Nekonečné porce, dvojité panáky i obří dezerty. To je tučný čtvrtek
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
26.02.2019

Nekonečné porce, dvojité panáky i obří dezerty. To je tučný čtvrtek

Nekonečné porce, dvojité panáky i obří dezerty. To je tučný čtvrtek
Do oslav Tučného čtvrtka, kterým začíná vrchol masopustu, se zapojuje přes 30 restaurací z Prahy, Brna a Plzně. Každá z nich nabídne hostům něco v duchu tradice Tučného čtvrtku – kromě tučných masitých jídel to budou přídavky, bezedné polévky, dvojité panáky nebo třeba bůček jako předkrm na účet podniku.

Do oslav Tučného čtvrtka, kterým začíná vrchol masopustu, se zapojuje přes 30 restaurací z Prahy, Brna a Plzně. Každá z nich nabídne hostům něco v duchu tradice Tučného čtvrtku – kromě tučných masitých jídel to budou přídavky, bezedné polévky, dvojité panáky nebo třeba bůček jako předkrm na účet podniku.

Tučný čtvrtek je podle tradice posledním dnem masopustu – svátku nezřízeného hodování, oslav a zabijaček. Tento den býval poslední možností pořádně se nasytit před vymrzlým obdobím, kdy příroda nepřináší žádnou úrodu a netrpělivě se čeká na jarní probuzení. Proto se od Popeleční středy, která následuje po Tučném čtvrtku, drží až do Velikonoc čtyřicetidenní půst.

Aby našim předkům pocit plného pupku vydržel co nejdéle, vařila se sytá jídla a sádlem se rozhodně nešetřilo. Všechny čekalo čtyřicet dní bez masa, a tak se nikdo neostýchal, a kdo mohl, dopřál si pořádný flák, plný talíř jitrnic, ovaru a dalších zabijačkových specialit.

Uznejte, že je to vyloženě příjemná záležitost, takže proč si zimní hodování neužít, i pokud půst není nic pro vás? Nezapomeňte ani na dezert – pro masopust jsou typické koblihy, smažené ve vysoké vrstvě oleje. Abyste vydrželi degustovat co nejdéle, nezdráhejte se vše zapít pořádným hltem piva a panáčkem na slehnutí.

V Kodani jsou podobné spolupráce běžné, a tak jsme si chtěli vyzkoušet, jestli by to fungovalo i u nás.

Tereza Jarčičová, Ambiente

A kde si letos budete moct nacpat břich? Rozhodně v podnicích Ambiente, La Collezione, Together a v bistrech The Eatery, Momoichi, Mr. HotDog či pivovar OSSEGG. V Lokálech Hamburk a Nad Stromovkou vám nabídnou kromě masopustních pochoutek dvojité panáky, restaurace Sia připraví bezednou polévku, v Bruxxu si můžete přidávat mušlí se špekem, co sníte. Brasileira, Café Savoy nebo Kuchyň na Pražském hradě chystají speciality z vepřového masa, Momoichi bůček po asijsku jako předkrm a The Eatery buchtičky s vaječňákem a spáleným máslem coby dezert na účet podniku.

Zapojí se i La Bottegy Bistroteka, Tusarova či Linka, které nabídnou nášup polévky a těstovin. „La Bottega di Finestra připravila domácí salsicciu s parmazánovou kaší a La Bottega Gastronomica zase trippa alla romana – hovězí dršťky po římsku s rozpečenou focacciou,“ přibližuje plány La Collezione Markéta Tichavská.

Jedinečností letošního Tučného čtvrtka je spolupráce restaurací napříč pražskou gastronomickou scénou. Pod značkou Nášup, jejímž cílem je propojování tuzemských i zahraničních šéfkuchařů a konceptů, se domluvily tři největší gastronomické skupiny spolu s dalšími podniky.

V Kodani jsou podobné spolupráce běžné, a tak jsme si chtěli vyzkoušet, jestli by to fungovalo i u nás, raduje se z propojení Tereza Jarčičová z Ambiente, v jejíž hlavě se nápad zrodil. Jak podotýká Tereza Olivová z Together, tradice je dobré nejen udržovat, ale i vytvářet. „Jsme rádi, že se do toho pustilo tolik kvalitních restaurací a podniků s dobrým jménem. Doufám, že se najde hodně uvědomělých hostů, kteří se k celé věci postaví zodpovědně, vezmou si ve čtvrtek a pak asi i v pátek dovolenou a vychutnají si bezedné polévky, bůčky, mastné speciality i další pozornosti,“ vyzývá mluvčí skupiny Together.

 

Cafe Savoy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Café Savoy (@cafe.savoy) on

Dvojité větrníky.

Kuchyň 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kuchyň (@kuchyn_na_hrade) on

Vepřový vrabec .

Brasilero

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brasileiro (@brasileiro_restaurante) on

Vepřový chips s uzenou majonézou, vepřová plec s bůčkem na špízu s bbq omáčkou.

Potrefená husa Hybernská

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Potrefená Husa Hybernská (@potrefena_husa_hybernska) on

Svíčková s houskovým hnedlíkem.

Lokál nad Stromovkou

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lokál Nad Stromovkou (@nase_stromovka) on

Vepřové výpečky s kysaným zelím a špenátem a bramborovým knedlíkem, ovarové koleno, uzená krkovice, křen, hořčice dvojité panáky.

Naše maso

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Naše maso (@nase_maso) on

Tučný chleba se sádlem, škvarkovkou, výpečky a tučňákem.

Sia restaurant

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sia Restaurant (@sia_restaurant) on

Indonéská polévka Soto Ayam.

Pasta Fresca

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ambiente restaurants (@ambiente_restaurants) on

Spaghetti alla carbonara.

Kompletní přehled všech zapojených restaurací najdete na Facebookové události Nášup: Tučný čtvrtek. Tak kam se letos vydáte?

 

 Fotografie: Instagram