Navštivte s námi první kosmetický salon Weleda v Praze
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
04.05.2018

Navštivte s námi první kosmetický salon Weleda v Praze

Navštivte s námi první kosmetický salon Weleda v Praze
Pokud fandíte přírodní kosmetice, značka Weleda pro vás určitě nebude žádným neznámým jménem. Má totiž s její výrobou zkušenosti už od roku 1921. Velkou novinkou ale rozhodně je to, že se jejich pražská prodejna rozrostla také o část s kosmetickým salónem Weleda. Najdete ho v ulici Lidická na Andělu a my jsme pro vás zjistili, jak zde probíhá běžné ošetření. Můžeme vám zaručit, že si budete připadat jako na wellness pobytu.

Pokud fandíte přírodní kosmetice, značka Weleda pro vás určitě nebude žádným neznámým jménem. Má totiž s její výrobou zkušenosti už od roku 1921. Velkou novinkou ale rozhodně je to, že se jejich pražská prodejna rozrostla také o část s kosmetickým salónem Weleda. Najdete ho v ulici Lidická na Andělu a my jsme pro vás zjistili, jak zde probíhá běžné ošetření. Můžeme vám zaručit, že si budete připadat jako na wellness pobytu.

Lidická 337/30, Praha 5 – Anděl

POPÁ 9:00–18:00

Weleda je značka s dlouholetou tradicí. Výrobě ryze přírodní kosmetiky se totiž věnuje už od roku 1921, kdy vznikla jejich farmaceutická laboratoř s vlastní zahradou léčivých rostlin. Jejich cílem je udržovat, posilovat a obnovovat lidské zdraví. Jak jinak než přírodní cestou, protože právě příroda nám nabízí tu nejlepší péči o pokožku.

Při výrobě produktů dbá Weleda především na vysokou kvalitu, a proto využívá ty nejčistší suroviny. Více než 80 % rostlinných surovin je vypěstováno v ekologickém zemědělství. Weleda podporuje fair trade a spolupracuje s lokálními dodavateli z celého světa. Například extrakt z březových lístků, který je využívaný na výrobu detoxikačních přípravků, pochází z jižních Čech. Některé léčivé rostliny si dokonce pěstují sami ve vlastních biodynamických zahradách.

Ve Weleda Beauty & Store v Lidické se 17. dubna otevřel nový kosmetický salón s jedinečným konceptem komplexního ošetření Weleda Skin Retreat. Toto holistické kosmetické ošetření vzniklo v Nizozemí a Česko je teprve druhou zemí na světě, kde se s ním můžete setkat. Celé ošetření je inspirováno klíčovými rostlinami, se kterými Weleda pracuje při výrobě speciálních řad produktů.

Hned po vstupu do salonu na vás dýchne překrásná vůně. Budete se cítit jako na wellness pobytu, který je zaměřený na všechny vaše smysly. Samozřejmě, že i samotný interiér je zařízen tak, abyste se uvolnili, zklidnili svou mysl, relaxovali a užívali si chvilku jen pro sebe. Celé ošetření trvá přibližně 90 minut. Díky speciálním masážím s doporučenou klíčovou rostlinou se podpoří účinek produktů na těle. Vaše pleť i duše si přece takovou péči zaslouží!

Během úvodního rozhovoru vám odborná kosmetická poradkyně doporučí ošetření, které pro vás bude v dané chvíli (a také v daném rozpoložení) nejvhodnější. Na výběr je z 5 různých typů: In Balance Mandle pro citlivější pleť, Harmony Balance Růže pro větší harmonii a rovnováhu, Hydro Balance Kosatec intenzivně hydratuje, Skin Activation Balance Granátové jablko stimuluje obnovu buněk a posiluje pokožku, Anti-age Balance Pupalka zjemňuje vrásky a podporuje tvorbu kolagenu.  

Pokud hledáte kosmetické ošetření, které by bylo zcela v souladu s přírodou, se zásadami trvalé udržitelnosti a ekologie, pak je salón Weleda to pravé místo pro vás. Kromě toho, že produkty Weleda obsahují suroviny čistě rostlinného původu, nenajdete v nich žádné syntetické konzervanty a vůně. Naopak jejich vůně je kombinací čistých rostlinných a éterických olejů, které mají i aromaterapeutické účinky. Je prokázáno, že tyto přírodní vonné směsi mnohem lépe snáší lidé s citlivou pletí a různými alergiemi.

Samotné ošetření je nejčastěji v režii kosmetičky Michaely Kolkové. Ta dříve pracovala několik let v lékárně, ale touha po změně ji přivedla ke značce Weleda, kterou už dobře znala právě z předchozího zaměstnání. Začala u Weledy pracovat pracovat jako Beauty konzultantka a nyní stála i u zrodu jejich nového pražského salónu.

Jak celá procedura probíhá?

Po příchodu do salonu se usadíte v nádherném ušáku a dopřejete si příjemnou koupel nohou. Během ní také nejčastěji probíhá úvodní rozhovor, při kterém kosmetička zjistí, co vaše pleť a celkové naladění právě potřebuje. Podle toho také vybere vhodnou proceduru. Po uvelebení se na lehátku si užijete chvilku Body Balancingu, při které se naladíte do té správné uvolněné nálady. Pak následují teplé obklady, které krásně zahřejí celý organismus.

Dalším krokem už je důkladné čištění pleti, krku i dekoltu a nanesení první čisticí masky. Jedná se o zklidňující jílovou masku a během jejího působení si budete dopřávat masáž nohou. Ta probíhá už s olejem vybrané klíčové rostliny. Například růžová řada zklidňuje a harmonizuje pleť při větších zátěžích. Proto je vhodná pro maminky s dětmi, které si chvilku klidu pro sebe samu většinou najdou jen těžko.

Při masáži se kosmetička nevěnuje jen vašim chodidlům, ale postupně masíruje celé nohy. „Během celé kosmetické procedury je kladený velký důraz na jemné masáže s klíčovou rostlinou. Právě díky tomu oživujeme biorytmus rostliny na lidském těle. Posiluje se tak účinek a působení produktů,“ říká kosmetička Míša Kolková.

Po smytí první masky přichází na řadu masáž obličeje s klíčovou rostlinou. Každá klíčová rostlina má také specifickou techniku masáže. Pokud máte citlivou pokožku, je potřeba zklidnit nejen ji, ale také vaše vnitřní pocity. K tomu je vhodná mandle, která vám navodí pocit ochrany a bezpečí. Prožití klíčové rostliny, kterou je mandle, se přenese do masáže klidnými pohyby ve tvaru plodu mandle. Tím totiž vzniká pocit tepla a bezpečí.

Až se probudíte z té snové masáže obličeje, bude následovat důkladná výživa pleti, kdy se aplikuje krémová výživná maska. Ta je kombinací jílu, krému Skin Food a nočního krému s klíčovou rostlinou. Během druhé masky se můžete těšit na příjemnou masáž rukou.

Pokud je vaší klíčovou rostlinou kosatec, podpoříte především hydrataci pleti. Kosatec je rostlinou pro aktivní lidi, kteří mají velké množství energie, ale hledají v sobě i v životě balanc. Často se vyznačují tím, že jejich horní část těla obsahuje příliš tepla a naopak dolní končetiny zůstávají chladné. Během ošetření s kosatcem je důraz kladený na masáž očí, která stimuluje správné hospodaření s vodou. Kosatec vás dokonale ochladí a vytvoří tolik žádanou rovnováhu.

Po výživné masce přijde na řadu chladivý obklad a aplikace výživné péče v podobě krému Skin Food. Právě ten patří mezi nejoblíbenější produkty značky Weleda – vyrábí se už od roku 1926. Nejen, že dokonale vyživí suchou pokožku, ale můžete ho využít i jako podklad pro make-up, krém na ruce, jako vyživující zábal, na rozpraskané rty nebo na zvýraznění lícních kostí. Vyrábí se z heřmánkových a měsíčkových květů, z výtažků violky trojbarevné a výborně pokožku zklidní a zjemní. Tento zázrak by neměl chybět v kosmetické taštičce nikomu z vás.

Celá procedura je zakončena závěrečným probuzením Body wake-up. Samozřejmě, že vás kosmetička nechá ještě chvilku relaxovat, než se znovu obléknete a vyrazíte čelit nástrahám všedního dne. Ráda vám také doporučí vhodné produkty pro běžné používání doma. Pokud chcete dopřát tu nejlepší péči nejen své pleti, ale i sama sobě, na kosmetické ošetření je doporučeno chodit alespoň jednou měsíčně.

Tato 90 minutová procedura stojí 1 990 Kč a můžete se na ni objednat telefonicky na čísle 775 577 060 nebo prostřednictvím e-mailu na [email protected]. Více informací včetně možnosti projít se virtuálně po prodejně a kosmetickém salonu najdete na weleda.store.

„Každá žena by si měla udělat čas pro sebe a dopřát si relaxaci, v ideálním případě se svěřit do rukou odborníka – kosmetičky, která ví, co vaše pleť potřebuje a sestaví vám péči na míru. Manuálně prováděná kosmetická masáž je nejlepší péčí o pleť. Pokožka je při ní stimulována k tomu, aby se stala pružnou, pevnou a získala energii. Neměli bychom ale zapomínat ani na pravidelné ošetření v domácí péči,“ vysvětluje Míša Kolková.

Kosmetičky Míši jsme se také na závěr zeptali, co by nám doporučila, kdybychom si chtěli podobnou relaxační proceduru udělat doma. „Zastavte se, udělejte si čas samy pro sebe. Zapněte relaxační hudbu, odličte pleť, naneste výživnou masku a aplikujte olej, kterým si pár tahy na pleti vytvoříte stimulující masáž. Základem všeho je správné odlíčení. K tomu bych vám doporučila pleťové mléko nebo pěnu a tonikum. Pokud si chcete dopřát něco exkluzivního, tak určitě vyzkoušejte týdenní pleťovou kúru s ampulkami růžového oleje. Spousta lidí si ale nejlépe odpočine při aroma lázni se speciální přísadou do koupele (například s oblíbenou jehličnanovou). Pokud doma nemáte vanu, stačí si vzít lavorek a připravit si koupel nohou. V létě je výbornou variantou studená koupel s citrusy. Jinak samozřejmě nedám dopustit na zázrak, který se jmenuje Skin Food. Použijte ho jako výživnou masku, zapalte svíčky a relaxujte podle libosti,“ říká kosmetička Míša Kolková.

Jak jste byla spokojena s ošetřením v kosmetickém salónu Weleda?

eva liliana

překladatelka

Nenechte se zmást označením „kosmetické ošetření“. Při proceduře Skin Retreat v salónu Weleda vás rozhodně nečeká žádné vymačkávání a podobné mučení, právě naopak – můžete se těšit na 90 minut absolutní harmonie, relaxu a blaha. Kosmetička Míša pro mě vybrala ošetření přípravky z růžové řady, kterou prý často volí právě pro mámy s malými dětmi.

Musím říct, že vůně růží v kombinaci s vůní jehličnanů, která byla přidána třeba do koupele nohou, byla trefou přesně do černého! Velmi příjemná byla i jílová čisticí maska, která pleť úžasně (a zároveň šetrně) vyčistila, a připravila na výživnou bombu v podobě olejíčků a krému, na kterých si pleť následně smlsla. Součástí celé procedury je také masáž rukou a nohou, která byla tak příjemná a odpočinková, že jsem měla co dělat, abych samou blažeností na pohodlném lehátku neusnula. Po skončení jsem se cítila nabitá energií a celou cestu domů jsem se bezděky musela usmívat (ještě víc, než obvykle).
 


Tento článek vznikl v rámci speciální spolupráce se značkou Weleda

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová