Kam zajít v tomto týdnu 20. - 24. 8.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
19.08.2018
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 20. - 24. 8.

Kam zajít v tomto týdnu 20. - 24. 8.
Už vás nebaví lezení na stěně? Tak tentokrát zkuste Tetínské skály. Nejen, že si vyzkoušíte svoje dovednosti v realitě, ale navíc se dozvíe, jak všechny cesty v Tetínských skalách vznikaly a kolik je za nimi potu a krve. Přejeme vám pohodový týden ať už na skalách nebo někde jinde.

Už vás nebaví lezení na stěně? Tak tentokrát zkuste Tetínské skály. Nejen, že si vyzkoušíte svoje dovednosti v realitě, ale navíc se dozvíe, jak všechny cesty v Tetínských skalách vznikaly a kolik je za nimi potu a krve. Přejeme vám pohodový týden ať už na skalách nebo někde jinde.

Venkovní lezení Tetínské skály

Kdy: 20. 8. 2018

Kde:  Lezecké centrum SmíchOFF

Vstup: 1 500 Kč

Přes léto nemusíte lézt jen na stěně. Se Smíchoffem se můžete vydat na lezení do nové lezecké oblasti Tetínské skály. A to přímo s tvůrci oblasti!

Zajímá vás, jak cesty vznikají? Kde se vzal jejich název a kolik potu a času jedna cesta zabere?

Koukněte na www.smichoffer.cz a vyberte si svůj termín kurzu lezení na skalách.

Cena: 1500,- Kč, nutná platba a rezervace předem v e-shopu nebo v našem obchůdku, účastí na kurzu přispíváte na vznik nových cest.

Náročnost: lehká až střední, kurz je vhodný i pro začátečníky!

Sraz: 10:00 v obci Tetín u Berouna, parkoviště u hřbitova (49°56;54.5"N 14°06;30.5"E)

Doprava: Vlastní – V případě potřeby po dohodě možnost svezení osobním autem instruktora.

Co se naučíte: Používat horolezeckou výbavu potřebnou na lezení po skalách a seznámíme vás s pravidly bezpečného lezení. Vysvětlíme vám a následně si sami v praxi vyzkoušíte, jak vyvádět cestu na skalách, správně zakládat postupové jištění, jistit a spouštět prvolezce i druholezce a bezpečně slaňovat. Seznámíte se s dalšími lanovými technikami, které se vám můžou hodit (výstup po laně, dopomoc a vytažení spolulezce v případě úrazu).

Cena zahrnuje: instruktory, lana a jištění, helmy.

Povinná výbava: sedák, lezečky (…vše možné zapůjčit na recepci v Lezeckém centru SmíchOFF).

Doporučené vybavení s sebou: vhodné outdoorové sportovní oblečení přizpůsobené počasí, pohodlná obuv na celodenní nošení, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát, plavky. Vlastní svačinu a pití, pláštěnku, pro zájemce také čelovku do místních jeskyní.

Jak to bude probíhat?
V 10 hodin ráno se sejdete v obci Tetín u Berouna na parkovišti u hřbitova (zde je přesné místo 49°56;54.5"N 14°06;30.5"E). Tetín leží cca 40 km za Prahou. Snadno dostupné po dálnici D5.

Z parkoviště se společně vydáte do Tetínských skal, které se nachází v údolí cca 300 metrů od parkoviště. V lezecké oblasti se nachází bezmála 85 lezeckých cest rozložených do sedmi sektorů, které budeme zdolávat. Kurz zakončíme kolem 17. hodiny a společně zamíříte zpět na parkoviště.

Proč Tetín?
Lezecká oblast Tetínské skály je ideálním místem na trénování techniky a zkoušení nových lezeckých výzev díky krátké vzdálenosti fixního jištění. V průběhu dne se budete učit jak správně a bezpečně lézt a jistit se na skalách, slaňovat a spouštět.

Více informací: zde 

 

Pokoje released: akční Stromovka

Kdy: 21. 8. 2018

Kde: Containall

Vstup: zdarma

Pokoje 2018 jsou plné novinek a jednou z nich je akce POKOJE RELEASED. Vydejte se po stopách performance a výstav, které se za minulého režimu odehrály ve veřejném prostoru Stromovky a jejího okolí.

Víte například, kteří umělci se zde setkali v roce 1982 na tenisových dvorcích TJ Sparta? A kdy na Výstavišti zastavila Karavana Míru? Přijďte 21. srpna na přednášku Pavlíny Morganové a poznejte místní performance, akce a happeningy! A nebude chybět ani současné umění – v průběhu večera proběhnou performance Viktora Dedka a Lucie Doležalové.

Celá akce je tematicky propojená s přednáškami o negalerijním vystavování, které proběhnou 15. listopadu v rámci Pokojů 2018.

Více informací: zde

 

Polyband /NL/

Kdy: 22. 8. 2018

Kde:  Punctum - Krásovka

Vstup: 150 Kč

Amsterdamský kytarista Jasper Stadhouders patří k nejčastěji zmiňovaným objevům v kultovním okruhu kolem skupiny The Ex. Je spoluzakladatelem free-jazz-punkové trojice Cactus Truck, s níž koncertoval v Praze s hostující Avou Mendozou.V Praze jste ho mohli slyšet i jako člena legendárních sestavy Kena Wandermarka Made To Break.

Tentokrát přijíždí s vlastní a věčně proměnlivou sestavou PolyBand, jejímž krédem je cyklické střídání rytmů, zvukových rovin i tempa. Podobně jako v exotických transovních rituálech jde o více než jen o hudbu. Cílem je vytvořit hypnotickou atmosféru, do níž se interaktivně zapojují umělci i publikum.

Více informací: zde

 

Matcha - královna čaje

Kdy: 23. 8. 2018

Kde: TeeGschwendner

Vstup: zdarma

Vše o MATCHA - drceném zeleném čaji! Zastavte se po letní pauze na prodejně a ochutnejte čtyři druhy zdejší matcha.  

Matcha je 100% japonský zelený čaj, který roste pouze na zastíněných polích. Vyrábí se zvláštní metodou: čajové lístky jsou rozemleté na jemný prášek a při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Prášek matcha je pak smíchán s rýžovým škrobem a vodou.

Čím dál oblíbenější je zejména díky přírodním povzbuzujícím účinkům, vitamínům a antioxidantům. Takže pokud cítíte, že potřebujete "nakopnout" není co řešit. 

Více informací: zde 

 

Forró tančírna na Šesťáku s Devanil Santos

Kdy: 24. 8. 2018

Kde: Šesťák

Vstup: zdarma

Jak lépe strávit horký letní večer než ho protančit hezky po brazilsku?

Tak přijďte na Šesťák a zde vám vysvětlí základní krok forró a ukážou taky pár fíglů. Není nutné přijít v páru.

Něco málo o forró:
- vyslovujte "foho" ;)
- forró, přestože pochází z Brazílie, není to vůbec samba
- při forró budete vypadat jako zkušení tanečníci už po první lekci. A to i v případě, že jste si o sobě doteď mysleli, že jste třeba dřeva.
- narozdíl od jiných latinských tanců k němu nepotřebujete žádná pozlátka jako dvaceticentimetrové podpatky a rozhalené košiláče.

Více informací: zde 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: unsplash.com