Kam zajít v tomto týdnu 8.–12. 4.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
07.04.2019
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 8.–12. 4.

Kam zajít v tomto týdnu 8.–12. 4.
Že holky mají být princezny? A co kdyby byly bojovnice? Ať si každá vybere tu svoji cestu. V pátek se všechny princezny mohou zajít podívat na ty, které se nebály a šly do „boje”.  Každopádně vám přejeme ten nejlepší týden!

Že holky mají být princezny? A co kdyby byly bojovnice? Ať si každá vybere tu svoji cestu. V pátek se všechny princezny mohou zajít podívat na ty, které se nebály a šly do „boje”.  Každopádně vám přejeme ten nejlepší týden!

Když bolí duše

Kdy: 8. 4. 2019

Kde:  prostor39

Vstup: zdarma

Neformální debata o duševním onemocnění s psychoterapeutkami Erikou Fockeovou a Magdalénou Polákovou.

Je to jen špatná nálada? Kdy už je vhodné hledat pomoc a kdy jen stačí, že se člověk svěří někomu blízkému? Kdy už se jedná o „diagnózu“ a jak vlastně vzniká duševní nemoc?

Hostem setkání bude Milena Boublíková, která má sama zkušenosti s duševní nemocí a pracuje jako peer konzultantka v kavárnách pro lidi s duševním onemocněním.

Více informací: zde 

Minimalismus v cestování

Kdy: 9. 4. 2019

Kde: prostor39
Vstup: 80–120 Kč

Skleněný hrnek na kávu, chleba ve vlastním pytlíku a nákup v zavařovačkách. Zní to možná zvláštně, ale zero waste je myšlenka, která hýbe světem. Protože ten nejlepší odpad je ten, který vůbec nikdy nevznikl. Pojďte se společně s organizací Bezobalu podívat na to, jak lze předejít prognózám o tom, že v roce 2050 bude ve světových oceánech více plastových sáčků než ryb. Společně se zakladatelkou průkopnického obchodu Bezobalu Veronikou Nováčkovou se podíváte na to, jak vypadá odpad průměrného obyvatele, jak ho lze zredukovat, jak se provozuje obchod bez obalů a jak se může zapojit každý z nás.

Více informací: zde 

Island nalehko v Praze

Kdy: 10. 4. 2019

Kde:  VNITROBLOCK

Vstup: 130–180 Kč

Rozhodnutí odjet sama na Island padlo během 3 minut a během 3 hodin byla zhruba „naplánovaná“ měsíční cesta, při které jsem oslavila své 30. narozeniny. Odjížděla jsem ale s velkým respektem, pokorou a téměř žádným očekáváním. Jediné, co jsem věděla, bylo, že to bude jeden z těch nejlepších tripů – a to taky byl. Celý měsíc jsem spala jen pod plachtou, objela celý ostrov stopem, ušla spoustu kilometrů přes hory i řeky, kde jsem nepotkala několik dnů živáčka, ale také jsem uzavřela nejedno přátelství, která mi mnohdy pomohla v rozhodnutí, kam se moje kroky budou ubírat dál. A při tom všem jsem jedla zadarmo a utratila méně, než je česká minimální mzda. Získala jsem ale víc, než na jakékoliv jiné cestě, inspirovala se v mnoha místních projektech, o které se s vámi taky podělím spolu s mými zážitky, tipy a triky jak se na nejen Islandu vyhnout velký útratě, težkýmu báglu a hromadě turistů.

Více informací: zde 

Hranice architektury – otevřená věznice

Kdy: 11. 4. 2019

Kde: Skautský institut

Vstup: Zdarma

České věznice na sebe v evropském srovnání upozorňují jedním negativem: vysokou mírou recidivy. Až 70 % dříve odsouzených se do věznic znovu vrátí. V Evropě před sto lety vznikl koncept „otevřené věznice“. Je to zařízení, kde jsou lidé ve výkonu trestu, ale zároveň se postupně učí návratu do společnosti. Recidiva u těchto zařízení je jen 10%. Jak vypadá otevřená věznice? A kde taková zařízení fungují? A pro koho? Proč v Čechách ještě neexistuje? Je architektura ve věznicích důležitá? Má vězení navrhovat architekt? Nad těmito otázkami budou zájemci diskutovat s Mgr. A. Dr. techn. Andreou Seelich a JUDr. Robertem Pelikánem, Ph. D.

Kde začíná a končí architektura? Tuto otázku si položil spolek Architekti bez hranic a vznikl tak projekt diskusních večerů Hranice architektury, který má za cíl přivést k jednomu stolu architekty a také odborníky jiných profesí. Diskusní večery Hranice architektury jsou otevřeny jak odborné, tak laické veřejnosti. Zapojení publika do diskuse, ať dotazy či názory, je vítáno.

Více informací: zde 

Girl Power! Boxing Night!

Kdy: 12. 4. 2019

Kde: Venuše ve Švehlovce

Vstup: 350 Kč

Na jeden večer se v sále Venuše vymění divadelní jeviště za boxerský ring a vy se můžete těšit na zápasy zkušených boxerek. Některá děvčata touží být princeznou, kterou před drakem zachrání ztepilý rytíř. Ale jiná nemají problém draka uzemnit pravým hákem! A právě těmhle ženám je věnován večer ženského boxu ve Venuši. V ringu uvidíte profesionální sportovkyně, mistryně České republiky proti zahraničním reprezentantkám, stejně jako úspěšnou manažerku, či profesorku z vysoké školy.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com