Projezte se filmovým festivalem aneb Gastroprůvodce Karlovými Vary
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
17.06.2019

Projezte se filmovým festivalem aneb Gastroprůvodce Karlovými Vary

Projezte se filmovým festivalem aneb Gastroprůvodce Karlovými Vary
Chystáte se na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Letošní ročník začíná už 28. června a potrvá do 6. července, takže pokud už přemýšlíte, který film si nenecháte ujít nebo kde budete ubytovaní, myslete také na to, že se budete muset někde posilnit (a tím nemyslíme jenom lázeňské oplatky). Právě proto jsme pro vás připravili speciální karlovarský food guide, díky kterému budete vědět, kde se v Karlových Varech dobře najíst.

Chystáte se na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Letošní ročník začíná už 28. června a potrvá do 6. července, takže pokud už přemýšlíte, který film si nenecháte ujít nebo kde budete ubytovaní, myslete také na to, že se budete muset někde posilnit (a tím nemyslíme jenom lázeňské oplatky). Právě proto jsme pro vás připravili speciální karlovarský food guide, díky kterému budete vědět, kde se v Karlových Varech dobře najíst.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří k významným kulturním událostem České republiky. Do Varů se v během těchto dnů sjíždí téměř celá Praha a není divu, že se tu během jediného týdne můžete potkat i se známými, na které v Praze za celý rok nenarazíte. Tipy, jak se do Karlových Varů dopravit, kde se ubytovat a kde shánět lístky jsme pro vás už připravili (zde). Pokud ale nechcete mezi jednotlivými snímky nebo dalšími zajímavými akcemi zůstat o hladu, určitě vám přijde vhod několik tipů, kam zajít ve Varech na jídlo.

PS: Návštěvu kaváren, bister a restaurací nezapomeňte pravidelně prokládat zastávkami u stánků s teplými lázeňskými oplatkami, které k procházkám po kolonádě nezbytně patří.

Lékárna by City Roasters

T. G. Masaryka 941/47, PO–PÁ 8:00–20:00, SO 9:00–21:00, NE 9:00–19:00

Kluci z pražírny City Roasters otevřeli začátkem března v ulici T. G. Masaryka kavárnu Lékárna by City Roasters. Zajít sem můžete nejen na jejich výběrovou kávu, ale také na skvělou snídani, oběd, drink nebo na specialitu podniku - nitro cold brew, což je studená filtrovaná káva sycená dusíkem (70 Kč). My jsme sem zašli na Ham and Eggs (95 Kč) a byli jsme naprosto spokojení. V kavárně na vás čeká milá obsluha, která vtipkuje i ve chvílích, kdy začíná být rušněji. Posedět můžete i na zahrádce nebo na barových židličkách ve velkém otevřeném výklenku s výhledem na hlavní třídu. Espresso vás vyjde 40 Kč, cappuccino 60 Kč a batch brew 55 Kč. Snídaně tu podávají od 8:00 do 11:00 a potom sem můžete zajít až do 20:00 na hlavní jídlo. Za nás je Lékárna určitě zastávkou, kterou byste neměli minout.

Republica Coffee

T. G. Masaryka 894/28, PO–PÁ 7:00–19:00, SO–NE 8:00–19:00

V ulici T. G. Masaryka, která je jen kousek od festivalového centra dění, najdete i další výbornou kavárnu, do které můžete zajít na skvělou kávu, osvěžující espresso tonic (90 Kč) nebo na snídani. V Republica Coffee si praží vlastní kávu a vy si ji pak můžete vychutnat v útulných křesílkách nebo venku na zahrádce. Zdejší nadšenci mají otevřeno už od 7 hodin, což ocení všichni filmoví fanoušci, kteří si nedokáží představit ráno bez kofeinu. K snídani vám připraví míchaná vejce nebo vejce Benedikt (se šunkou nebo lososem), ale v nabídce jsou i bagely, sandwiche, croissanty, brownies nebo drobenkové koláče. PS: Jestli je vám název kavárny povědomý, tak je to z toho důvodu, že jednu pobočku najdete i v Praze.

Bagel Lounge

T. G. Masaryka 825/45, PO–ČT 8:00–20:00, PÁ–SO 9:00–22:00, NE 8:00–19:00

Na čerstvě upečené domácí bagely můžete ve Varech zajít do Bagel Lounge. Tady totiž dobře vědí, že správný bagel má mít kyprou strukturu, křupavou kůrku a sladkou i slanou chuť zároveň. Těsto si připravují sami. Nechají ho vykynout, louhují ho ve vroucí vodě a teprve potom bagely pečou. Vybrat si můžete nejen náplň podle chuti, ale také druh housky bagelu. My jsme si dali skvělý lososový bagel (139 Kč), ale příště vyzkoušíme i některý z jejich speciálů například Gourmet Beef (169 Kč), což je pomalu pečené hovězí trhané maso s kyselou okurkou, červenou cibulí a špenátem. Na své si tu přijdou i vegetariáni a vegani. Bagel si můžete sníst i na příjemné zahrádce před bistrem.

Bonjour

Západní 1819/71 A, PO–PÁ 8:00–20:00, SO 10:00–18:00

Pokud si budete chtít chvíli odpočinout od ruchu na lázeňské kolonádě, vydejte se ulicí Západní do kouzelné kavárny Bonjour. Milujete Provence a všechno, co souvisí s Francií? Pak se tady budete cítit jako v sedmém nebi. Majitelé zdejšího podniku každoročně čerpají inspiraci v Provence a rozhodli se, že kousek Francie přivezou i do Karlových Varů. Do Bonjour můžete zajít na poctivé domácí koláče, zákusky, quiche nebo na snídani ve francouzském stylu (79 Kč). Kromě toho si tu můžete objednat i kvalitní francouzské a moravské víno. Bonjour ale není jen kavárna. Je to zároveň prodejna s francouzským vintage nábytkem a dekoracemi, takže je dost možné, že si odvezete domů nějaký kousek z karlovarské Provence.

Malé Versailles

Křižíkova 2, PO–NE 11:00–22:00

Procházkou přes Zámecký vrch dojdete až ke krásnému parku s jezírkem, u kterého najdete hotel a restauraci Malé Versailles. Restaurace se původně jmenovala Cihelna a je jedním z nejstarších ikonických míst Karlových Varů. První zmínka o „restauraci v zahradě“ je z roku 1759. Posezení na jejich překrásné terase, která je zařízená ve stylu zámeckého altánu, si rozhodně zamilujete. Květiny, kam se podíváte, romantika - perfektní místo na skleničku Aperol Spritzu.

Old Carlsbad Grill

Lázeňská 1, PO–ČT 10:30–20:00, PÁ–SO 10:30–21:00, NE 10:00–20:00

Jste právě v centru dění karlovarského filmového festivalu? Přímo u Mlýnské kolonády najdete bistro Old Carlsbad Grill, do kterého můžete zajít nejen na skvělou točenou zmrzlinu, ale také na vylepšenou klasiku, jako je hot dog se sýrem nebo s chilli (99 Kč), domácí hranolky (75 Kč) bagetu s kuřecími stripsy i speciální burgery à la svíčková nebo kachna se zelím.

La Hospoda

Nábřeží Jana Palacha 1024/26, PO–ČT 11:00–22:00, PÁ–SO 11:00–23:00, NE 11:00–22:00

Pokud znáte vyhlášený podnik Le Marché, potom vás určitě potěší, že teď budete moct v Karlových Varech navštívit další restauraci, za kterou stojí šéfkuchař Jan Krajč. V pondělí 17. června zahajuje provoz nová restaurace La Hospoda, která přináší do Karlových Varů tradiční suroviny ve zcela novém pojetí. Připravte se na výbornou českou kuchyni šéfkuchařů Honzy Krajče a Petra Šárköziho. Jestli se ve Varech těšíte na gastro novinky, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu La Hospody. Hovězí tabulová špička s krémem z kořenové zeleniny a malým karlovarským knedlíkem a k tomu točená plzeň! Kynuté jahodové knedlíky se strouhaným tvarohem a horkým máslem na závěr a spokojenost je zaručena.

Špunt & Knoflík

Bělehradská 9, PO–ČT 11:00–23:00, PÁ–SO 11:00–3:00

Milujete poctivé burgery a skvělou barovou atmosféru? Potom nesmíte minout restauraci Špunt & Knoflík. Ve všední dny připravují obědová menu, která se cenově pohybují od 119 Kč do 149 Kč. Posedět můžete i na zahrádce s některým z jejich signature drinků - třeba s Becher Mai Tai. Zdejší burgery jsou vyhlášené a stejně tak i vepřová žebírka, saláty nebo steaky. Milovníci dezertů by měli ochutnat jejich brownies se slanou arašídovou zmrzlinou. Mňam! Večer se Špunt & Knoflík mění v bar, kde to žije až do rána.

Le Marché

Mariánskolázěnská 4, PO–SO 12:00–22:00

Ve vyhlášené zážitkové restauraci Le Marché si můžete od pondělí do soboty vychutnat tříchodové obědové menu i večeři o třech chodech. Šéfkuchař Jan Krajč připravuje na každý den nové zážitkové menu. Mění ho podle sezóny a aktuální nabídky čerstvých surovin od dodavatelů masa, ryb, zeleniny a ovoce z celého světa. K jídlu tu nabízí také pečlivě vybraná francouzská a moravská vína, šampaňské nebo točené plzeňské světlé a polotmavé pivo. V rámci menu máte vždy na výběr ze dvou hlavních jídel. Ceny obědového menu se pohybují kolem 490 Kč a tříchodová večeře pak vychází cca 790 Kč.

 

Fotografie: Anežka Svobodová pro city-dog.cz, facebook.com/lemarchekv, facebook.com/restauracelahospoda, facebook.com/Bonjour