Do klubu MONO FONO teď můžete zajít i na kafe a sendvič
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
11.04.2018

Do klubu MONO FONO teď můžete zajít i na kafe a sendvič

Do klubu MONO FONO teď můžete zajít i na kafe a sendvič
O klubu MONO FONO určitě spousta z vás už někdy slyšela a možná jste tu dokonce navštívili některou z akcí, které se tu pořádají. Je to místo v samém centru Prahy, kam můžete jít na koncert, zatančit si nebo posedět s přáteli u baru. Novinkou ale je, že se v těchto prostorách otevřela také kavárna a bistro. Od 9. dubna sem můžete přijít na dobrou kávu, něco sladkého i výborný sendvič. A to není zdaleka všechno!

O klubu MONO FONO určitě spousta z vás už někdy slyšela a možná jste tu dokonce navštívili některou z akcí, které se tu pořádají. Je to místo v samém centru Prahy, kam můžete jít na koncert, zatančit si nebo posedět s přáteli u baru. Novinkou ale je, že se v těchto prostorách otevřela také kavárna a bistro. Od 9. dubna sem můžete přijít na dobrou kávu, něco sladkého i výborný sendvič. A to není zdaleka všechno!

Jungmannova 15, Praha 1

POČT 9:00–0:30, PÁ 9:005:00, SO 20:005:00

Centrum Prahy je většinou plné dvou typů podniků – restaurací, které jsou prvoplánově zaměřené na turisty, a potom fastfoodů. Když zrovna běháte po Václaváku nebo jste u Národní třídy a opravdu nechcete na kafe do McCafé, určitě vás potěší, že teď máte možnost posedět v příjemném podniku – v klubu MONO FONO. Ten totiž tento týden zahájil také denní provoz a od pondělí 9. dubna sem můžete zajít hned od 9 hodin na kávu, domácí limonádu a něco dobrého k tomu. 

Zdejší šéfkuchař, Filip Strnad, nás provedl celým podnikem a prozradil nám, jaké plány mají v MONO FONO během několika příštích týdnů. Od tematických brunchů počínaje, přes filmové promítání až k tanečním večerům a koncertům. 

S oficiálním otevřením kavárny došlo samozřejmě také ke změně otevírací doby, takže MONO FONO je teď otevřeno ve všední dny i přes den. Ve večerních hodinách se pak plynule přechází do chodu klubu. Zde probíhají zajímavé akce, jako například Flamenco night s tapas občerstvením, koncerty živé hudby, party i promítání filmů.

Během dneška a zítřka můžete zajít do MONO FONO na promítání v rámci Dnů evropského filmu, do kterých je podnik zapojený. Kromě projekce pro vás zde připraví také výbornou tematickou večeři. K italskému komediálnímu dramatu nesmí chybět tříchodové italské menu. Francouzská komedie se neobejde bez francouzských specialit. V MONO FONO si prostě umí pohrát s každým detailem. 

MONO FONO si vás získá hned na první pohled. Interiér je plný vzorů, barev, originálních designových kousků, krásných obrazů a rostlin. Těch tady najdete skutečně spoustu. Nejen živých, ale i těch namalovaných na stěnách, nebo látkových na potazích křesel. Věřte, že vaše jediné dilema bude, do kterého křesla si vlastně chcete sednout, protože jedno je krásnější než druhé.

Interiér navrhl přímo jeden ze spolumajitelů podniku a my mu skládáme velkou poklonu, protože dokázal z tohoto velkého prostoru vytvořit velice útulné místo. Kombinace tolika různých vzorů na stěnách i na nábytku vůbec nepůsobí rušivě a přeplácaně. Naopak všechno dohromady hraje harmonicky a vy máte pocit, jako kdybyste vlastně nebyli v Praze, ale někde v teplých krajích. 

Za přední částí s barem následuje rozsáhlá část klubu, kde nechybí ani prosklené dveře na zahrádku. Tady se chystá venkovní posezení pod sakurami (které s tímto tempem slunečného počasí určitě brzy pokvetou) a vy si budete moct vychutnat váš oběd nebo odpolední kávu venku. 

Za zástěnou pak najdete ještě další část, kde je kuchyň, bar večerního klubu a prostor na promítání i pódium. „Při filmových projekcích postavíme návštěvníkům vyvýšené sezení jako v kině. Když se tu chystají koncerty, tak můžeme prostor přizpůsobit podle potřeby. Večer to pak vypadá tak, že se odkryje zástěna, ukáže se pódium a hosté můžou sedět na svých místech, poslouchat živou hudbu a dát si u toho něco dobrého k jídlu,“ říká šéfkuchař Filip Strnad.

Když se řekne MONO FONO, tak se vám možná vybaví také oblíbený gastro pop-up Miska Ramen. Nemusíte se bát, že by se s otevřením kavárny a bistra pop-upy přestaly pořádat. „Máme v plánu v těchto víkendových akcích dál pokračovat. Kromě toho budeme pořádat také vlastní speciální brunche, které by byly vždy nějak tematicky zaměřené. V současné době ještě čekáme na náš gramofon, který bude mít čestné místo hned u vstupu. Hosté si budou moct vybrat vinylovou desku podle vlastního vkusu a pustit si ji třeba k sobotnímu brunchi. Bude to takový náš vinylový jukebox,“ říká šéfkuchař Filip Strnad.

První týden zatím funguje „jen“ kavárna, ale během toho dalšího se kuchyně bude využívat ještě více. Kromě klubu a kavárny bude MONO FONO fungovat také jako bistro, kam můžete zajít na oběd. Každý týden bude od pondělí do pátku obědová nabídka, která bude obsahovat vždy jednu polévku, jedno vegetariánské jídlo a jedno klasické jídlo s masem. Opravdu se máme na co těšit. 

My jsme při naší návštěvě neodolali zdejším sendvičům, které skutečně zasytí i v době oběda. Ochutnali jsme sendvič s kozím sýrem, marinovanou červenou řepou, rukolou a majonézou (79 Kč) a byli jsme nadšení. K tomu jsme si objednali zdejší domácí ledový čaj s infuzovaným pomerančem, jablkem a badyánem (55 Kč). Není přeslazený a jeho chuť byla opravdu originální. 

V nabídce byla také foccacia s domácím pestem, sušenými rajčaty, mozzarellou a bazalkou (69 Kč) nebo croissant s lososem, ricottou a nakládanou okurkou (69 Kč). Všechny sendviče vypadaly opravdu báječně a bylo celkem těžké vybrat si jen jeden. Pokud byste měli chuť na něco lehčího, tak připravují také domácí smoothie (70 Kč) – buď v ovocné kombinaci banán, kokos, zázvor, nebo pomeranč, jablko, řapíkatý celer a mrkev, nebo do třetice okurka, špenát a máta. 

Jako druhý sendvič jsme ochutnali bagetu s roastbeefem, karamelizovanou cibulkou, špenátem a parmazánovou majonézou (46 Kč). Neodolali jsme ani domácí zázvorové limonádě s pomerančem (59 Kč). Určitě všem doporučujeme nechat si místo na něco sladkého. Mají tu totiž výborné domácí brownies (55 Kč), crostatu s marmeládou (79 Kč), limetkovo-kokosovou bábovku (35 Kč), máslové (plněné i neplněné) croissanty (40 nebo 45 Kč) nebo karotkový muffin (45 Kč). 

Z větších dezertů nás lákal ještě čokoládový eclair s whiskey krémem (65 Kč), ale to budeme muset zkusit někdy příště. Rozhodně ale nevynechejte poobědovou kávu. Espresso vás tu vyjde na 45 Kč, cappuccino stojí 60 Kč, flat white 80 Kč a espresso macchiato 50 Kč.

Věříme, že si kavárnu a bistro v MONO FONO určitě oblíbíte stejně rychle jako my. Jen tento týden se tu můžete těšit na několik zajímavých akcí. Už zmiňované promítání v rámci festivalu Dny evropského filmu proběhne dnes a zítra od 19:00. V pátek večer v klubu zahraje DJ Habibi Funk a v neděli od 12:00 se můžete těšit na další z pop-upů Miska Ramen. Všechny události najdete zde.

MONO FONO je opravdu místo, kde budete chtít strávit celý den. Můžete tu pohodlně pracovat, protože vám rádi svěří heslo na místní wi-fi. Hraje tu příjemná hudba, která perfektně dokresluje celkovou atmosféru podniku a obsluha je moc milá. A na to, že se jedná o podnik přímo v centru Prahy, tak jejich ceny jsou opravdu hodně příjemné. 

Takže až příště budete u Václavského náměstí a nebudete si vědět rady, kam na oběd nebo kávu a dezert, stačí zatočit do Jungmannovy ulice a jít do MONO FONO. Pro nás je to nová oáza klidu a pohody. Určitě to vyzkoušejte sami.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová