Klubová sezóna je tady. Které kluby byste neměli minout?
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
01.10.2018

Klubová sezóna je tady. Které kluby byste neměli minout?

Klubová sezóna je tady. Které kluby byste neměli minout?
S podzimem zase ožívá klubová scéna a byla by velká škoda, kdybyste nebyli v obraze a utekla vám proto nějaká super akce. Vybrali jsme kluby, které k Praze patří stejně neodmyslitelně jako Karlův most a Hrad. A  i když si možná říkáte, že jsou to místa akorát na lapání turistů, není to tak úplně pravda. Tak zahoďte předsudky a užijte si letos klubovou sezónu na maximum!

S podzimem zase ožívá klubová scéna a byla by velká škoda, kdybyste nebyli v obraze a utekla vám proto nějaká super akce. Vybrali jsme kluby, které k Praze patří stejně neodmyslitelně jako Karlův most a Hrad. A  i když si možná říkáte, že jsou to místa akorát na lapání turistů, není to tak úplně pravda. Tak zahoďte předsudky a užijte si letos klubovou sezónu na maximum!

1Roxy Prague

Adresa:
Dlouhá 33, Praha 1
Stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, největší hvězdy české a zahraniční hudební scény a jedinečný genius loci. To je koktejl, který vám nikde jinde v Praze nenaservírují. Mnozí z nás jistě pamatují to staré, špinavé Roxy devadesátých let. Dnes je to klub moderní, který se může s přehledem rovnat svým světovým kolegům. Protože více než pětadvacet let zkušeností s organizací eventů s těmi největšími hvězdami zkrátka nesmažete a to je moc dobře.
 

Na co sem zajít: elektronika, rovné i zlomené beaty, světová jména hudební scény, v pondělí na Free Mondays – progresivní kapely a DJové.

Více info: roxy.cz

2Chapeau Rouge

Adresa:
Jakubská 2, Praha 1
 

Chapeau je ojedinělým místem v samotném centru Prahy, datující svou existenci již od roku 1919. Potkáte tu Čechy, samozřejmě hodně cizinců, ale i expaty, kteří v Praze dlouhodobě žijí. Hudební produkce probíhá často ve všech třech patrech najednou, a tak není neobvyklé v baru poslouchat funky Dje, o patro níž třeba moderní house a 7 metrů pod zemí indierock či hardcoreovou kapelu. Vzhledem k lokaci není v Chapeau omezena doba hraní, takže koncerty i Djs končí až nad ránem. Pokud jste nováčci a po pražských klubech se teprve rozkoukáváte, tak se hlavně nelekněte výrazného rudého osvětlení, které by vám mohlo evokovat třeba vykřičený dům. Takže žádné strachy a směle sestupte až do nejnižšího patra.

Na co sem zajít: elektronika, house, funky, hip hop, latino, (alternative) rock, hardcore

Více info: chapeaurouge.cz

3Cross Club

Adresa:
Plynární 1096/23, Praha 7

Cross Club, který se rozprostírá na několika patrech činžovního domu nedaleko Holešovického nádraží, je jedinečným futuristicky ztvárněným pražským podnikem. Tvoří ho jednak kavárna s galerií, menší kinosál, kde jsou promítány převážně filmy začínajících filmařů, a především hudební klub. Prostor klubu je až neuvěřitelně do detailu propracován. Každému koutu zde byla věnována extrémní péče. 

Proč sem jít: Sám interiér klubu stojí za návštěvu. Všude je spousta koleček, páček a světýlek, která se hýbají, točí a svítí. I kdybyste elektroniku nebo alternativní film nemohli ani vidět, zajít sem na drink za to prostě stojí.

Více info: crossclub.cz

4 Klub 007 Strahov

Adresa: Chaloupeckého 1915/7, Praha 6
(Strahovské koleje, blok č. 7)

Proslulý klub 007 vznikl již v roce 1969 a mladým hudbychtivým pražanům nabízí od té doby přehršel různých hudebních žánrů. Sedmička dodnes zůstává sklepním klubem pro pražskou undergroundovou scénu stejně jako pro mezinárodní hudební vystoupení a zaujímá specifické místo v pražské klubové historii. Během sametové revoluce sloužil tento hudební klub studentům a mládeži ke společenským setkáním a diskusím o aktuální politické situaci v zemi. Po pádu železné opony se o klubu začalo vědět i v zahraničí a od té doby se na Strahově vystřídalo nespočet kapel z domova i ze zahraničí.
 

Proč sem jít: Jedinečné místo, kde se hraje avantgardní rock, ska, folk, rockabilly, sub pop, indie, new wave, elektro, hardcore, jungle, reggae a další styly.

Více info: klub007strahov.cz

5MeetFactory

Adresa:
Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
 
Hudební klub, divadlo, galerie ale i různé ateliéry. To všechno najdete v bývalé tovární hale na pražském Smíchově – jen kousek od Smíchovského nádraží. Hudebně se MeetFactory pohybuje od velkých koncertů nezávislé světové i domácí hudební scény, přes taneční a undergroundové taneční parties po komornější setkání s přesahy do žánrů jako jazz, experimentální a soudobá vážná hudba. 
 

Proč sem jít: Pro všechny mileniály, hipstery a milovníky současných hudebních a uměleckých konceptů.

Více info: meetfactory.cz

6Vagon

Adresa: 
Národní 25, Praha 1
 
Pódium tohoto klubu od 21. hodiny sedm dní v týdnu plní rozmanité kapely, například legendární české undergroundové skupiny Psí vojáci, The Plastic People of the Universe a Už jsme doma, a též revivalové skupiny, které hrají hudbu různých slavných hudebníků ze světa rock and rollu. Velmi populární je i videorockotéka, která začíná po ukončení živé produkce, takže cca kolem půlnoci.

Proč sem jít: Klub Vagon byste si neměli nechat ujít, pokud máte rádi klasický rock, blues nebo oldies a pokud si rádi zatrsáte na klasické rockové vypalovačky, které pouští DJ od půlnoci do rána.

Více info: vagon.cz

7Palác Akropolis

Adresa: 
Kubelíkova 27, Praha 3
Podobně jako se na fasádě Paláce Akropolis mísí původní návrh z dvacátých let s moderními barvami a magickým okem, i jeho interiéry v sobě spojují minulost a současnost doplněné vizemi budoucnosti. Pixies, Afghan Whigs, The Strokes, Kid Loco, Stereolab a Dead Kennedys jsou jen výběrem z prvotřídních kapel, které tady hrály.
 

Proč sem jít: Mix DJských setů, vybraných představení nezávislého divadla a výstav výtvarného umění, dvou barů, kavárny i fantasticky vyzdobené restaurace.

Více info: palacakropolis.cz

Náš výčet ani zdaleka neobsahuje všechny pražské kluby. Záměrně jsme zcela vynechali klasické diskotéky, které najdete naštosovanou jednu na druhé v Dlouhé – od Roxy dál směrem na Staromák. Pokud byste měli zájem o výčet i těchto typů podniků, určitě nám dejte vědět a mile rádi vám to sepíšeme. Krom výše zmíněných byste si do hledáčku určitě měli dát souseda Roxy – Klubovnu 2. Patro, ale i žižkovský Storm i Kain. Za návštěvu bezpochyby stojí i legendární punkrockový klub Modrá Vopice – nemusíte být milovníky punku, ale místní atmosféra je jedinečná. Jo a občas tu dělají i rockotéky. Na Národní stojí za zastávku Rock Café, dále pak Lucerna včetně Music Baru a až vás odevšad vyhodí, můžete to zakončit na Vinohradech v LeClanu – ale nelekněte se, otevírají nejdřív o půlnoci a zavíraji ... no skoro nikdy...

   Fotografie: archiv klubů