozdíl od práce designérky vidíte u pečení výsledek hned. 

A protože známým chutnalo, řekli to dalším známým a já najednou dostávala zakázky, ani jsem pořádně nevěděla jak. Už to nebyly jen oslavy, ale najednou i svatby a samozřejmě vánoční cukroví. No a pak mě kamarádka oslovila s tím, že hledají k nim do firmy food stylistu a jestli to nechci zkusit.

Předpokládám, že jsi to zkusila?

No jasně. Vlastně jsem vůbec nečekala, že mě vezmou. Ale jsem hodně cílevědomá – někdy až moc (smích), a tak jsem z pohovoru šla s hodně smíšenými pocity. Ale ono to vyšlo!

No a co bylo dál?

Pak jsem se dostala k natáčení pořadu „Sladká Adie“ na televizi Mňam. Tomu jsem vlastně věnovala celý minulý rok. Do toho samozřejmě svatby, catering, oslavy. Bylo toho opravdu hodně. A věděla jsem, že potřebuju oddych, tak jsem se sebrala a vyrazila na sever Španělska surfovat.

Aha, takže tehdy se zrodila spolupráce se Salty Lobos?

V podstatě ano. Salty Lobos má pod palcem úžasná parta lidí. Sandra s Vaškem z cestovatelského klubu Mamas&Tapas sem právě pořádají výlety. Abych to trochu přiblížila, tak Mamas&Tapas je unikátní cestovatelský klub, který propojuje gastronomii s cestováním. Postará se vám o poznávání místní kultury a přírody skrze celou Evropu. Nemají daleko k adrenalinu, surfingu, ale i k michelinským restauracím. Letos už pod jejich vedením proběhl FoodYogi Camp v Rakousku. V srpnu se jede na sever Španělska. Na podzim zas chystají výlety do prosluněného Portugalska.

Rozhodně neplánujeme dělat nějaké super složité recepty. Spíš něco, co si můžete udělat kdykoli na cestách, když zkrátka dostanete chuť na něco sladkého

A tuším, že právě v srpnu se tam lidé budou moct potkat i s tebou...

Hrozně jsme si padli do noty a pořád jsme si říkali, že by bylo skvělé vymyslet něco společně. Sandra je kuchařka a stará se hostům o správné stravování. A tak ji napadlo, že bychom mohli vymyslet výlet, v rámci kterého by byly i kurzy pečení právě se mnou.

Rozhodně neplánujeme dělat nějaké super složité recepty. Spíš něco, co si můžete udělat třeba na dovolené, když zkrátka dostanete chuť na něco sladkého. Recepty jsou postavené na základních surovinách, které seženete všude. Zkrátka přizpůsobené tak, aby vyhovovaly všem cestovatelům.

Takže si prostřednictvím Mamas&Tapas vyberu výlet, v rámci kterého mě Adie bude učit péct. Čeká mě ještě něco dalšího?

No jasně. V průběhu týdne je naplánovaná spousta aktivit. Kdybych to měla shrnout v bodech, v ceně je zahrnuto toto:

  • ubytování ve dvojlůžkovém pokoji na 7 nocí
  • 5x kurz vaření se sladkou ADIE DORTY
  • polopenze (snídaně, večeře, kurz paelly ve venkovní kuchyni, grilování apod)
  • 1x kurz surfingu s lektorem 
  • půjčení sportovního vybavení po celý týden
  • 2x výlet po severu Španělska, výlet do hor za polodivokými koňmi, výlet na divoké útesy a maják.

Ale samozřejmě to není žádný pionýrský tábor. Když se někomu nebude chtít nic dělat, může zůstat klidně v posteli a vychutnávat si neskutečné výhledy. Salty Lobos je na severu Španělska, v oblasti zvané Asturie, kde nejenže jsou neskutečné přírodní krásy (kolikrát vám přijde, že to snad ani nemůže být Evropa), ale je to také jedno z mála míst, kde ve volné přírodě potkáte polodivoké koně a v horách i medvědy, kteří se tu i rodí. Zkrátka idylka a relax pro tělo i duši.

Je mi jasné, že tohle je teď tvoje nejpřednější aktivita. Ale co plánuje Adie v nejbližší budoucnosti?

No, pokud se tenhle první týdenní kurz vydaří ke spokojenosti všech stran, moc ráda bych v tom pokračovala i nadále. Nicméně, abych si i v té cukrařině rozšiřovala obzory, začala jsem trochu experimentovat s čokoládou.

To asi potřebujeme slyšet podrobnosti!

Zkrátka jsem si řekla, že bych mohla zkusit vyrábět různě ochucené čokolády. Ono taková práce s čokoládou je docela alchymie. Musí se dodržovat pevně daný postup, teploty, při kterých má čokoláda tuhnout atd. Byla to docela věda všechno vychytat. Ale myslím, že se mi to docela povedlo (smích).

Ještě mě tak napadlo, když nezvládnu za tebou dojet do Španělska, neplánuješ nějaké kurzy i tady v Praze?

Určitě ano. Už dřív jsem kurzy dělala, ale byly vlastně jen v Brně. Lidé si mě ale žádali i tady v Praze, a tak je od 25. 9. vypsaný kurz v rámci Kulinářské Akademie Grosseto a bude právě hodně o čokoládě. Představíme si různé druhy čokolády, naučíme se temperovat čokoládu a odlévat ji do formy.
Probereme výrobu tradičního čokoládového mousse, čokoládového krému vhodného do všech dortů, jednoduchý čokoládový korpus, kakaovou glazuru. Dále se naučíme tartaletkové těsto a slaný karamel a výrobu čokoládové ganache.

 

Cena zájezdu včetně všeho výše zmíněného je 9 900 Kč. Dopravu si musíte zajistit vlastní. Objednávat můžete na [email protected]

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Za poskytnutí prostor na focení děkujeme Sweet & Pepper.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová, Salty LobosEverbay PhotographyCouple of Prague