11 domácích kávovarů, které vám změní život
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
12.04.2018

11 domácích kávovarů, které vám změní život

11 domácích kávovarů, které vám změní život
Představte si, že ráno vstávate bez kávy. Byl by takový den plnohodnotný? Nejspíš ne, většina z nás touží ráno vstát a napít se z šálku kávy, která mu zpříjemní probouzení a dotvoří tak ranní rituál bez větší námahy. Jaké máme možnosti a co je teď nejvíc trendy? Jsou kapsle revolucí nebo spíš naší záhubou? O tom všem v článku. 

Představte si, že ráno vstávate bez kávy. Byl by takový den plnohodnotný? Nejspíš ne, většina z nás touží ráno vstát a napít se z šálku kávy, která mu zpříjemní probouzení a dotvoří tak ranní rituál bez větší námahy. Jaké máme možnosti a co je teď nejvíc trendy? Jsou kapsle revolucí nebo spíš naší záhubou? O tom všem v článku. 

Kapsle? Raději zrno.

Kapslové kávovary v poslední době vtrhly na český trh a jsou jednou z nejkupovanějších variant domácích kávovarů. V podstatě se dá říct, že způsobily dost podobnou revoluci v přípravě kávy, jako kdysi čajový pytlík naprosto změnil trh s čajem.

Za tuto kategorii jsme zvolili pouze jednoho kandidáta, a to je Nespresso. Kromě toho, že mají boutique v Pařížské a vy si tak připadáte, že si opravdu kupujete něco luxusního, tak nabízí i kávu, u které aspoň víte, ze které země pochází (aktuálně Brazílie). Co je ale zajímavé, a ne každý o tom ví, je, že v kavárně Solista na Letné prodávají alternativní kapsle od britské pražírny Colonna, které pasují do Nespressa a jsou plněné výběrovou kávou.

Nespresso

Cena: 4 999 Kč

Kde koupíte: v kamenném obchodě Nespresso (Pařížská 1068/10, Praha 1)

Jasná páka

Tato kategorie je spíš pro fanoušky espressa a kávy obecně. Pro lidi, kteří si chtějí dopřát požitek, který se může vyrovnat nejlepším kavárnám, které znáte. Kdo se rozhodne jít touto cestou, v sobě má duši dobrodruha, který rád objevuje.

La Marzocco Linea Mini

Nádherný kávovar z italské manufaktury La Marzocco. S tímto modelem, za který si můžete koupit slušné ojeté rodinné auto, uděláte dojem na každého v oboru znalého návštěvníka svého bytu. Zároveň je to kávovar, který zvládá i menší bistro provozy, kde je na prvním místě jídlo, nikoliv káva.

Cena: 119 790 Kč

Kde koupíte: online na Coffeesource.cz 

ECM Classika PID

Kávovar, který je také spíše pro fanoušky domácího espressa, ale má nesporné výhody. Nemusí být připojen na vodovodní řád a díky PID čidlu můžete sledovat teplotu vody i tlak v bojleru. Navíc tlak můžete poměrně jednoduše regulovat.

Cena: 34 078 Kč

Kde koupíte: online na internetovém obchodu Bunacafe.eu

Catler ES 8011 SE

Tento model je kompromis mezi dražšími, téměř až profi modely a plastovými automaty. Catler se specializuje na poloprofesionální stroje a tento není výjimkou. Dokáže udělat velmi kvalitní espresso i našlehat mléko, takže vám doma určitě bude dělat radost.

Cena: 7 990 Kč

Kde koupíte: online na Datart.cz

Espresso Saeco Poemia

Tento kávovar vám nezruinuje rodinný rozpočet a zároven dokáže vykouzlit dobré espresso, u jehož přípravy si díky páce budete připadat jako barista v zácviku.

Cena: 2 490 Kč

Kde koupíte: online na Kasa.cz

Automaty umí překvapit

Jura Impressa E6

Značka Jura už několik let vyrábí kvalitní espresso automaty, které si kávu dokážou samy namlít. Také si řeknou, kdy jim dochází voda, samy se čistí a upozorní, když potřebují odvápnit. Jsou ideálním parťákem do rušných kanceláří, kde pracují spíše milovníci espressa.

Cena: 24 990 Kč

Kde koupíte: online na internetovém obchodu shop-jura.cz

DeLonghi ECAM 25.462.S

Stejně jako předchozí Jura, i DeLonghi se hodí do menších kanceláří, kde uspokojí zaměstnance, kteří mají rádi espresso z čerstvě namleté kávy. Zároveň je i výborným společníkem do domácností a vypořádá se i s mléčnými nápoji, jako jsou latte a cappuccino.

Cena: 16 499 Kč

Kde koupíte: v e-shopu MALL.cz

Philips Saeco Incanto

Jedná se o velmi spolehlivý stroj značky, která už několik let působí na trhu. Vhodný spíše pro domácí užití a kancelář s několika zaměstnanci.

Cena: 11 490 Kč

Kde koupíte: online na Euronics.cz

Překápko už není kapavka!

Moccamaster KBGT-741

Tenhle překapávač je jedním z nejlepších pod sluncem. Za firmou Moccamaster stojí několik desetiletí trvající rodinná tradice a holandská kvalita, která se dokázala propojit s moderním designem a požadavky na výběrovou kávu. Díky tomu je dnes tento překapávač oblíbeným doplňkem menších firem, kde sídlí opravdoví kávoví nadšenci. Najdete ho také v kavárnách – jeden z nich mají např. v kavárně Čekárna a za dobu svého působení už vytvořil hektolitry skvělé kávy. Zajděte si ho vyzkoušet!

Cena: 5 999 Kč

Kde koupíte: na e-shopu Doubleshot

Behmor Brazen Plus

Další poloprofesionální překapávač, který byl navržen podle požadavků výběrové kávy. Uživí se v menších kavárenských provozech, ale bude i dobrým pomocníkem na doma. Jeho nesporná výhoda spočívá v tom, že kromě toho, že umí překapávat do termosky (která je součástí balení), s ním můžete dělat i jiné alternativní přípravy kávy jako je např. drip.

Cena: 6 599 Kč

Kde koupíte: na e-shopu Coffeesource.cz

Philips HD7470/20

Tento kávovar pro překapávanou kávu je ideální do menších kanceláří, ale stejně tak pro domácí použití. Snaží se zaujmout vychytávkami, jako je odložený start, ale jednou z jeho největších výhod je masivní nerezová termoska, která kávu udrží i 2 hodiny čerstvou.

Cena: 1 129 Kč

Kde koupíte: online na Rozbaleno.cz

Nakonec 5 tipů, kterými se řídit při výběru kávovaru:

1) Vybírejte kávovar tak, abyste mohli používat čerstvou zrnkovou kávu. Čerstvost je přísada, kterou nic nenahradí!

2) Dbejte na kvalitu vody, obzvlášť pokud máte doma tvrdou vodu, používejte filtr.

3) Pokud můžete jinak, nepoužívejte kapsle – jsou neekologické.

4)  Neplatí, že čím víc barů kávovar má, tím lepší káva. Je to jen obchodní tah.

5) Pokud si kupujete překapávač, vybírejte raději variantu s nerezovou termoskou. Skleněné konvice s plotýnkou nefungují.

Náš tip: Jako filtry do překapávačů se skvěle hodí běžně dostupné nebělené (eco friendly) papírové filtry z drogerií DM. Jenom si dávejte pozor, různé kávovary mají různé velikosti (1-4), tak podle toho vybírejte i velikost filtrů.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: city-dog.cz. Autor článku je majitelem kavárny Čekárna a milovníkem kávy.