Moonclub: Exkluzivní klub s prosklenou střechou, signature koktejly a kuchyní s fúzí Asie
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
06.02.2019

Moonclub: Exkluzivní klub s prosklenou střechou, signature koktejly a kuchyní s fúzí Asie

Moonclub: Exkluzivní klub s prosklenou střechou, signature koktejly a kuchyní s fúzí Asie
Bývala tu banka, ale teď byste si to jen stěží vybavili. Ve chvíli, kdy vejdete do nového designového klubu v Dlouhé ulici, zůstanete ohromeně stát a zapomenete na všechno kolem. Pojďte se s námi podívat do nově otevřeného exkluzivního podniku, který vám kromě skvělé zábavy nabídne také výborné signature drinky nebo vlastní MOON kuchyni. Podívejte se, jak vypadá Moonclub.

Bývala tu banka, ale teď byste si to jen stěží vybavili. Ve chvíli, kdy vejdete do nového designového klubu v Dlouhé ulici, zůstanete ohromeně stát a zapomenete na všechno kolem. Pojďte se s námi podívat do nově otevřeného exkluzivního podniku, který vám kromě skvělé zábavy nabídne také výborné signature drinky nebo vlastní MOON kuchyni. Podívejte se, jak vypadá Moonclub.

Dlouhá 26, Praha 1

PO–ÚT 18:00–4:00, ST–ČT 18:00–5:00, PÁ–SO 18:00–6:00, NE 18:00–4:00

V pátek 1. února se otevřely dveře nového pražského podniku, do kterého se rychle zamilujete. Moonclub najdete v Dlouhé ulici a jen co nahlédnete do hlavního atria, bude vám jasné, že to rozhodně není žádný obyčejný klub. Tohle místo je kombinací barového klubu s originálními signature drinky, lounge, designovým interiérem a skvělým jídlem ve stylu asijské fúze. 

„Chtěli jsme vytvořit podnik, který podle nás v Praze chyběl – něco exkluzivního, elegantního a pohodového současně. Místo, kde by se lidé mohli večer bavit a přitom odcházeli s pocitem, že zažili něco extra,“ říká Michal Matoušek, majitel klubu. 

Zakladatelé Moonclubu nejsou žádnými nováčky v oboru. Naopak, mají bohaté zkušenosti. Bratři Matouškovi totiž stojí za pobočkami oblíbených pražských hudebních a koktejlových barů Nebe. „Když jsme rozjížděli Nebe, věděli jsme, že otevíráme místo pro mladé lidi. My sami jsme byli mladí a člověk přece jen hledá inspiraci hlavně sám v sobě. Teď jsme ale začali pociťovat, že se potřebujeme posunout dál, o úroveň výš. Vyrostli jsme a chtěli jsme mít v Praze místo, kam bychom se rádi chodili bavit, i když se naše potřeby trošku proměnily. Proto jsme se rozhodli udělat luxusní klub pro vyzrálejší klientelu,“ říká Michal Matoušek. 

Když vejdete do tohoto nádherně zrekonstruovaného historického objektu, jako první uvidíte vstupní bar, ze kterého můžete projít do barové kavárny a šatny. Jen co si odložíte, rozhodně pokračujte dál k hlavnímu baru pod proskleným atriem. Tady totiž zažijete opravdový „WOW“ okamžik, který si musíte pořádně vychutnat. Hlavu nahoru a kochejte se pohledem na večerní oblohu plnou hvězd a zároveň odrazy všech světel, které vytváří na proskleném stropě jedinečný efekt. „Samozřejmě, že skleněný strop měl být hlavním designovým prvkem a možná i lákadlem klubu, ale něco takového jsme ani nečekali,“ dodává Michal Matoušek.

Vydejte se po schodech na ochoz, nejen abyste se na tu krásu podívali z výšky, ale také proto, abyste zašli na originální drink do zdejší Alchemist Lounge. Tento salón skutečně připomíná moderní alchymistickou dílnu a baristé (nebo spíš alchymisté?) vám tu připraví nejen klasické koktejly, ale také signature MOON originály.

Vyzkoušejte Eclipse, což je Absolut vodka, maracujový sirup, broskvový likér, čerstvá citronová šťáva, jablkový džus a tajná ingredience (155 Kč), Bloody Blossom – Beefeater s limetkou, malinovým pyré a ostružinovým likérem (165 Kč), Mysterious Fog – melounový a banánový likér s malibu, čerstvým limetkovým džusem a ananasovým džusem (165 Kč) nebo Black Soul – Blavod a ostružinový likér s čerstvou mátou, limetkou, cukrem a sodou (175 Kč).

Pokud hledáte příjemné místo k sezení, určitě vás zaujme oranžový Velvet lounge pro 25 hostů nebo menší Tarot lounge s jedním velkým stolem pro 8 hostů. Skvělé je, že najíst se můžete v každé části klubu, ať už sedíte v některém salónku, nebo postáváte u stolečků pod proskleným atriem. Nemusíte se prodírat k baru, ale pohodlně si objednáte u obsluhy, která je jak v přízemí, tak v patře. 

Zdejší kuchyně je moderní asijskou fúzí. V menu najdete takové pochoutky jako tygří krevety s mangem, papájou a švestkovou omáčkou (225 Kč), satay salát s marinovaným kuřecím masem a arašídovou omáčkou (185 Kč), quinoa salát s trhaným hovězím masem (245 Kč) nebo s kachním masem (265 Kč), burger z trhaného hovězího masa s čedarem a salátem coleslaw (225 Kč), ale také polévku TOM KHA GAI s krevetami (105 Kč/195 Kč) nebo s kuřecím masem (85 Kč/160 Kč). 

Specialitou podniku je tzv. „MOON“ bowl – miska s quinoou, černou rýží, pak choi, koriandrem a shitake houbami (195 Kč). Misku si můžete také vylepšit vaším oblíbeným masem, vyzkoušejte například „MOON“ bowl s kachními prsy v sójové omáčce (265 Kč), s kuřecími špízy satay (225 Kč) nebo s trhaným hovězím masem (245 Kč).

Za návrhem interiéru stojí architektonické studio FormaFatal. „Studio od nás sice dostalo zadání, ale musíme určitě vyzdvihnout, že stěžejní prvky jsou zcela na nich,“ chválí si spolupráci Michal Matoušek. „Pro realizaci jsme zadali práci námi osvědčené firmě MACHAR & TEICHMAN, což byla sázka na jistotu,“ dodává Michal Matoušek. Důležitou roli hraje v celém prostoru osvětlení nejrůznějších tvarů, které vytváří báječnou atmosféru a dělá z Moonclubu velice fotogenické místo. 

V klubu samozřejmě nechybí ani taneční parket a mixážní pult pro DJs, kteří se tu starají o skvělou zábavu od úterý po zbytek týdne. Co se hudební dramaturgie týče, své DJs pečlivě vybírají a zároveň sází především na oblíbené hudební kousky. 

Máte chuť vyrazit s partou kamarádek na luxusní drink v báječném prostředí nebo chcete ukázat partnerovi, co je v Praze nového a zároveň ochutnat fúzi Asie? Jestli jste si nebyli jistí, které místo je to pravé, Moonclub je odpovědí na vaši otázku. „Právě teď se ještě profilujeme, sledujeme spokojenost zákazníků a reagujeme na jejich požadavky,“ říká Michal Matoušek. Tak vyzkoušejte sami. Vstupné do klubu je zdarma.

 

Co říkáte na MOONCLUB? Zajdete na party za svitu měsíce a stovky světel?

 

   Fotografie: MOONCLUB