12 osvěžujících a zdravých limonád z tuzemska i od sousedů
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
02.08.2018
Léto v Praze

12 osvěžujících a zdravých limonád z tuzemska i od sousedů

12 osvěžujících a zdravých limonád z tuzemska i od sousedů
Ve vedrem rozpáleném městě přijdou vhod tipy na přírodní a zajímavé limonády. My jsme do našeho článku hned dvanáct takových vybrali, abychom vám aspoň částečně zpříjemnili letošní extrémní vedra a zchladili vás nabídkou čítající roztodivné chutě jako jsou šípek, dýně či okurka s růží. Z čeho všeho se dají vyrobit limonády a co zrovna letí, se dozvíte v našem článku.

Ve vedrem rozpáleném městě přijdou vhod tipy na přírodní a zajímavé limonády. My jsme do našeho článku hned dvanáct takových vybrali, abychom vám aspoň částečně zpříjemnili letošní extrémní vedra a zchladili vás nabídkou čítající roztodivné chutě jako jsou šípek, dýně či okurka s růží. Z čeho všeho se dají vyrobit limonády a co zrovna letí, se dozvíte v našem článku.

 

Bohemsca

Bohemsca je mladá progresivní firma, která na český trh přišla teprve před pár lety, avšak za tu krátkou dobu je o ní čím dál více slyšet. Je to hlavně i kvůli tomu, že jako jedni z mála nabízejí originální české toniky s příchutí Mateřídouška a meduňka a Lipový květ a bazalka. Jejich limonády také patří mezi příjemné zpestření nápojového sortimentu. V nabídce mají Okurku s mátou, Bezový květ s citronovým tymiánem a Hrušku s hřebíčkem a mezi jejich očekávané novinky patří nová cola, která je vytvořená z bylin přírodního původu.

Cena: 26 Kč

Obchod: kosik.cz

F. H. Prager

Prager je značka, kterou většina Pražanů zná převážně díky jejich cidrům. Prager ale nestojí na jednom místě a jejich nabídka se rozrůstá a často se nebojí jít do nekonvenčních nápadů a chutí. Mezi jejich limonádami najdete příchutě jako Šípek, Maté, Zázvor a Sedm bylin. Jako jeden z prvních přišel Prager s lahvovým cold brew, které se nazývá Zapatista (za studena macerovaná káva z mexické arabiky). Za zmínku určitě stojí i jejich řada limonád pod názvem Illegal, kde můžete najít zajímavou Colu, Tonic a Illegal Ale – což je nealkoholický nápoj na bázi piv typu Ale, který je zajímavou změnou mezi nudnými nealko pivy.

Cena: 27 Kč

Obchod: pragercider.cz 

Divoženka

Divoženka je projekt mladé Anny Skořepové, která v rámci svojí diplomové práce zkoumala recept na originální českou limonádu, která by byla dokonalým souzněním divokých bylin, bez konzervantů a s minimem použitých cukrů. Kromě dnes již známé Divoženky Diplomka (jejíž základem je bez) můžete zakoupit i druhou příchuť Indiánské léto, kterou tvoří převážně v létě utržené dýně.

Cena: 36 Kč

Obchod: kosik.cz

Zázračná limonáda

Zázračná limonáda má svůj původ v Brně a podtitul „Berlínský pití z Brna“. Zázračná už na světlo světa uvedla 11 příchutí, kterými je potřeba se „prochutnat“. Bavit vás budou nejenom neotřelé kombinace jako čokoláda a maté, maková či woody soda, ale hlavně jejich názvy (např. Perníková limča – NONSTOP VÁNOCE). Pokud tedy v letošním nemístném vedru chcete nějak zabít pomalu se táhnoucí čas, tak objednejte všech jedenáct a sami či s přáteli porovnávejte a hledejte tu nejlepší. Kdo by si v tom parnu nepřál NONSTOP VÁNOCE? 

Cena: 60 Kč

Obchod: jendobrypiti.cz

Lažanský rubín

Zástupce moštů ve skle, který je příjemným a stoprocentně ovocným zpestřením, pokud toužíte po čistých a bublinkami nerušených chutích, tak je pro vás Lažanský rubín tím pravým ořechovým (nebo spíše ovocným). Naleznete ho v několika příchutích a kromě jablka a hrušky, narazíte i na višeň, švestku či malinu. Lažanské mošty jsou poctivé a chuťově velmi příjemné, a pokud toužíte po velkém letním osvěžení, řeďte je ledově vychlazenou vodou. Lažanskou moštovnu můžete i navštívit při svých toulkách po republice, a to konkrétně kousek od města Turnova.

Cena: 34 Kč

Obchod: la-vin.cz

ZON

Staré dobré „Zonky“ se objevují už několik desítek let na pultech obchodů, hospod a různých kiosků v kempech. Jejich příchutě nám připomínají něco z doby, kdy tady ještě velké limonádové revoluce byly teprve v plenkách a jejich barvy nás upozorňují na to, že není všechno zlato, co se třpytí, ale i přesto jsou pro nás limonády Zon něčím, s čím se rádi setkáme po několika letech a ze sentimentu si dopřejeme několik lahodných loků. Obzvláště pak vyzdvihujeme příchuť laguna, z jejíž barvy zrak přechází a jejíž chuť vás bylinkově překvapí.

Cena: 10 Kč

Obchod: kosik.cz

Projekt Kombucha

Projekt Kombucha rozjel mladík Ondra Šustr, který za touto nápojovou olomouckou firmou stojí. Snažil se vdechnout nový život prastarému nápoji, který vzniká fermentováním houby zvané kombucha v čaji a cukru. Kombucha tak získala nové příchutě jasmín a citronová tráva, mladistvý vzhled, designové lahve a entusiasmus mladých lidí, kteří věří, že jejich zdraví prospěšné nápoje dobudou svět. Tak je vyzkoušejte a nechte se přesvědčit.

Cena: 45 Kč

Objednávejte: [email protected]

Kombucha Stevikom

Nejeden z čtenářů si určitě nese vzpomínky na ten nápoj, co ho naše babičky fermentovaly v kuchyních pod plátýnkem a většinou jsme byli rádi, když ta houba umřela. Protože houba v čaji... Chápete to? Jenže pak jsme dospěli a zjistili, že naše babičky měly pravdu a že kombucha je jedním z nejzdravějších a nejblahodárnějších nápojů. Těm, kterým se nechce s vlastní houbou pracovat, fermentovat a starat se o ni jako o dítě, je určená tato kombucha od firmy Stevikom. Koupíte ji skoro ve všech zdravých výživách a její kvalita je už léty prověřená.

Cena: 29 Kč

Obchod: puritas.cz

Red Bull Organics

Rakouský výrobce energetických nápojů Red Bull se rozhodl vstoupit i na pole přírodních limonád a jak je v jeho zvyku, tak s obrovským nasazením a silou. Vyšla nová řada limonád, které pojí dohromady hlavně to, že jsou vyrobeny pouze z přírodních a bio ingrediencí. V této edici Red Bull Organics můžete narazit na příchutě Bitter Lemon, Ginger Ale, Tonic a Simply colu. Red Bull Organics jsou zajímavé hlavně proto, že je vidět, že současný trend na poli přírodních balených limonád může inspirovat i natolik velkou a zajetou firmu, která chce být svým mladým fanouškům zase o něco blíž.

Cena: 30 Kč

Obchod: la-vin.cz

True Tea

Sympatická česká firma, která se zabývá výrobou opravdových ledových čajů. Na jejím začátku stáli dva zakladatelé Vašek Binar a Michal Hora. True tea vás nezklame svou nezaměnitelnou čajovou chutí, která vychází z velmi precizní práce se základními surovinami. True Tea zakoupíte ve třech příchutích, a to Touareg, Green Roibos a Aqua de Jamaica. Není nad to v tomto nelidském vedru podpořit lokálního výrobce ledových čajů a užít si nezaměnitelnou chuť opravdových přírodních čajů sbíraných napříč třemi kontinenty.

Cena: 32,90 Kč

Obchod: kosik.cz

Club-Mate

Club-Mate bylo jedním z prvních "matéček", které vtrhlo na náš nápojový trh. Nezvyklost chuti a energický potenciál zapřičinily, že Club-Mate doslova zaplavilo Prahu, a to konkrétně všechna místa, kde to zrovna pulzovalo a žilo. Dnes už je na trhu hned několik maté nápojů dovážených ze sousedního Německa, ale zároveň se kus svého českého maté trhu snaží ukousnout i ostatní tuzemské firmy. Ochutnejte Club-Mate, abyste věděli, jak to tenkrát vůbec všechno začalo a nebojte se ho vyzkoušet ani s vodkou, tomuto magickému nápoji se říká berlínský drak.

Cena: 33 Kč

Obchod: delikatesy.online

Mieps

Mieps jsou přírodní biolimonády z Německa, které kromě toho, že dobře chutnají, tak i pomáhají. Z každé jedné prodané lahvičky proto putuje koruna na vybrané projekty. Svoje letní osvěžení si tak můžete užít s dobrým pocitem, protože kromě příspěvku na charitativní projekty jsou limonády vyráběné pouze přidáním hroznového sirupu, nikoliv cukru a zároveň jsou vyráběny bez uhlíkové stopy. Mieps naleznete ve třech příchutích, a to jablko-bezinka, máta-citrón a okurka-růže. Poznáte je také podle jejich hravých obalů se zvířaty. 

Cena: 36 Kč

Obchod: jendobrypiti.cz

 

Jaké jsou vaše oblíbené limonády a jejich příchutě? Pište nám do komentářů.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: archiv firem