Kam zajít v tomto týdnu 3.–7. 12.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
03.12.2018
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 3.–7. 12.

Kam zajít v tomto týdnu 3.–7. 12.
Přemýšleli jste někdy, jaké vánoční jídlo jedí vegani? Jaké pečou cukroví a co si chystají ke štědrovečerní večeři? Jestli ano a měli byste chuť to i vyzkoušet, můžete zajít v úterý na Tylák, kde se budou konat vánoční veganské ochutnávky. Ve středu pak nezapomeňte, že se v Oku konají poslední iShorts tohoto roku. Přejeme vám úspěšný týden!

Přemýšleli jste někdy, jaké vánoční jídlo jedí vegani? Jaké pečou cukroví a co si chystají ke štědrovečerní večeři? Jestli ano a měli byste chuť to i vyzkoušet, můžete zajít v úterý na Tylák, kde se budou konat vánoční veganské ochutnávky. Ve středu pak nezapomeňte, že se v Oku konají poslední iShorts tohoto roku. Přejeme vám úspěšný týden!

Tradiční Mikulášský trénink

Kdy: 3. 12. 2018

Kde:  Zimní stadion Hasa

Vstup: 80 

Stejně jako každý rok, i letos se můžete těšit na předvedení závodních jízd všech zdejších týmů. Nejmenší Minnies předvedou barevnou mexickou jízdu na hudbu z filmu Coco, letos pod vedením Jitky Mokré. Mixed age tým Euphoria vám zase předvede svojí Girls power jízdu, kterou pro tým na míru složily Kateřina Urbanová a Megan Ramsay. A samozřejmě uvidíte i reprezentační tým Olympia, který letos ctí oslavy 100 let vzniku Československa tím, že si pro vás připravil dvě tematické jízdy.

Jako krátký program uvidíte Hej Górale, slovanské tance zhudebněné Čechomorem a Ewou Farnou a doufáme, že vás nadchne i volná jízda – zpracování klasické skladby Bedřicha Smetany, Vltava. Na exhibici vystoupí také sólisté USK Praha a čekat vás bude i klasické občerstvení včetně výborného svařáku na zahřátí! 

Po skončení exhibice se můžete přidat a zabruslit si společně. Tak nezapomeňte brusle, dobrou náladu a dorazte!

Více informací: zde 

Vánoční veganské ochutnávky

Kdy: 4. 12. 2018

Kde: Farmářské trhy Tylák

Vstup: zdarma

Co tak asi může vegan mlsat o Vánocích? Spoustu cukroví, vánočku, hlívu á la rybu nebo houbového kubu.

Přijďte zdarma ochutnat 4. prosince na Tylovo náměstí veganské vánoční dobroty, nebo se zapojte přímo, přineste veganské jídlo, nebo pojďte pomoct na stánek. Vánoční ochutnávky se od těch pravidelných liší pouze zaměřením na vánoční pokrmy. 

Potkat se můžete v úterý v 17 hodin na Tylově náměstí, kde kolemjdoucí mohou ochutnat vlastnoručně připravená vánoční jídla.

V tomto odkazu naleznete ROZPIS činností (kam se v případě, že se budete chtít zapojit, zapište) a níže TIPY, jak se zachovat na stánku. http://bit.ly/2AjOxW2

Více informací: zde 

Science Meets Tradition

Kdy: 5. 12. 2018

Kde:  BIO OKO

Vstup: 90 Kč

Svátky klidu a rodinné pohody? To tak. Stres ze shánění dárků, rodinné hádky, kocovina z vánočních večírků, na každém kroku kýčovití svítící sobi a nesnesitelné koledy. A konec roku připomíná, na jaká předsevzetí jsme se vykašlali, protože ani letos nejsme o dvacet kilo štíhlejší a nekuřáci. Přijďte se před vánočním náporem schovat do kina na program anti-vánočních kraťasů, které vás pobaví i dojmou. Ale hlavně vám ukážou, že může být ještě mnohem hůř, což vám jistě vlije sváteční optimismus do žil.

POSLEDNÍ iShorts V TOMTO ROCE !!

Více informací: zde 

Grandmaster Flash

Kdy: 6. 12. 2018

Kde: Roxy Prague

Vstup:  479 Kč

Narodil se na Barbadosu, ale svůj život trávil v Bronxu, hiphopový DJ Grandmaster Flash poprvé vystoupí v Praze. Grandmaster Flash začínal s hraním v 70. letech, spolupracoval třeba s Kurtisem Blowem nebo Lovebugem Starskim. Následně založil kapelu Grandmaster Flash and the Furious Five, se kterou vydal desku The Message se stejnojmenným hitem. Dnes vystupuje sám a jeho zatím poslední deska z roku 2009 nese název The Bridge (Concept of a Culture)

Více informací: zde 

Sevdaliza

Kdy: 30. 11. 2018

Kde:  Lucerna Music Bar

Vstup: 627 Kč

Sevdaliza je holandsko-íránská zpěvačka, autorka, režisérka a skladatelka. Své náladotvorné skladby zpívá zastřeným hlasem za doprovodu ostrých smyčců a basových linek. Po loňském debutu ISON vydala letos EP The Calling, které je odkazem na to nejlepší, co v opomíjené kategorii trip-hopu kdy vzniklo. Její hlas je skutečný klenot. Letos Sevdaliza absolvovala své první světové turné s koncerty v Austrálii, Evropě, Spojených státech a Asii a 30. listopadu se vrátí do Prahy. Minulý koncert ve Futuru byl beznadějně vyprodaný, doporučujeme si včas zajistit vstupenky.

ISON, loňské debutové album Sevdalizy, bylo jedno z těch nenápadných výjimečných alb, které posluchače uchvátí svou originalitou. Nikdo to totiž nedělá tak jako Sevdaliza. FKA Twigs filtruje dyšný vokál přes loopy a alt-R&B, Weeknd spolupracuje s producentem Esthera na živočišnější podobě žánru, umělci jako Flume používají downtempové aranže pro hudební svět EDM. Ale ISON, které koprodukoval Mucky a na kterém slyšíte bujné smyčce Mihai Puscoiu, se do žánru trip-hopu položilo naplno, jako by to byla inkarnace Martiny Topley-Bird z období The Blue God.

Dubnové EP The Calling není nijak zvlášť odlišné od ISON – je to spíš destilace soundu a žánru. Sevdalizin hlas tady evokuje to nejlepší z trip-hopu – bohatost Tracey Thorn, tremolo Nicoly Hitchcock a navíc techniku zpěvu typickou pro její iránské kořeny. The Calling obsahuje celkem sedm skladeb, vysokou sedmičku desce udělil i respektovaný hudební web Pitchfork.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com