Ramen burger nebo řepové latté: Fenomény z Instagramu a kam na ně v Praze zajít
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
15.08.2018
Léto v Praze

Ramen burger nebo řepové latté: Fenomény z Instagramu a kam na ně v Praze zajít

Ramen burger nebo řepové latté: Fenomény z Instagramu a kam na ně v Praze zajít
V dnešní době sociálních sítí už nestačí, aby jídlo dobře chutnalo. Musí i dobře vypadat a co víc, musí mít punc trendovosti. Jelikož je pro většinu z nás Instagram hlavním zdrojem přehledu o světových trendech, a to i těch gastronomických, často si děláme chutě na bohatě obložené stoly prvotřídních a oku lahodících pokrmů, které mají divutvorné názvy jako „ramen burger“, „sushi donut“ nebo „poke bowl“. Ale ani v Praze si nemusíte upírat to, co se ve světě stalo populárním! Sepsali jsme pro vás seznam největších „foodporn“ trendů poslední doby a pečlivě vybrali místa, kam si na ně zajít v centru města. Troufnete si na všechny?

V dnešní době sociálních sítí už nestačí, aby jídlo dobře chutnalo. Musí i dobře vypadat a co víc, musí mít punc trendovosti. Jelikož je pro většinu z nás Instagram hlavním zdrojem přehledu o světových trendech, a to i těch gastronomických, často si děláme chutě na bohatě obložené stoly prvotřídních a oku lahodících pokrmů, které mají divutvorné názvy jako „ramen burger“, „sushi donut“ nebo „poke bowl“. Ale ani v Praze si nemusíte upírat to, co se ve světě stalo populárním! Sepsali jsme pro vás seznam největších „foodporn“ trendů poslední doby a pečlivě vybrali místa, kam si na ně zajít v centru města. Troufnete si na všechny?

 

Poke Bowls

 

A post shared by Poke Haus (@pokehauscz) on

Vitamíny nabitá poke bawl (čti „poké“ ) původem z Havaje, spojovaná také s japonskou kuchyní, je víceméně pestrý salát s kousky čerstvé (syrové) ryby, často mangem a/nebo avokádem. Jak receptura začala migrovat přes oceán, výsledný mix se přizpůsobil i lokálním surovinám. V Praze jej v autentické podobě ochutnáte třeba v havajské restauraci Poke Haus (součást Manifesto Marketu). 

Květinová zmrzlina

Zmrzlina servírovaná jako růže v kornoutu vzala Instagram útokem už před delší dobou. V Praze je sice k dostání relativně krátce, přesto si i tady rychle našla svoje příznivce. Pokud jste na ni ještě nenatrefili sami, nasměrujte své kroky do mezinárodního řetězce prvotřídní italské zmrzliny Amorino na Malostranském náměstí, nebo do OC Chodov. 

 

Ramen Burger

Možná vás kombinace masového burgeru s bulkou ze smažených nudlí ramen překvapí, svět ji ale přijal s velkým zájmem. V New Yorku se servíruje od roku 2013, kde jej vymyslel japonsko-americký šéfkuchař jako fúzi mezi západní a východní kuchyní. V Praze si na něj můžete zajít do Kitchen The Address v ulici 28. října.

Espresso Tonic

Pokud jste závislí na kofeinu, nejspíš jste už espresso tonic, v současné době stále velmi populární ledový kávový drink, dávno ochutnali. Jestli ale ještě ne, právě teď v parném létě vám přinese očekávané osvěžení. A nevíte-li kam, neváhejte si přečíst náš článek s tipy, kde dělají ten nejlepší!

 

Sushi Donut

 

A post shared by Engawa Praha (@engawafoodpraha) on

Nenechte se mýlit, nejde o sladkost! Sushi donut je v podstatě novou formou servírování sushi do tvaru americké koblihy. Pokud vás baví nové vizuální formy a a omrzely vás „klasické“  sushi rolky, bude pro vás tento nový instagramový trend vítanou změnou. Zajít na něj můžete do restaurace Engawa na Petrském náměstí.

Vegan dezerty

 

A post shared by Mercy bistro&café (@mercybistro) on

Veganské sladkosti (a veganská jídla obecně) prožívají ve světě velký boom a my se tomu vůbec nedivíme. Raw koláče, bezlaktózové a bezvaječné dorty a dezerty dokážou totiž vizuálně i chutově směle konkurovat těm s obsahem živočišných složek a dá se na nich vytvořit solidní závislost. V Praze je ochutnáte třeba v kavárně Mercy, která pro svou výjimečnost zásobuje i dalších deset kaváren. 

 

Jedlé květiny

 

A post shared by Andreea Năstase (@missnastase) on

Všimli jste si, že poslední dobou se v restauraci (a tedy i na Instagramu) stále častěji objevují jídla ozdobená barevnými okvětními lístky květin? Není to náhoda, je to trend. Květiny navíc nemusíte jen obdivovat, ale klidně i sníst. V Praze takto dekorovaný talíř dostanete třeba v Eska v Karlíně nebo v multikulturní restauraci Mist na Vinohradech.

Burger v barvách duhy

Pokrmy v barvách duhy zachvátily sociální sítě už před delší dobou, stále si ale drží svojí pozici, protože se vymýšlejí stále novější a stále nečekanější barevné pokrmy. Od obvyklých sladkostí se přešlo ke kontroverznějším podobám, jako jsou třeba skleněné nudle nebo burgery včetně bulek. Pokud si troufáte, v Praze si na barevných burgerech pochutnáte třeba v restauraci Vegan’s Prague u Pražského hradu.

 

Pokrmy z živočišného uhlí

 

A post shared by angelato (@angelato_official) on

Před pár lety vtrhl trend jídla z živočišného uhlí do restaurací a na sociální sítě a kupodivu stále udržel. Zatímco svět se posunul k většímu výběru od sladkostí po slané varianty, v Praze zůstáváme konzervativnější. Máte-li chuť objevit příchuť černého uhlí, zmrzlinárna Angelato v Rytířské a na Újezdě vám ji ráda naservíruje. 

Dim Sum knedlíčky

 

A post shared by QQ Asian Kitchen (@qqasian) on

Něco, co je všude po světě naprosto obvyklé (ale pro svou rozmanitost neztrácí na popularitě) se najednou ve velkém měřítku rozmohlo i u nás. Konečně si můžete dopřát na páře připravované čínské dim sum knedlíčky ve vícero restauracích a pořádné porci s různými příchutěmi. Nechte se na ně zlákat třeba v QQ Asian Kitchen v Podskalí, v Hua Long Zhai ve Vršovicích nebo v Momoichi na Vinohradech.

 

Gratinované „kocovinové“  hranolky

Hranolky jsou jídlem, kterému těžko odolává i člověk ortodoxně vyznávající zdravou výživu. Pokud jsou ještě navíc tyto hranolky gratinované, jste prakticky bezmocní. Poctivě krájené hranolky zapečené sýrem s hutnou výběrovou tatarkou si u spousty lidí vysloužily přízvisko „kocovinové“ . V Praze se takovými přejíte k prasknutí na Manifesto Marketu ve stánku Faency Fries a rozhodně je oceníte nejen po mejdanu.

Rolovaná zmrzlina

 

A post shared by @easyrolls_withlove on

Ačkoliv si nedokážeme představit, že by člověka mohla zmrzlina omrzet ve své základní podobě, zmrzlináři nenechávají nic náhodě a vymýšlejí nové neotřelé způsoby, jak jí servírovat. Zmrzlina v rolovaných plátech je momentálně tím, co by vám nemělo uniknout, pokud se zajímáte o trendy v jídle a milujete zmrzlinu. V Praze na ní zajděte do Vnitroblocku, kde ji najdete u stánku Easyrolls.

Sladkosti z matcha čaje

 

A post shared by Karel Krecbach (@karelkrecbach) on

Nemůžeme si nic nalhávat, matcha čaj je velký objev poslední doby. Dokonce tak velký, že mu pro jeho povzbuzující účinky dali šanci i zatvrzelí zastánci kávy. Jako teplý nápoj i součást koktejlu se ujal hned a propracoval se i do kuchyně. Pokud jste sami ještě nevyzkoušeli, začněte sladkostmi. My doporučujeme ty z Momoichi, kterým okamžitě propadnete. 

Barevné latté

 

A post shared by coffee room. (@coffeeroomprague) on

Aby ani káva nezůstala pozadu, i u ní se projevil trend barev, takže v dnešní době nemáte problém objednat si třeba zelené latté s matcha čajem, žluté latté s kurkumou, zeleno-modré latté s řasou (ano, i na takové narazíte) nebo momentálně nejzajímavější červené řepové latté. Sami se tomu ještě trochu konzervativně bráníme, ale budeme rádi, když nám napíšete, jak vám chutnalo v Coffee room., kde je takové k dostání.

 

Japonské sendviče

 

A post shared by Onigirazu Letná (@onigirazu.cz) on

Čím jsou tak zajímavé? Především složením a zdravím prospěšnými účinky na lidský organismus. Japonské sendviče začaly konkurovat fast-foodovým sendvičům z bílé mouky a majonézou a je možné je brát jako zdravou alternativu z Východu s mořskými řasami a fermentovanou zeleninou uvnitř. Nalákali jsme vás? Pak je zajděte vyzkoušet do bistra Onigirazu na Letné. 

Snídaňové „superfood bowls“  

 

A post shared by CAFEFIN (@cafefinvpraze) on

Ano, znáte je už dlouho a nejspíš jste jich už spoustu ochutnali. Zdravé snídaňové misky s ovocem, obilninami a semínky, které jsou tak zdravé, že si vydobyly přízvisko „superfood“ , se konzumují jedna radost a stejně tak dobře vypadají na fotkách, takže jsou jedním z nejdéle přetrvávajících trendů sociálních sítí. V Praze se jich najíte téměř všude, ale pokud stojíte o naše tipy, my na ně rádi zajdeme do Cafefin, Pauseteria nebo Coffee room

 

Sendvič s krabem

 

A post shared by Momoichi Bistro (@momoichibistro) on

Jídlo, které jen při jednom pohledu vzbuzuje v člověku tu nejdivočejší fantazii, co to vlastně má na talíři, není nic jiného než sendvič se smaženým krabem. Pochoutka, která se na světě podává od Asie po USA, je zajímavá chuťově i vizuálně. I přesto, že my to máme k moři daleko, nemusíte se o tento exotický zážitek ochuzovat, stačí zajít třeba do Momoichi nebo Sansho.

Avotoast

 

A post shared by coffee room. (@coffeeroomprague) on

Třešničkou nakonec je samozřejmě Instagramový evergreen (a to doslova), který se uchytil pod mezinárodní přezdívkou avotoast. Toto jídlo o své příznice nepřichází, proto neustále vymýšlejí nové a nové způsoby podávání. Jestli chcete ucelenějšího průvodce po Praze, kde vám naservírují ten nejlepší a nejzajímavější avokádový toast, račte si pročíst náš článek. A nezapomeňte si udělat fotku!

 

Určitě jsou i trendy, které jsme opoměli nebo z kapacitních důvodů vynechali. Které jídlo z Instagramu jste si oblíbili vy?

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: Instagram.