Do poloviny července bude Vinohradská zavřená. Opět.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
09.03.2019

Do poloviny července bude Vinohradská zavřená. Opět.

Do poloviny července bude Vinohradská zavřená. Opět.
Od soboty 9. března 2019 do 13. července potrvá rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Spolu s opravou úseku mezi Škrétovou a Sudoměřskou ulicí zde vzniknou také bezbariérové přechody pro chodce a první ze série čtyř bezbariérových zastávek. Pro cestující je připravena náhradní autobusová doprava.

Od soboty 9. března 2019 do 13. července potrvá rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici. Spolu s opravou úseku mezi Škrétovou a Sudoměřskou ulicí zde vzniknou také bezbariérové přechody pro chodce a první ze série čtyř bezbariérových zastávek. Pro cestující je připravena náhradní autobusová doprava.

„Tramvajová trať ve Vinohradské ulici je z velké většiny v podobě z roku 1980 bez dalších oprav. To si vybírá svou daň na opotřebení kolejí, a proto zahajujeme další fázi kompletní modernizace trati. Po nových kolejích se Pražané projedou 12. července,“ říká Petr Witowski, generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku hl. m. Prahy. Předpokládané celkové náklady na modernizaci jsou cca 190 milionů korun. 

„Během rekonstrukce nebudou v tomto úseku Vinohradské ulice jezdit tramvaje. Snažili jsme se, aby práce na modernizaci trati byly co nejrychlejší. Nechceme Pražany omezovat déle, než je nezbytně nutné,“ uvádí Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.

Stavba si vyžádá omezení automobilové dopravy v celé ulici. Pro auta bude zachován jízdní pruh ve směru Španělská – nám. Jiřího z Poděbrad z centra. Automobilová doprava od Flory po Legerovu povede Slezskou, z oblasti nám. Jiřího z Poděbrad bude svedena do Mánesovy ulice.

V úseku mezi Škrétovou a Sudoměřskou ulicí, který měří 1,9 kilometru, jsou celkem čtyři tramvajové zastávky – Italská, Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad a Radhošťská. Definitivně bude dokončena pouze zastávka Italská ve směru do centra, která bude tvořit nástupní ostrůvek. Ostatní budou dokončeny až v dalších měsících po rekonstrukci.

V prvních dnech výluky budou na nejexponovanějších místech k dispozici cestujícím informátoři v reflexních vestách. Celkem 18 informátorů bude také vybaveno zmiňovanými informačními letáky pro cestující.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení je připraveno 31 informačních a navigačních tabulí s mapou okolí a základními textovými informacemi v češtině i angličtině. Na omezení budou upozorňovat také pravidelná hlášení ve stanicích metra v češtině a angličtině, protože v dotčené oblasti žije vysoký počet cizinců. Hlášení budou i ve vozech blízkých tramvajových linek.

Změny tras tramvajových linek:

  • Linka číslo 6 je v úseku I. P. Pavlova - Koh-i-noor obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí MíruRuská Vršovické náměstí.
  • Linka číslo 11 je v úseku Náměstí bratří Synků Nuseské schody – Bruselská – I. P. Pavlova – Flora obousměrně odkloněna přes zastávky Otakarova, Bohemians, Čechovo náměstí, Ruská, Jana Masaryka, Blanická, Šumavská, Vinohradská vodárna a Orionka.
  • Linka číslo 11 je v úseku I. P. Pavlova – Flora obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí Míru, Šumavská, Vinohradská vodárna a Orionka.
  • Linka číslo 13 je zrušena.
  • Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Náměstí Míru a Ruská do zastávky Čechovo náměstí, kde je ukončena (výstupní zastávka v Moskevské ulici, nástupní v Minské ulici).
  • Linka číslo 96 je v úseku I.P. Pavlova – Otakarova / Náměstí bratří Synků obousměrně odkloněna přes zastávky Náměstí Míru, Ruská, Čechovo náměstí, Bohemians a Otakarova.

Změny v zastávkách tramvají:

  • Pro linky číslo 1011 a 16 se zřizuje v obou směrech zastávka Blanická v ulici Blanické, v občasných zastávkách tramvají.
  • Pro denní linky se zřizuje v obou směrech zastávka I. P. Pavlova – na Tylově náměstí, u křižovatky s Jugoslávskou ulicí.

Náhradní autobusová doprava:

  • Náhradní autobusová doprava X11 (v denním provozu) je prodloužena do trasy Vinohradská vodárna - Jiřího z Poděbrad - Vinohradrská tržnice - Náměstí Míru- I. P. Pavlova – Bruselská – Otakarova - Náměstí bratří Synků.
  • Z důvodu reálných možností průjezdu oblastí stavby je náhradní autobusová doprava X11 (v denním provozu) zavedena v trase Náměstí Míru – Vinohradská tržnice Jiřího z Poděbrad Vinohradská vodárna Jiřího z Poděbrad – Vinohradská tržnice – Náměstí Míru.

 

   Fotografie: DPP, wikimedia commons