Nejlepší koupaliště, biotopy a přírodní nádrže v Praze
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
05.07.2019
Léto v Praze

Nejlepší koupaliště, biotopy a přírodní nádrže v Praze

Nejlepší koupaliště, biotopy a přírodní nádrže v Praze
Občas přijdou chvíle, kdy vám nestačí schovat se do stínu. Někdy se jednoduše potřebujete zchladit. Potom doceníte naše tipy, kam jít v Praze k vodě. Kromě známých míst jako Žluté lázně, Podolí nebo Aquapalace v Čestlicích se totiž můžete koupat i jinde. Připravili jsme pro vás seznam pražských koupališť, rybníků i biotopů, který byste měli mít v letních měsících po ruce.

Občas přijdou chvíle, kdy vám nestačí schovat se do stínu. Někdy se jednoduše potřebujete zchladit. Potom doceníte naše tipy, kam jít v Praze k vodě. Kromě známých míst jako Žluté lázně, Podolí nebo Aquapalace v Čestlicích se totiž můžete koupat i jinde. Připravili jsme pro vás seznam pražských koupališť, rybníků i biotopů, který byste měli mít v letních měsících po ruce.

 

Plavecký stadion Podolí

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by StepPav (@pavlina_steppa) on

Venkovní koupaliště v Podolí je v letních měsících jedním z nejnavštěvovanějších míst v Praze. Celodenní vstupné vás vyjde na 190 Kč, ale pokud bydlíte poblíž, můžete si klidně předplatit měsíční „permanentku” (2 200 Kč). V areálu nechybí ani vodní atrakce pro děti nebo několik stánků s občerstvením. Stačí zabalit plavky, ručník a opalovací krém a můžete vyrazit.

Kde: Podolská 74, Praha 4

Otevírací doba: Po–Ne 6:00–21:45

Přírodní koupaliště Motol

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lucije Pešková (@lifeenthusiasm) on

Přírodní koupaliště Motol je skvělé místo s přírodní protékající vodou, které je ukryté před okolním ruchem. Najdete tu zázemí v podobě šaten a sprch. Pro děti je přichystané pískoviště, trampolína a skluzavka. Můžete si tu zapůjčit slunečníky, rozkládací lehátka i nejrůznější sportovní potřeby. Na pivo nebo malinovku zajděte do jejich stánku s občerstvením. Vstupné je 80 Kč.

Kde: Zahradníčkova, Praha 5-Motol

Otevírací doba: Po–Ne 9:30–20:00

Koupaliště Petynka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by wqeqer (@wqeqer) on

Travnaté pláže, čistá voda a 50 m dlouhý vyhřívaný bazén – to je koupaliště Petynka. Kromě osvěžení ve vodě se tu můžete těšit na spoustu zábavy. V areálu totiž najdete také hřiště na beach volejbal, pétanque, stolní tenis, badminton nebo stolní fotbálek. Vstupné stojí 160 Kč.

Kde: Otevřená 1072/4, Praha 6-Střešovice

Otevírací doba: Po–Ne 7:00–21:00

Biotop Lhotka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Prej Zeq (@zecek23) on

V loňském roce se na Praze 4 otevřel nový pražský biotop, který má v současné době kapacitu 1 000 návštěvníků. Koupat se tu můžete v jezeře tvaru nepravidelného oválu o rozloze 5 570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Vstupné stojí 100 Kč a obsazenost můžete sledovat na webu.

Kde: Nad koupadly, Praha 4

Otevírací doba: 9:00–20:00

Hostivařská přehrada

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by s.h.a.j.b.y LITTLEBIGPLAY.COM (@s.h.a.j.b.y) on

Hostivařská nádrž se nachází v nádherné a klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. Jen pár minut cesty z centra najdete přírodní koupaliště s největší vodní plochou v Praze. Kromě koupání se můžete těšit na nejrůznější aktivity včetně vleku na wake, paddleboardů nebo water zorbingu. Pro děti je přichystané hřistě. Celodenní vstupné je 119 Kč.

Kde: K Jezeru 1, 100 00 Praha 10-Hostivař

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–20:00

Koupaliště Pražačka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sunshine (@sunshinejennyjanis) on

Venkovní koupání nedaleko centra Prahy – to je koupaliště Pražačka na Praze 3. Bazén je rozdělený na tři zóny: plaveckou, relaxační a rodinnou s atrakcemi pro děti. Samozřejmostí jsou zde převlékárny a sprchy. Na bezpečnost dohlíží kvalifikovaní plavčíci. Občerstvit se můžete v kiosku na terase s výhledem na Prahu. Základní vstupné je 140 Kč na celý den.

Kde: Za Žižkovskou vozovnou 19/2716, Praha 3

Otevírací doba: Po–Pá 6:00–8:00, 10:00–21:30, So–Ne 10:00–20:00

Aquapalace Praha

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aquapalace Praha (@aquapalace.praha) on

Kdo by neznal ráj všech vodních radovánek Aquapalace Praha? V Aquaparku v Čestlicích na vás kromě několika tematických sálů s tobogány, atrakcemi a brouzdališti čeká také venkovní bazén nebo 450 m dlouhá divoká řeka, která se vine celým Vodním světem. Venku můžete ležet na lehátkách i na trávníku a nechybí ani několik barů s občerstvením. Celodenní vstupné je 759 .

Kde: Pražská 138, Čestlice (Praha-východ)

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–22:00

Vodpočívárna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Horsefeathers (@horsefeathersclothing) on

Vodpočívárna je sportovní a volnočasové prostranství v zátoce Vltavy, kde si užijete spoustu zábavy. Kolem areálu prochází oblíbená cyklostezka vedoucí z centra Prahy na Zbraslav, takže můžete zdejší návštěvu spojit s cyklovýletem. Funguje zde půjčovna motorových člunů i skákacích bot. Pro děti je přichystané hřiště s pískovištěm a trampolínou.

Kde: Lodnická ulice – zátoka, Praha 4-Hodkovičky

Otevírací doba: Po–Čt 12:00–21:00, Pá 12:00–22:00, So 10:00–22:00, Ne 10:00–21:00

Biotop Radotín

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Iva Nit (@ivyinthoughts) on

Projekt biotopu je v rámci Prahy a okolí ojedinělý. Jeho podstata spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde tedy o čisté koupání bez chloru a chemie. K dispozici jsou zde převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a toalety. Celodenní vstupné stojí o víkendu 160 Kč (120 Kč ve všední dny). Doporučujeme sledovat obsazenost biotopu na webkameře.

Kde: K Lázním 9, Radotín

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–20:00

Koupaliště Džbán

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lucie?∗ (@lu.ci.je) on

Koupaliště Džbán vám nabízí příjemné prostředí, kontrolovanou kvalitu vody a dostatek prostoru v přírodním areálu v Šáreckém údolí. Koupaliště je v dosahu MHD a najdete tu také parkoviště. Po celou otevírací dobu je vám k dispozici občerstvení, převlékárny, sprchy a toalety. Milovníci vodních radovánek jistě ocení vlek na waky. Základní vstupné je 90 Kč.

Kde: Nad Lávkou 672/5, Praha 6-Vokovice

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–21:00

Koupaliště Stírka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by V A C L A V P O P O V (@vaclavpopov) on

Koupaliště Stírka najdete jen 240 m od stanice metra Kobylisy. V areálu se nachází velký bazén, bazén pro děti, hřiště na pétanque, volejbal i stolní fotbálek. Můžete si tu zapůjčit lehátka i slunečník a v provozu je samozřejmě také restaurace s terasou. Celodenní vstupné stojí 150 Kč.

Kde: Pod Statky 14 Praha 8-Kobylisy

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–20:00

Koupaliště Ládví

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Konec-Nudy.cz (@konec.nudy) on

Na Praze 8 můžete navštívit také Koupaliště Ládví. Kromě velkého bazénu, brouzdaliště s vodními atrakcemi pro děti a travnatou plochou, kde můžete relaxovat na dece, si tu můžete zahrát také ping-pong nebo pétanque. Celodenní vstupné je 150 Kč.

Kde: Štíbrova 1776/17, Praha 8-Kobylisy

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–20:00

Počernický rybník

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jenda Šebek (@vlakvedouci) on

Velký počernický rybník je největším rybníkem na území hl. m. Prahy a spolu se zámeckým parkem tvoří přírodní památku o rozloze přes 41 ha. Kolem vede cyklostezka, takže při výletu na kole je to skvělá zastávka na rychlé osvěžení, ale nečekejte žádné zázemí nebo točené pivo. Ke konci léta nebývá voda příliš kvalitní.

Kde: Praha 9-Dolní Počernice

Otevírací doba: bez omezení

Hořejší rybník

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Martin Homolka (@martinhomolka) on

Hořejší rybník v Hloubětíně patří k historickým pražským rybníkům – byl založen nejspíše v 16. století, stejně jako další rybníky na Rokytce. Nečekejte tu žádný luxus v podobě kabinek, sprch a stánků s občerstvením, ale je tu koupací molo a zaručeně větší soukromí. Kromě toho s sebou můžete vzít i čtyřnohé mazlíčky.

Kde: Praha 9-Hostivař

Otevírací doba: bez omezení

Dobřichovice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Veronika Petranova (@veronikapetranova) on

Stačí vyjet kousek za Prahu a můžete si užívat báječné koupání v Berounce. Skvělým místem jsou například Dobřichovice, kam to máte z Prahy jen pár minut vlakem a své místo na deku a košík s občerstvením si tu najdete bez problémů. Doporučujeme například místo u jezu, kde je mimo jiné krásný výhled na zámek.

Kde: Dobřichovice

Otevírací doba: bez omezení

Žluté lázně

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by City of Prague (@cityofprague) on

Kdo z nás v létě nenavštívil Žluté lázně? Souhlasíme s tím, že koupání ve Vltavě dnes už není tak lákavé, jako nejspíš kdysi bývalo, ale pro děti je tu příjemný dětský areál s brouzdalištěm a dospělí si zase užijí spoustu zábavy na paddleboardech a dalších atrakcích. Vstupné je 50 Kč a večer můžete zůstat třeba na letní kino.

Kde: Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4-Podolí

Otevírací doba: Po–Ne 9:00–24:00

 

Nezapomínejte, že kvalitu vody na jednotlivých koupalištích můžete sledovat na stránkách hygienické stanice. Koupání v rybnících bývá většinou na vlastní nebezpečí, protože voda není nijak monitorovaná.

 

Kam se chodíte koupat vy? Napište nám vaše tipy.

 

Fotografie: Instagram