Nejlepší zmrzlinárna v Praze? Hlasujte pro tu svoji!
City-Dog.cz | pražský žurnál
1
28.06.2018
Léto v Praze

Nejlepší zmrzlinárna v Praze? Hlasujte pro tu svoji!

Nejlepší zmrzlinárna v Praze? Hlasujte pro tu svoji!
Zmrzlina je jednou z nejvyhledávanějších pochutin, když v našem hlavním městě začnou teploty stoupat prudce vzhůru. Všichni to známe – před nejlepšími obchůdky se začnou jako had klikatit několikaminutové fronty. V naší redakci jsme vybrali 9 obchodů se zmrzlinou a gelatem. Vyhraje minimalistický Zmrzlinář, opěvované Angelato nebo léty prověřená tradice – Ovocný Světozor? Pomozte nám vybrat tu nejlepší! 

Zmrzlina je jednou z nejvyhledávanějších pochutin, když v našem hlavním městě začnou teploty stoupat prudce vzhůru. Všichni to známe – před nejlepšími obchůdky se začnou jako had klikatit několikaminutové fronty. V naší redakci jsme vybrali 9 obchodů se zmrzlinou a gelatem. Vyhraje minimalistický Zmrzlinář, opěvované Angelato nebo léty prověřená tradice – Ovocný Světozor? Pomozte nám vybrat tu nejlepší! 

Angelato

Angelato bylo jednou z prvních zmrzlináren v Praze, kde jste si mohli místo zmrzliny dát gelato. Dodnes se jejich tři pobočky honosí jednou z nejlepších místních zmrzlin, a tak pro ně můžete hlasovat v našem žebříčku. Specialitou dvou prvních poboček na Újezdě na Starém Městě je, že se vždy mimo sezónu v lednu a únoru uzavřou, odpočívají a připravují se na další přívaly zmrzlinychtivých návštěvníků. Angelato naleznete na těchto místech Rytířská 27, Újezd 24, obě Praha 1 (březen a duben:  PoNe  11:00–21:00, květenzáří:  PoNe  11:00–22:00, říjen:  PoNe  11:00–21:00, listopad a prosinec:  PoNe  11:00–20:00) a Bělohorská 50, Praha 6 (PoNe 11:0020:00)

Crème de la Crème

Crème de la Crème Gelato Caffé otevřelo svojí první prodejnu přímo v centru Prahy a v turistickém ráji v Husově ulici. Zpráva o mladém mistru zmrzlináři, který přistupuje k zmrzlině s nejvyšší péčí a zákládá si na její čerstvosti velice rychle způsobila, že úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. A tak není divu, že od konce dubna je otevřená další pobočka na Národní, Crème de la Crème – zmrzlinový salon. Crème de la Crème tedy najdete v Husově 12 (PoNe 10:0023:00) a na Národní 23 (PoNe 11:0023:00) obě Praha 1.

Cukrárna Saint Tropez

Cukrárna Saint Tropez je českou pobočkou své francouzské sestry. Jak také z názvu vyplývá, jedná se o cukrárnu zaměřenou převážně na francouzské cukrovinky, od makronek po velké dorty na objednávku. Pro zájemce je možné si zde zakoupit i cukrářský kurz či sem prostě jen přijít na báječnou zmrzlinu s sebou – a kvůli tomu je tato cukrárna v našem žebříčku. Cukrárnu Saint Tropez naleznete ve Vodičkově 30 v pasáži U Nováků (PoPá 8:0020:00, So 9:0019:00, Ne 10:0019:00)

Gelateria Amato

Amato je letenská gelaterie, kde před zraky samotných zákazníků vyrábí svoji vlastní úžasnou zmrzlinu. Pokud se venku oteplí nad 20 stupňů, místní krámek praská ve švech. Letenští si potrpí na kvalitní zpracování a suroviny, a tak je gelato z rukou italské rodiny to nejlepší, co jim může zchladit den v rozpáleném městě. Kromě skvělé zmrzliny a italské kávy zde nezapomeňte ochutnat jejich milkshake.  To vše naleznete na adrese Heřmanova 597/61 (PoNe 10:0020:00).

IF Café

Podniky IF Café majitelky Ivety Fabešové, známé z kuchařské show Na nože, vynikají kromě svého důrazu na cukrářskou tradici i svou vlastní domácí zmrzlinou. Můžete strávit hodiny sledováním cukrářů při jejich práci v krásných otevřených přípravnách podniků IF Café, anebo si sem můžete jen skočit na zmrzlinu s sebou. IF Café dnes již operuje na 4 místech v centru Prahy. Belgická 30, Praha 2, Tylovo náměstí 2, Praha 2, Werichova vila (U Sovových mlýnů 501/7, Praha 1), Jungmannova 30/21, Praha 1 (všechny pobočky PoNe 8:0020:00)

PURO Gelato

PURO Gelato začalo rozdávat svoji mraženou radost ve své první pobočce na Výtoni, kde jsme se mohli přiučit a na vlastní oči vidět, že není zmrzlina jako gelato. Své gelato podávají s sebou spíše do kelímků, než do kornoutu a zmrzlinu nandavají špachtlí. Když není sezona a nestojí se dlouhatánské fronty až za roh, můžete uvnitř kavárny ochutnat jejich vafle, které také stojí za hřích. PURO Gelato hledejte Na Hrobci 410/1 (květenzáří NeČt 10:0021:00, Pá 10:0022:00, So 9:0022:00, říjenduben PoNe 9:0020:00), Kaprova 11 (PoNe 9:0021:00).

Ovocný Světozor

Ovocný Světozor je dalším z oblíbených míst všech Pražanů, pokud se výrazněji oteplí. Nejznámější je asi jejich jahodová a banánová točená zmrzlina, která se prodává přímo v pasáži Světozor a stojí se tu fronty, až zrak přechází. V nabídce má ale Ovocný Světozor kromě vyhlášených zákusků také oblíbené zmrzlinové poháry se šlehačkou. V retro oplastovaném interiéru si hned připadáte, že jste se propadli časem a že jíte tu stejnou zmrzlinu, na kterou jste sem chodili s babičkou, když vás ještě musela do židle vysadit a vy jste se jen dívali na svoje nohy nedočkavě se pohupující ve vzduchu. Seznam všech prodejen a jejich otevírací dobu najdete na jejich webu zde.

Vanille.

Vanille. je příjemná cukrárna a kavárna přímo na náměstí Míru vedle tramvajové zastávky směrem do Vršovic a na Žižkov. Cukrárna v zimě poskytuje útočiště pro kávu a cukrovinky milující Pražany a od března do října ve svém boku otevře prostorný zmrzlinový bar, kde si můžou vybrat z domácích zmrzlin. Přes samé potěšení ze všech možností nebudete vědět, kterou ochutnat dřív. Zmrzlinářství Vanille. najdete na náměstí Míru, Praha 2, otevřené je PoSo 9:0018:00, Ne 10:0018:00

Zmrzlinář

Zmrzlinář je čistý prostor, kterému vévodí chladicí pult plný čerstvých domácích zmrzlin. Ty odkazují na tradiční receptury, ale také na moderní pojetí. Zmrzlinář na pražských Vinohradech je přesně tím, co potřebujete v létě, pokud procházíte vyprahlou Prahou a nezbývá vám už moc sil. Zde načerpáte energii nejen ze zmrzliny, ale i z domácích koláčů a kávy, můžete si sednout v příjemném prostředí, nebo si vše dát s sebou a posadit se v jednom z blízkých sadů. Zmrzlináře najdete na adrese Slezská 15, Praha 2 (PoNe 13:0019:00).

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Hlasování potrvá do 31. 7. 2018, tak se neváhtejte vyjádřit!

   Fotografie: Unsplash.com., facebook.com/www.angelato.eu, facebook.com/cremedelacremeprague, facebook.com/cukrarnatropez, facebook.com/gelateriaamato, facebook.com/IF-Café-704661576218986, facebook.com/puropraha, facebook.com/svetozor, facebook.com/vanillezmrzlina, facebook.com/zmrzlinar.cz