Novou kapitolu odstartovalo ve Vršovicích New Chapter Café
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
01.02.2018

Novou kapitolu odstartovalo ve Vršovicích New Chapter Café

Novou kapitolu odstartovalo ve Vršovicích New Chapter Café
Až příště pojedete přes Vršovice a přijde na vás kofeinový absťák, stačí vystoupit z tramvaje na zastávce Ruská. Hned naproti totiž čeká spása v podobě New Chapter Café. Káva z pražírny La Bohème, domácí dorty, koláče i obložené chleby za bezva ceny. Najdete tu příjemné místo na práci, učení, rande nebo sraz s přáteli. 

Až příště pojedete přes Vršovice a přijde na vás kofeinový absťák, stačí vystoupit z tramvaje na zastávce Ruská. Hned naproti totiž čeká spása v podobě New Chapter Café. Káva z pražírny La Bohème, domácí dorty, koláče i obložené chleby za bezva ceny. Najdete tu příjemné místo na práci, učení, rande nebo sraz s přáteli. 

Moskevská 414/3, Praha 10 - Vršovice

PO - PÁ 7:00 – 19:00, SO - NE 10:00 - 17:00

Rozjet v Praze nový podnik není žádná legrace. V záplavě tolika kaváren, barů a restaurací, které jsou už populární, to chce velkou dávku nadšení a také odvahy. Majitelé ještě pořád nově otevřené kavárny New Chapter Café tady skutečně začali psát novou kapitolu svého života. Poznejte tento rodinný podnik, který vznikl z velké lásky ke kávě a pečení dortů. 

Jak jsme na tuto kavárnu na rozhraní Vinohrad a Vršovic přišli? Jedna velká náhoda, za kterou jsme ale vděční. Klasické ráno, kdy nestíháte. Jedete na schůzku, ale tušíte, že to nezvládnete bez šálku dobré kávy. Přesně v tu chvíli zastaví tramvaj na Ruské a oči vám padnou na podnik, který sice neznáte, ale na první pohled víte, že záchrana je tam uvnitř.

Vedoucí a srdcem podniku je paní Jana, která po vlastní kavárně toužila už několik let. „Vyučila jsem se jako cukrářka, ale v tomto oboru jsem pracovala jen chvíli. Více mě oslovil voňavý svět kávy, kterému jsem propadla. Nejdříve jsem pracovala v klasických řetězcových kavárnách, ale věděla jsem, že to není cesta, kterou bych se chtěla dál ubírat. Malá kavárna je mnohem osobnější a já jsem toužila právě po tomto kontaktu se zákazníky,“ říká Jana Červinková.

Touha dělat věci po svém, s láskou a osobním přístupem byla tak silná, že spolu s bratrem vymysleli plán na sourozenecký projekt. Když pak našli volný prostor na frekventovaném místě u tramvajové zastávky, rozhodli se, že skutečně půjdou do toho a 23. 11. otevřeli vlastní podnik.

Interiér kavárny je velmi jednoduchý, světlý a prostorný. Dominuje zde světlé dřevo, bílá a šedá barva. Šestiúhelníkové kachličky vypadají jako plástve medu a je to něco jiného, než co můžete vidět v jiných podnicích. Pěkným prvkem je také nápojový lístek, který je zavěšen v podobě tabulek přímo nad barem. Hodně návštěvníků může nalákat také příjemný výklenek se sezením, nebo jak říká slečna baristka „válecí okénko".

Pochutnáte si zde na dobrotách, které připravuje sama paní Jana. „Přes den jsem v kavárně a v noci peču," říká vedoucí a cukrářka v jedné osobě. Když přijdete do New Chapter Café, máte pocit, jako když po delší době přijedete domů k mamince a nemůžete se dočkat na její dokonalý čokoládový dort s banánem. Tohle není žádná strojová výroba, ale poctivá domácí práce nadšené cukrářky. 

Mile nás překvapila také cena dortů, která je na pražské poměry velmi dobrá. Velký kus tiramisu za 49 Kč, mandlový a citrónový bezlepkový koláč za 45 Kč, borůvkový cheesecake, čokoládový dort s bánanem za 55 Kč nebo dokonce kokosový koláč s broskví za 35 Kč? Jinde dáte za jeden tolik, co tady za dva různé! 

Kromě vstupní části, kde je bar a menší stolečky na sezení, tu najdete také vedlejší místnost s velkým stolem, kde můžete pohodlně a v klidu pracovat. WiFi zdarma, zásuvky snad pod každým místem, káva a dortík. Rozložte si práci nebo učení na velkém stole a nerušeně se můžete věnovat svým záležitostem. 

Jestli nemáte chuť na nic sladkého nebo pospícháte a chcete jen rychlou svačinu do ruky, kupte si čerstvý obložený chleba za bezva cenu, 25 Kč. Sendvič s cheddarem a klobásou chorizo je za 50 Kč. Do budoucna se nejspíš dočkáme také jejich vlastní kuchyně, ve které nebudou chybět ani banánové lívanečky. V současné době je ze všeho nejoblíbenější tiramisu, cheesecake a mrkvový dort (na ten určitě budeme muset ještě zajít).

Dobrá káva tu samozřejmě nechybí. Odebírají ji z pražírny La Bohème, ale spolupracují také například s Nord Beans, aby se nabídka obměňovala. Kolik za kávu zaplatíte? Espresso stojí 40 Kč, cappuccino 55 Kč, flat white 70 Kč, 250 ml aeropressu 60 Kč nebo za 250 ml kávy z dripu dáte 65 Kč. Kromě kávy si můžete dát také chai latte (65 Kč), horkou čokoládu (60 Kč) nebo domácí limonádu podle aktuální nabídky (45 Kč). 

Tak co říkáte? New Chapter Café zní lákavě. Navíc každé desáté kafe máte zdarma, stačí sbírat razítka na kartičce, kterou dostanete při nákupu první kávy. Až pojedete příště přes Ruskou, tak se tu zastavte taky.

 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová