Netradiční adventní kalendáře
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
25.11.2018
Vánoce v Praze

Netradiční adventní kalendáře

Netradiční adventní kalendáře
Adventní kalendář. Ta věc, u které, když jsme ji jako malí dostali, vyloupali jsme hned všechny čokoládičky a bylo hotovo. Ty čokoládičky, které většinou měly tvar něčeho (nebo někoho?) vánočního a vlastně ani nebyly moc dobré. Ale když je vám pět, je to celkem jedno. Taky se vám po tom stýská? Nám také, proto jsme si řekli, že letos si ten kalendář koupíme znovu. Jen možná trochu jiný...

Adventní kalendář. Ta věc, u které, když jsme ji jako malí dostali, vyloupali jsme hned všechny čokoládičky a bylo hotovo. Ty čokoládičky, které většinou měly tvar něčeho (nebo někoho?) vánočního a vlastně ani nebyly moc dobré. Ale když je vám pět, je to celkem jedno. Taky se vám po tom stýská? Nám také, proto jsme si řekli, že letos si ten kalendář koupíme znovu. Jen možná trochu jiný...

Rozmazlete svoje tělo

Snad každá kosmetická značka v posledních letech připravila takzvaný adventní kalendář. Ať už jste připraveni za něj utratit tisíce nebo pár stovek, výběr je takřka nekonečný. Třeba Nivea. Ten si klidně můžou vylupovat oba partneři, pro každého tam je něco. Těch čistě pro dámy je tedy mnohem více (možná by se měly kosmetické firmy zamyslet). Nám se hodně líbí ten od L’Occitane, který ocení jistě i mladé parádnice. Pokud chcete něco sofistikovanějšího, Clarins bude tou správnou volbou. Další podobné kousky najdete v Rituals nebo Kiehl’s.

 

 Kosmetický kalendář, L’Occitane, 1399 Kč

 

Kosmetický kalendář, Clarins 2 399 K

Najděte konečně líčení snů 

Už roky používáte stejnou rtěnku, jednu tužku na oči a začíná vás to nudit? Jenže kdo má náladu vyčlenit si odpoledne a strávit ho v nákupáku zkoušením všeho možného. Máme pro vás nápad, co takhle spojit příjemné s užitečným? Takový adventní kalendář plný rtěnek, štětců a dalších líčidel je přesně to, co potřebujete. A kam pro takový kouzelný kalendář? Prodává je rozhodně většina velkých parfumérek a pak třeba Notino nebo níže zmíněný Revolution.

 

Rtěnkový adventní kalendář, Revolution, 1199 Kč

 

Kalendář se štětci a make-upem, Douglas, 559 Kč

Něco pro děti

Co takhle svá dítka letos překvapit a místo klasické čokolády vybrat něco trochu odlišného? Vsadíme se, že za takový lego kalendář vám utrhnou ruce. Každý den si vyloupnou část a pod stromečkem budou mít složenou fungl novou stavebnici. Na výběr je toho spousta, od Star Wars, přes stavění domů a zahrady až po zimní pohádkové příběhy.

 

Lego kalendář, Heureka, 650 Kč

 

Lego kalendář, Heureka, 565 Kč

Pro čajové závisláky

Kdo by nemiloval si v klidu zalézt pod deku s velkým hrnkem dobrého čaje. Je celkem lhostejné, jestli máte raději černý nebo ovocný, s mlékem nebo bez. Dobrý čaj je prostě základ pro úspěšné přežití zimních měsíců. A co může být lepšího, než si každý den vyloupnout jiný čaj a rozšířit si tak svoje obzory? Pokud ale nedáte ani ránu bez hrnku kávy, i pro vás bychom něco měli. Třeba kapsle do Nespressa od Julius Meinl.

 

 Čajový kalendář, Dammann, 583 Kč

 

 Čajový kalendář,  ZOOT, 549 Kč

Pro věčné degustátory

Vánoce a sklenička něčeho ostřejšího tak nějak patří k sobě. Vždyť kdo by si na vánočních trzích nedal  svařák nebo medovinu? Pokud máte ve svém okolí fajnšmekry, kteří rádi degustují různé druhy alkoholu, rozhodně jim uděláte radost třeba s rumovým nebo slivovicovým kalendářem. Ale máme pro vás i nealko variantu. Berlimo letos vytvořili kalendář plný prémiových limonád. Objednávat můžete u nich na webu a vyzvednout v prodejně.

 

Rumový kalendář,  Alkohol 1999 Kč

 

Slivovicový kalendář, Alkohol, 2222 Kč

Něco na zub

Patříte mezi ty, kteří potřebují neustále něco chroupat? Sedět u filmu bez brambůrek pro vás nepřipadá v úvahu? Máme řešení. Dokonce jedno zdravější a jedno teda vlastně nezdravé, ale tak co, jsou Vánoce! Mixit letos vytvořil obří adventní kalendář a to dokonce v bezlepkové variantě. A pro milovníky brambůrek? No přece Pringles!

 

Kalendář Mixit, Mixit, 999 Kč

 

Kalendář Pringles, Výhodně, 990 Kč

Klasika nad klasiky

Nebojte, nezapomněli jsme na něj. Klasický kalendář plný malých čokoládiček. Kalendář, na který jsme se jako děti od Mikuláše těšili asi nejvíce. Máme pro vás jen menší upgrade. Zkuste letos koupit kalendář s opravdu kvalitní čokoládou. Jednak je to zdravější a taky si rozhodně více pochutnáte. Nebo vaši kamarádi nebo vlastně kdokoli, koho podarujete. 

 

Čokoládový adventní kalendář, Lindt, 550Kč

 

Čokoládový adventní kalendář, Jordis, 495 Kč

Vonné potěšení

Purpura, František, prskavky a vánoční cukroví. To jsou vůně, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Pokud si ale chcete atmosféru užívat už od začátku prosince, je pro vás adventní kalendář s vonnými svíčkami jak dělaný. Jsou malinké, takže se nemusíte bát, že byste jednu pálili nějak příliš dlouho. A váš byt se provoní každý den jinou vůní.

 

Vonný kalendář, Notino, 999 Kč

 

Kalendář s vosky do aromalampy, Notino, 649 Kč

 

Fotografie: archiv firem