Mist propojuje různé kultury, literaturu i zajímavé lidi a nabízí výborný gastronomický zážitek
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
28.04.2018

Mist propojuje různé kultury, literaturu i zajímavé lidi a nabízí výborný gastronomický zážitek

Mist propojuje různé kultury, literaturu i zajímavé lidi a nabízí výborný gastronomický zážitek
Mist není podnik, který by byl zaměřený jen na gastronomii (ačkoliv tu tady opravdu umí). Je to především prostor k poznávání méně známých kultur a setkávání se zajímavými lidmi. Šéfkuchař pochází z Číny, vedoucí a spolumajitel v jedné osobě má francouzské kořeny. Přesně to se pak odráží i v menu. Zdejší akce rozhodně nejdou s hlavním proudem. Proto sem můžete přijít například na promítání ázerbájdžánského filmu v původním znění nebo na čtení poezie Emily Dickinson nejen v běloruštině.

Mist není podnik, který by byl zaměřený jen na gastronomii (ačkoliv tu tady opravdu umí). Je to především prostor k poznávání méně známých kultur a setkávání se zajímavými lidmi. Šéfkuchař pochází z Číny, vedoucí a spolumajitel v jedné osobě má francouzské kořeny. Přesně to se pak odráží i v menu. Zdejší akce rozhodně nejdou s hlavním proudem. Proto sem můžete přijít například na promítání ázerbájdžánského filmu v původním znění nebo na čtení poezie Emily Dickinson nejen v běloruštině.

Korunní 48, Praha 2 – Vinohrady

ÚTČT 11:00–22:30, SO 10:00-22:30, NE 10:00-17:00

Jak vypadá podnik dvou partnerů, kteří žili 10 let v Pekingu? Asi nějak takhle. Pokud Mist ještě neznáte, určitě ho navštivte. Je to místo, ze kterého vyzařuje východní kultura na první pohled. Ať už přijdete ochutnat něco z jejich menu, nebo chcete posedět nad šálkem výborného čínského čaje, rozhodně neuděláte chybu. 

Mist začal s testovacím provozem v říjnu, ale oficiální otevření proběhlo 8. prosince, kdy se tu konala jejich první akce. Jednalo se o čtení poezie běloruského básníka Maxima Bahdanoviče ve třech jazycích – v běloruštině, češtině a angličtině. Od té doby se tu pravidelně pořádají podobné akce, díky kterým máte jedinečnou možnost poznat některou z méně známých národností nebo kultur.

Jak už bylo řečeno, majitelé podniku žili 10 let v Pekingu a to mělo velký vliv nejen na zdejší menu, ale také na interiér podniku. V Číně vznikl jejich první společný podnik – kavárna. „V Pekingu jsou lidé zvyklí navštěvovat jejich typické čajovny, ale prakticky tam neexistuje kultura kaváren tak, jak ji známe z Evropy. Možná z toho důvodu jsme měli s naším podnikem poměrně úspěch a do Čech jsme nepřišli jako úplní nováčci v oboru,“ říká spolumajitel a vedoucí Mistu Filip Noubel.

Proč se vlastně rozhodli pro změnu? „Snažili jsme se i v naší kavárně v Pekingu pořádat podobné akce, jako děláme tady. V Číně je to ale samozřejmě komplikovanější, a tak nikdy nevíte, kdy na vás zrovna přijde policie. To v Praze řešíme maximálně to, jestli budeme mít dost místa pro všechny. V tom je ta krása svobody,“ říká Filip Noubel.

Když začali Filip s Benem přemýšlet o novém místě pro život a pro otevření dalšího společného podniku, Praha pro ně byla na prvním místě. Ben, který je původem z Číny, sem nejprve několikrát jel sám, aby zjistil, jestli se mu bude líbit pražská atmosféra a životní styl. A naprosto si to tu zamiloval. 

Bylo rozhodnuto, ale vůbec ne vyhráno. Skoro dva roky v Praze hledali vhodný a cenově dostupný prostor. Když už to téměř vzdali, tak najednou objevili tohle místo na Vinohradech a loni v květnu začali s rekonstrukcí. 

Interiér byl plně v režii šéfkuchaře Bena, který chtěl samotným vzhledem podniku poukázat na východní styl a především na přírodu. Hlavním prvkem je tu totiž dřevo – stoly, židle, bar, dokonce i některá světla jsou ze dřeva. Na stěnách je jemná betonová stěrka, ve které jsou kousky trávy. Celý strop je pokrytý bambusovými tyčemi, které sehnali ve speciální farmě na pěstování bambusu kousek za Prahou. Vznikl tak opravdu jedinečný prvek – živý strop, který připomíná vlny. 

Nechybí tu samozřejmě ani spousta živých rostlin a designové doplňky, které si přivezli přímo z Číny. Máte skutečně dojem, že na vás dýchá Asie, ale v té nejestetičtější formě. „Když jsme přijeli do Prahy a lidé zjistili, že tu budeme vařit čínskou fúzi, vypadali celkem skepticky. Pak jsme pochopili, že asijské restaurace jsou v Čechách všechny zařízeny prakticky jednotným stylem a zrovna si nepotrpí na to, aby byl interiér vkusně zařízený. To ale opravdu není náš příklad,“ říká Filip Noubel.

Zdejší akce nejčastěji vychází z vlastních zájmů majitelů. Do budoucna tu například chystají speciální čajové kurzy, kde by se účastníci naučili, jak správně připravit čaj, ale také to, jak skloubit čaj s vybraným jídlem (podobně jako se to běžně dělá s vínem). 

Často se tu pořádají literární události jako třeba vícejazyčné čtení, ale také koncerty nebo filmové projekce nejrůznějších dokumentů a filmů, ke kterým diváci běžně nemají snadný přístup. „Předáváme náš prostor lidem, o kterých není z jakéhokoliv důvodu příliš slyšet,“ vysvětluje Filip Noubel. 

V menu najdete stálou nabídku i speciality týdne. My jsme nemohli odolat tradičním japonským knedlíčkům s vepřovým masem, houbami a zelím (189 Kč). Ochutnali jsme také oblíbené rizoto s mořskými plody a parmazánem (245 Kč) a obojí byla skutečná delikatesa. Mezi nejpopulárnější předkrmy tu patří krevety alias Shrimp Dance (190 Kč) nebo vegetariánský Avocado dream (179 Kč), což je salát s avokádem a sýrem. 

Nebyla by to pořádná návštěva asijského podniku, kdybychom neochutnali Sashimi rolku (99 Kč). Pokud chcete vyzkoušet víc věcí najednou, doporučujeme objednat si místo hlavního jídla dva překrmy. Bohatě vás zasytí! 

„Denně kupujeme čerstvé suroviny, ze kterých vaříme. Mikrovlnka má do naší kuchyně vstup zakázán. Pro zákazníky připravujeme jídlo tak, jako bychom ho dělali pro našeho nejlepšího přítele. Naším hlavním cílem je udržet si kvalitu pokrmů a servisu na co nejvyšší úrovni,“ říká Filip Noubel.

Protože byl ve speciální nabídce platýs na bílém víně s bramborovým pyré a citronovou omáčkou (330 Kč), bylo nám hned jasné, že musíme vyzkoušet i to. Bylo to opravdové potěšení pro všechny chuťové pohárky. Navíc jsme si užívali i perfektního a estetického servírování. Chvíli opravdu váháte, jestli se do té krásy před vámi máte zakrojit a zničit to mistrovské dílo, ale nakonec vás to přemůže. 

V druhé části podniku se běžně pořádají již zmiňované akce. Nápady na literární události vybírá spisovatel a překladatel Max Ščur, který je jakýmsi velvyslancem běloruské kultury. Nedávno tu například oslavili výročí 100 let od založení Běloruska.

Literatura a knihy samy o sobě jsou v Mistu dalším důležitým elementem. Některé knížky tu byly od začátku, ale další tu zůstaly jako dárek od některých návštěvníků. Protože sem chodí hosté z různých zemí, někdy tu rádi nechají na památku knížku ve svém rodném jazyce. Samozřejmě, že cílem je posbírat co nejvíce knih v různých jazycích, ale má to i další přidanou hodnotu. „Je to o tom kontaktu s lidmi. Zapovídáte se, zjistíte odkud vlastně pochází a oni vám pak řeknou spoustu zajímavých věcí. Věřím, že obě dvě strany se pak cítí obohacenější,“ říká Filip Noubel.

Častými návštěvníky jsou tu Češi, kteří žijí právě na Vinohradech (a velmi často ti, kteří nějakou dobu žili v zahraničí). Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že je Mist oblíbený také u expatů žijících v Praze. Zdá se, že svou otevřeností si tento prostor získává právě lidi, kteří jsou podobně otevření něčemu novému. Turisti jsou nadšení, že je otevřeno i o víkendu a můžou sem zajít na snídani. 

Nás velmi zaujaly také staré fotky, které jsou na stolech jako dekorace. „Často se nás zákazníci ptají, jestli jsou to nějaké rodinné fotky. Ale nejsou. Mám pocit, že přes staré fotky se dá krásně propojit západní a východní kultura, díky tomu, že mají tak podobný styl. Pravdou také je, že je to skvělý sbližovací prvek. Baví mě, když se nás na fotky lidé ptají. Dáme se díky nim do řeči, takže ve skutečnosti jsou tyto staré fotografie takovým lidským prvkem v našem podniku,“ říká Filip Noubel.

Když už budete v Mistu, určitě musíte vyzkoušet jejich čaj. Mají totiž spoustu druhů a dováží je přímo z Číny, kde je odebírají z farmy jednoho z přátel. Je to skutečně krásný rituál, kdy si sami ohlídáte doporučený čas, po který se má čaj louhovat a pak si užíváte jeho pití z malovaných kalíšků. K tomu si už jen stačí otevřít knížku a zaplaví vás naprostý pocit pohody a klidu. Ceny čajů se pohybují od 65 Kč za čaj pro jednoho až po 350 Kč za čaj pro dva. 

Všichni víme moc dobře, že Korunní je plná zajímavých podniků, ale Mist určitě stojí za vaši návštěvu. Jsme přesvědčeni o tom, že místo s takovým konceptem a s tak výbornou gastronomií si vás získá. Ceny můžou být pro někoho trochu vyšší, ale podle nás jsou adekvátní tomu, co vám na talíři naservírují (a jakým způsobem). Sledujte Mist na Facebooku, ať vám neunikne žádná z jejich akcí.

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: za city-dog.cz Anežka Svobodová