Kam zajít v tomto týdnu 5. - 9. 2.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
05.02.2018
Kalendář akcí

Kam zajít v tomto týdnu 5. - 9. 2.

Kam zajít v tomto týdnu 5. - 9. 2.
Jezdíte rádi na kole? A co jezdit na kole při koncertě? Možná vám to přijde trochu ulítlé, ale v rámci koncertu Tata Bojs budou k dispozici speciální kola, na kterých když pojedete, budete vyrábět elektřinu potřebnou pro koncert. Jeto trochu bláznivý nápad, ale proč nespojit příjemné s užitečným. Při dalších akcích tento týden už se tolik nezapotíte. Můžete zkusit základy fytoterapie, přednášku, kde vás poučí, jak nevyhořet a koncem týdne degustační večer. No a v pátek? V pátek zajděte do Zmrzlináře, slaví narozeniny a zmrzku mají vynikající!

Jezdíte rádi na kole? A co jezdit na kole při koncertě? Možná vám to přijde trochu ulítlé, ale v rámci koncertu Tata Bojs budou k dispozici speciální kola, na kterých když pojedete, budete vyrábět elektřinu potřebnou pro koncert. Jeto trochu bláznivý nápad, ale proč nespojit příjemné s užitečným. Při dalších akcích tento týden už se tolik nezapotíte. Můžete zkusit základy fytoterapie, přednášku, kde vás poučí, jak nevyhořet a koncem týdne degustační večer. No a v pátek? V pátek zajděte do Zmrzlináře, slaví narozeniny a zmrzku mají vynikající!

20 let Aera: Cyklokoncert Tata Bojs

V rámci oslav 20. narozenin kina Aero se můžete těšit na perfektní cyklokoncert, na kterém rozjedete kapelu Tata Bojs. Úspěch večera závisí na vás. Když nebudete šlapat, tak nebude projekce, scéna ani světla. A to přece nemůžeme dopustit.

Víte, kolik elektřiny je zapotřebí k tomu, aby mohl v Aeru běžet koncert jedné z nejoceňovanějších tuzemských kapel? Tým kina s Nano Energies a jejich unikátní cykloelektrárnou pro vás připravili koncert, který budete pohánět vy sami na osmi speciálně upravených kolech. Každý, kdo na koncert dorazí, se může zapojit a šlapat, jak mu síly dovolí. Střídání cyklistů během koncertu je samozřejmě vítané.

Cyklokoncert vám přináší Kino Aero ve spolupráci s Nano Energies, českým dodavatelem 100% zelené elektřiny pro domácnosti a firmy v celé České republice, na kterém šlape i zdejší kino.

Více informací: Zde

KDY: 5.2. 2018 v 19:30

KDE: Kino Aero

VSTUP: 450 Kč

 

Phytolab | Winter Edition

Phytolab jsou kurzy fytoterapie, disciplíny založené na vědeckých výzkumech i tradiční medicíně. Během phytolabu zjistíte, jaké typy přírodních produktů existují, jaké jsou jejich léčivé vlastnosti a pod vedením odborníků se naučíte, jak je vyrobit a bezpečně využívat.

Úvod do fytoterapie: Budou vám představeny nejčastěji používané ingredience a léčivé rostliny, jejich účinky a rizika užívání bylinných produktů v domácím prostředí.

Hygienické nároky: Dozvíte se, jak správně dodržovat čistotu během procesu výroby, jaká jsou rizika alergií, jak správně postupovat při výrobě. Také vám poradí, jak produkty na přírodní bázi užívat a skladovat. 

Ingredience: Seznámíte se s léčivými rostlinami, jejich vlastnostmi, tradičním využitím, ale také s tím, jaké jsou jejich blahodárné účinky i možná rizika spojená s jejich užíváním.

Farmaceutické přístupy: Naučíte se, jak tyto produkty vyrábějí lékárníci.

Praktická část: Vyrobíte si vlastní produkt s léčivými rostlinami a naučíte se, jak ho správně označit a skladovat pro potřeby domácího využití.

Jednotlivé semináře budou začínat vždy od 18 hodin a trvají cca 1.5h - 2h. Budou vedeny anglicky (ale všechny materiály jsou dostupné i v češtině).

Více informací: Zde

KDY: 6.2. 2018 od 18:00

KDE:  Hænke

VSTUP: 500 Kč

 

Jan Mühlfeit - Ošéfujte svoji energii, aby pracovala pro vás

Právě to se dozvíte na speciální přednášce exprezidenta Microsoftu pro Evropu, globálního stratéga a kouče hvězd JANA MÜHLFEITA pro Elegantní Česko. Následuje neformální afterparty u zeleného čaje. 

Přijďte na setkání s mužem, který vás nasměruje, přiměje k zamyšlení i pobaví. A do roku 2018 vybaví novým optimismem. 

Cítíte se často „vyšťavení”? Máte pocit, že každou chvíli odpadnete? Vyhoření je dnes velmi častý jev a týká se nejrůznějších věků i profesí. Někdy vystaví stopku až nemoc. Možná jste zatím nedospěli tak daleko - tím snazší je zhroucení předejít. Každopádně se hodí znát odpovědi na následující otázky: Jak pracovat s vlastní energií? Jak nakládat se svými silami tak, abyste byli spokojení a šťastní? Jak najít svůj talent a potenciál a soustředit se na ně? Jinými slovy, jak budovat harmonii ve svém životě?

Na přednášce se dozvíte, jak k tomu přistupuje bývalý prezident Microsoftu pro Evropu, dnes kouč olympioniků, top manažerů, umělců, youtuberů a dalších známých osobností, Jan Mühlfeit. Své těžké časy má také za sebou a nebude vám nic lakovat narůžovo. Naopak, vytáhne pro vás to nejdůležitější ze svých vlastních bohatých zkušeností. Po dvouhodinové přednášce budete mít příležitost si s Janem neformálně popovídat u šálku dobrého zeleného čaje. 

Jan Mühlfeit je mimo jiné koučem Executive MBA programu na Cambridge, přednášel na akcích mnoha institucí, jako například na půdě Světového ekonomického fóra, Evropské komise, OECD či na Harvardu. Během své kariéry poskytl rozhovory CNN, CNBC, New York Times, či Financial Times.

Kapacita je omezená a je registrace je tedy nutná. Můžete ji provést na e-mailové adrese [email protected]

Více informací: Zde

KDY: 7.2. 2018 od 17:00

KDE:   Sněmovní 7

VSTUP: 2999 Kč

 

Journey among the flavours

Tesori d’Abruzzo a Café Millème pro vás přichystali gurmánský zážitek - degustaci vybraných vín a pokrmů.

Těšit se můžete na menu o několika chodech:

  • Antipasti a bílé víno: Pecorino Wine, lanýžový sýr, olivy, pečivo, extra panenský olivový olej
  • Antipasti a červené víno: Montepulciano d’Abruzzo Superiore, sušená rajčata, lanýžový salám, sýrový quiche, houbový quiche
  • Sladká tečka: sklenka Bordeaux Moelleux 
  • 2 zákusky: Sakura - třešňový květ, maliny, matcha, Rio de Janeiro - raw - černý rybíz a mučenka, vanilkový rýžový koláček Mochi s černým sezamem
  • 2 makronky dle vašeho výběru a káva

Zarezervujte si své místo na degustaci. Lístky jsou v prodeji přímo v prodejně Café Millème, Klimentska 34. Rezervaci je možné udělat také prostřednictvím e-mailu na [email protected] nebo telefonicky 775 096 621. 

Více informací: Zde.

KDY: 8.2. 2018 v 18:00

KDE: Café Millème

VSTUP: 550 Kč

 

Zmrzlinář slaví 2. narozeniny!

Zmrzlina je pro Darka Hrivňáka a jeho rodinu celoživotní vášeň, která je od roku 2008 také povoláním. Poté, co byla zavřena jejich jediná oblíbená italská zmrzlinárna, rozhodli se, že začnou vyrábět zmrzlinu vlastní. Koncept je jednoduchý – základem jsou kvalitní suroviny, které jsou poctivé, voní a hlavně jsou bez chemie. Během několika let si jejich rodinná zmrzlinárna 2AD sídlící ve středočeských Tuchlovicích získala uznání a do jejich pobočky se sjíždí lidé ze vzdálených koutů republiky a jsou ochotni stát i desítky metrů dlouhé fronty. 

Zmrzlinu bylo možné objednat také ve vybraných kavárnách a hotelech mimo Tuchlovice. V roce 2016 byla otevřena první pražská prodejna na Vinohradech pod názvem Zmrzlinář. 

Přijďte oslavit s celým týmem ze Zmrzlináře druhé narozeniny jejich podniku! 

Více informací: zde

KDY: 9.2. 2018 

KDE:  Zmrzlinář

VSTUP: zdarma

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Unsplash