Kam zajít v tomto týdnu 4.–8. 3.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
03.03.2019
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 4.–8. 3.

Kam zajít v tomto týdnu 4.–8. 3.
Také jste jako malí milovali bojovky? To napětí, když člověk jako mrně chodil sám po lese, hledal úkoly a nakoncen na něj čekal nějaký ten poklad – většinou ve sladké podobě. Jestli si chcete tyto bezstarostné dny připomenout, rozhodně si nenechte ujít páteční bojovku ve Stromovce! A aby vám to do pátku uteklo, zajděte si třeba na přednášku o Bretani nebo na pop-up čínské kuchyně. Krásný a pohodový týden!

Také jste jako malí milovali bojovky? To napětí, když člověk jako mrně chodil sám po lese, hledal úkoly a nakoncen na něj čekal nějaký ten poklad – většinou ve sladké podobě. Jestli si chcete tyto bezstarostné dny připomenout, rozhodně si nenechte ujít páteční bojovku ve Stromovce! A aby vám to do pátku uteklo, zajděte si třeba na přednášku o Bretani nebo na pop-up čínské kuchyně. Krásný a pohodový týden!

Posedlost

Kdy: 4. 3. 2019

Kde: Divadlo Na zábradlí

Vstup: 150–350 Kč

Po inscenacích o smrti (Požitkáři) a o divadle a hercích (Hamleti) vytvořil autorským tým Mikulášek – Víceníková inscenaci o lásce a jejích různých podobách. Nahlížíme do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí, marně hledají štěstí ve vztahu nebo v samotě, a tak pořád dokola. Pravděpodobné situace a uvěřitelné příběhy doplňují fantazijní výjevy a komentáře, humorné scény zase hororové výjevy. Drobné příběhy tohoto několikapatrového domu se volně proplétají, sousedé se střídají a stěny jsou svědky domácích dramat.

Mikuláškův jazyk je zkratkovitý, do několikaminutových scén zhušťuje obsáhlé příběhy, které tušíme v pozadí – jeptiška potetovaná mužskými jmény. Motivace postav, konkrétní pohnutky jsou nám vesměs zatajeny a přihlížíme „jen“ střetům postav ztracených v sobě a nenalézajících útěchu ani ve svém okolí. Místo melancholie a smutku však vítězí nadsázka, groteska a ironie. Dvoupodlažní řešení scény rytmizuje sled obrazů a vytváří vzájemné paralely a komentáře. Pastelové barvy, které scéně i kostýmům dominují, retrostyl i drobné detaily vybočující z reality (elegantní zjev postavy doplněný o vlasy rozcuchané větrem) posouvají drobné příběhy mimo konkrétní čas a prostor.

Více informací: zde 

Chtěj Bretaň

Kdy: 5. 3. 2019

Kde: Kino 35

Vstup: zdarma
  • Quimper, Cornouailles, Morbihanský záliv, Saint-Malo… Lákají vás tyto destinace? Přijďte si o Bretani popovídat, dozvědět se, jak se tam žije, kam na výlet a na dobré jídlo, a následně i něco z regionu ochutnat.
  • promítání dílu věnovanému Bretani ze série pořadů Bedekr
  • diskuze s Hanou Remenárovou, průvodkyní, jež se specializuje na oblast Bretaně a s Marcem Le Bretonem, cukrářem v pražském Saint-Tropez, původem z Bretaně
  • setkání s Ericem Vighetti, ředitelem turistické kanceláře v Quimper Cornouaille
  • ochutnávka regionálních specialit

Více informací: zde 

EduFórum: Učíme (se) v digitálním světě

Kdy: 6. 3. 2019

Kde:  Kampus Hybernská

Vstup: zdarma

Pravidelné setkání všech, které zajímají inovace ve vzdělávání. Na každém setkání je představeno 5 zajímavých projektů na dané téma. Projekty se představují ve formátu 5 minut prezentace a 5 minut dotazy z publika. Po skončení následuje volný networking. Pro další inspiraci je součástí setkání též „EduTrh“, kde se před začátkem hlavního programu prezentuje dalších 8 organizací či projektů.

Projekty představí: Khanova škola, Techambition, Slideslive, Centrum pro talentovanou mládeš a digikolaudace. Další informace na Facebooku EduFóra.

Cílem setkávání je tvořit prostor pro sdílení inspirace, know-how i kontaktů. Organizátoři akce chtějí více úspěšných hybatelů změn ve vzdělávání v ČR a jejich propojování. Věří, že společná setkávání nad daným tématem, objevování nových pohledů i názorů pomáhá „propichovat“ a propojovat bubliny, ve kterých žijeme. Vzdělávání je velmi pestré a zajímá je ve všech podobách – formálních, neformálních, firemních i zájmových. Nebojí se ukazovat ani nové a začínající projekty, které za sebou mají alespoň jednu úspěšnou realizaci svého nápadu.

Setkání jsou zdarma a otevřená všem, kdo chtějí v oblasti vzdělávání poznat něco či někoho nového.

Více informací: zde 

Hot Pot Opening Pop-up

Kdy: 7. 3. 2019

Kde: Hoja

Vstup: zdarma

Asijský „Hot Pot“ je tradiční čínský způsob hodování, při kterém si hosté společně u jednoho velkého stolu s vařícím hrncem vývaru uprostřed připravují různé suroviny – tenké plátky masa, zelenina, knedlíčky, tofu, mořské plody a mnoho dalšího. Bistro Hoja pro své hosty na zaážitkovém večeru připraví přesně takovou hostinu.

Více informací: zde 

Bo!ovka

Kdy: 8. 3. 2019

Kde: Stromovka

Vstup: 50 Kč

Když se zešeří, jen na několika místech na světě se mohou objevovat draci, přes den takřka neviditelní. Rozvoj civilizace draky téměř vyhubil, jejich populace není početná. Dračí matky se nedokáží v dnešní době o všechna svá mláďata řádně postarat. A že si dráče musí osvojit velké množství dovedností, od létání přes chrlení ohně, známe alespoň z pohádek.

Proslýchá se, že Stromovka je jedním z míst, kde jsou draci za správné konstelace hvězd a měsíce k vidění. V pátek 8. března by takový podvečer měl podle odborníků na draky nastat. Buďte s námi u toho – budete mít možnost se o těchto bytostech dozvědět víc.

Dejte dohromady rodinný tým nebo partu přátel (2–5 osob) a přihlaste se do Bo!ovky. Registrace probíhá na adrese: https://1url.cz/@bojovka a ve vámi zvolený čas se dostavte na místo startu. S sebou si vezměte baterky, do týmu alespoň jeden hrneček a startovné padesát korun za tým. Přesné místo srazu bude přihlášeným účastníkům zasláno ve středu 6. března.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com