Znáte brněnský SKØG Urban Hub? Zajděte do jeho pražské sestry, kavárny Typika
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
02.01.2019

Znáte brněnský SKØG Urban Hub? Zajděte do jeho pražské sestry, kavárny Typika

Znáte brněnský SKØG Urban Hub? Zajděte do jeho pražské sestry, kavárny Typika
Nuslím dlouho chybělo místo jako nová kavárna Typika. Za jejím vznikem stojí zakladatelé brněnského SKØG Urban Hubu, který patří k nejnavštěvovanějším podnikům s výběrovou kávou v České republice. Je tedy celkem jasné, proč jsme se do Typiky vydali. Chtěli jsme zjistit, jak vypadá a co všechno si tu můžete dát. A odcházeli jsme nadmíru spokojení!

Nuslím dlouho chybělo místo jako nová kavárna Typika. Za jejím vznikem stojí zakladatelé brněnského SKØG Urban Hubu, který patří k nejnavštěvovanějším podnikům s výběrovou kávou v České republice. Je tedy celkem jasné, proč jsme se do Typiky vydali. Chtěli jsme zjistit, jak vypadá a co všechno si tu můžete dát. A odcházeli jsme nadmíru spokojení!

Svatoslavova 21, Praha 4 - Nusle

PO–PÁ 7:00–22:00, SO–NE 10:00–22:00

Když jsme v červnu zahlédli první náznak toho, že se v Nuslích chystá něco nového, nedočkavostí jsme nemohli dospat, až budeme moct Typiku poprvé navštívit. Jak už to tak v Praze občas bývá, všechno nemusí vyjít přesně podle plánu. Původně se měla kavárna otevřít už v průběhu léta, ale nakonec se otevíračka protáhla do konce listopadu. Po třech týdnech zkušebního provozu se 19. prosince otevřela oficiálně a my se dočkali. 

„Někdy se to prostě neobejde bez menších úskalí. Jednání na úřadech a stavební práce se nečekaně protáhly, ale my jsme nechtěli otevření uspěchat. Přece jen je to trošku tlak. Chceme si udržet náš brněnský standard i tady v Praze a splnit očekávání zákazníků,“ říká Peter Kollár, spolumajitel podniku, který už s René Kralovičem před čtyřmi lety otevřel vyhlášenou kavárnu SKØG Urban Hub v Brně. 

„Od začátku jsme chtěli kavárnu v Nuslích. Někdo nás sice od této lokality odrazoval, ale my se nebáli našeho konceptu a naopak jsme byli přesvědčení, že to tu lidé ocení,“ říká Peter Kollár. A skutečně. Už během několika dní zkušebního provozu začala do Typiky proudit první vlna milovníků kávy – a to nejen nuselských starousedlíků. Kavárnu najdete jen kousek od náměstí Bratří Synků (pár kroků od zastávky Nuselská radnice), takže je snadno dostupná i pro ty, kdo zrovna nebydlí poblíž. 

Na první pohled vás kavárna zaujme svým designem. Při vstupu si nemůžete nevšimnout atypického stolu, kterým prorůstají dva stromy a několik pokojovek. Pokojovky, dřevo a trativodky! To jsou hlavní prvky zdejšího interiéru. Drobnou zeleň v květináčích můžete najít nejen u každého stolu, ale také na celé stěně, kde spolu s balíčky pražené kávy Rusty Nails vytváří zajímavou tapetu. Design není přeplácaný, ale ani chladně minimalistický. Velice originálně tu vyřešili obložení baru a stěn, které je z nařezaných trativodek (kratších cihlových trubek, které jinak slouží k odvodnění půdy). 

„Trativodky se trochu staly naší noční můrou. Už jen najít spolehlivého dodavatele byl nadlidský úkol. Potom přišla ta skutečná zábava v podobě řezání 2500 trativodek a jejich rozmístění v kavárně,“ říká se smíchem Peter Kollár. Oba dva majitelé měli o vzhledu podniku vlastní představu, kterou podle jejich slov dotáhli k dokonalosti designoví architekti ze studia KOGAA. Teď už prý zbývá doladit ještě poslední detaily – nad barem se budou pnout další rostlinky a na stěně za prorůstajícím stolem bude velké kulaté zrcadlo. 

Od 7:30 do 14:30 tu podávají snídaně (nebo vlastně brunch) a musíme uznat, že chutnají opravdu famózně. My jsme vyzkoušeli jejich lívance s opečeným banánem, ovocem, jahodovým přelivem a ořechy (130 Kč) a ty rozhodně neměly chybu. Díky jejich lívancům jsme se na chvilku vrátili zpátky do dětství, kdy nám babička připravovala jahodovou dřeň, která chutnala úplně stejně jako jejich omáčka.

Milovníci vaječných snídaní by měli ochutnat zdejší omeletu s kozím sýrem, salátkem a bylinkovým máslem (160 Kč)! I naprostí fanoušci sladkých snídaní neodolají a budou se vrhat na talíř svého kolegy, který si objednal vajíčka (ano, toto se skutečně stalo). Ve snídaňové nabídce najdete například sladkou nebo slanou misku (každá za 130 Kč). Sladká varianta je bílý jogurt s granolou a ovocem, ve slané je hummus s opečenou zeleninou. Tato nabídka se bude často obměňovat. 

„Brunche jsme spustili teprve týden před Vánoci, proto ještě pořád považujeme naši kuchyni za trochu provizorní. Počítáme s tím, že recepty budou postupně krystalizovat a časem se v menu ustálí,“ vysvětluje Peter Kollár. Pokud vás přepadne hlad přes den, můžete si objednat některý z jejich obložených chlebů. Třeba s uzeným sýrem, cherry rajčaty, rukolou a praženými semínky (70 Kč) nebo s hummusem, avokádem, sušenými rajčaty, rukolou a praženými semínky (70 Kč).

V Typice na vás čeká káva z domácí pražírny výběrové kávy Rusty Nails Coffee Roasters, za kterou stojí právě René Kralovič a Peter Kollár. Pražení kávy je pro ně otázkou přístupu. Dbají na udržitelnost a transparentnost, spolupracují přímo s farmáři a mají tak možnost pražit zrna té nejvyšší kvality. Espresso tu stojí 45 Kč, cappuccino 60 Kč a Batch Brew si tu dáte za 55 Kč. Kromě toho mají v nápojovém lístku několik druhů limonád z poctivých sirupů Herbert – například levandule-borůvka, jasmín-pomeranč, zázvor-ibišek, skořice-rozinky nebo bazalka-zelený pepř (60 Kč/0,4 l).

Mnohé z vás určitě potěší, že sem můžete zajít i na skleničku dobrého vína. Spolupracují s vinařským spolkem Mladí vinaři, kteří mají jednoduché motto: „Víno pro nás nejsou čísla a byznys, ale zážitky a emoce.“ Večer tu tak můžete posedět s partou přátel, nejednou lahví vína a prkénkem pochoutek. V současné době můžete v Typice ochutnat vína z vinařství Plenér, vinařství Krásná hora a Víno J. Stávek.

„Podle nás by kvalita měla být naprostým standardem. Nenabídli bychom zákazníkům nic, za čím si nestojíme. Design je důležitý, ale je to věc, které se dá s pomocí šikovných lidí poměrně snadno docílit. Co je ale primární, jsou lidi – servis. Člověk musí z kavárny odcházet s příjemným pocitem. Spokojený a s myšlenkou, že se sem zase rád vrátí,“ říká Peter Kollár. My se sem tedy rozhodně vrátíme. A věříme, že pokud i vy rádi objevujete novinky na pražské kavárenské scéně, tak si do Nuslí zajedete taky. 

 

Zajdete na snídani ke stromovému stolu? Napište nám, jak vám chutnalo.

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz