Kam zajít v tomto týdnu 15.–19. 4.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
14.04.2019
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 15.–19. 4.

Kam zajít v tomto týdnu 15.–19. 4.
Máte rádi cestování? A máte rádi i pivko? A co to spojit? Dva kluci svoji lásku k obojímu spojili a vy se hned v pondělí můžete stavit na vernisáži fotek z cest, kterou bude doprovázet i jejich vyprávění. To si zkrátka nesmíte nechat ujít. Tahle dvojka sympaťáků známá ze sociálních sítí jako Beer with Travel totiž kromě neskutečných historek srší i velmi osobitým vtipem. Ideální akce, která vám stoprocentně zpříjemní pondělí. Pohodový týden!

Máte rádi cestování? A máte rádi i pivko? A co to spojit? Dva kluci svoji lásku k obojímu spojili a vy se hned v pondělí můžete stavit na vernisáži fotek z cest, kterou bude doprovázet i jejich vyprávění. To si zkrátka nesmíte nechat ujít. Tahle dvojka sympaťáků známá ze sociálních sítí jako Beer with Travel totiž kromě neskutečných historek srší i velmi osobitým vtipem. Ideální akce, která vám stoprocentně zpříjemní pondělí. Pohodový týden!

Vernisáž výstavy + Cestovatelský stand-up

Kdy: 15. 4. 2019

Kde: Rock Cafe

Vstup: 133 Kč

Vernisáž výstavy Beer with Travel, která bude v Rock Café k vidění po celý duben a následný cestovatelský stand-up.

Honza, jeden z dvojice Beer With Travel, nevynechá žádnou příležitost seznámit se s novými lidmi a jejich prostřednictvím poznávat cizí kulturu, pivo i kuchyni. Během jedné ze svých cest projel stopem, vlakem a maršrutkou Kavkaz z Gruzie do Arménie a Náhorního Karabachu. S batohem na zádech, lahváčem v ruce a absolutně žádným plánem. Cestou potkal samé milé lidi, kteří vyprávěli svoje příběhy o rodné zemi, válce, životě a smrti. Sem tam ho někdo z místních pozval na jídlo či nocleh a velmi často na vodku (a ne jednu). Splnil se mu sen stopnout si starý vojenský GAZ 69, legendární Ladu 2107 i nákladní Kamaz, který se řítil rychlostí 22 km/h a o půlnoci se porouchal u arménsko-tureckých hranic. Nedočkáte se přednášky plné historických dat a zeměpisných pojmů, ale uvolněného vyprávění o svobodě, kterou člověk při cestování zažívá. Lidé na Kavkaze mají totiž srdce na dlani a člověka, kterého znají pár vteřin, pohostí jako člena rodiny.

Více informací: zde 

Spirituální bypass a jak z něj ven?

Kdy: 16. 4. 2019

Kde: prostor39
Vstup: 150–250 Kč

Spirituální bypass je termín, který byl poprvé použit v roce 1984, je ale zjevně stále aktuálnější. Jde o situaci, kdy lidé používají meditaci ale i jiné duchovní snažení a přesvědčení k tomu, aby se vyhnuli osobním emočním problémům, zraněním a obtížím v osobním vývoji. Spirituální bypass je obranný mechanismus. Typické je chodit meditovat zrovna ve chvíli, kdy by jinak hrozil obtížný partnerský rozhovor, odkazovat na svou duchovní vyspělost jako příčinu toho, proč člověk nechce jít do konfliktu, nebo jej řešit a argumentovat duchovní motivací, kterou člověk nabyl při rekreačním užívání vědomí měnících látek a podobně. Riziko spirituálního bypassu se týká všech duchovně praktikujících, ale stačí k němu i jen osvojená spirituální terminologie. Upozorňovat na možnost upadnutí do této časté pasti a učit se jí rozpoznávat, může pomoci vyvarovat se jí a tak i přinést naději na vyrovnanější vztahy a nakonec šťastnější život.

Ing. Mgr. Tomáš Zuda se po sportovní kariéře a studiu kybernetiky a psychologie začal věnovat józe a meditaci. Na cestách se blíže potkal s tradicemi Jižní i Severní Ameriky a tím i s mnoha duchovními hledači a praktikujícími. I z těchto setkání čerpá zkušenosti a inspiraci pro svou práci psychologa při individuální a párové terapii a pro rozvojové programy, koučing a podporu týmové spolupráce.

Více informací: zde 

Khoiba + Čáry života

Kdy: 17. 4. 2019

Kde:  MeetFactory

Vstup:  290 Kč

Nová deska Khoiby je hlubokým ponorem do společného světa Emy Brabcové a Filipa Míška. Může evokovat pocity dvojakosti, je obnažená i zahalená, brutální i jemná, rozrušující i zklidňující, obsahuje naději i beznaděj, je plná odstupu i spojení, zákoutí a vrstev, do kterých se dá zapadnout. „Udělali jsme takového „neučesaného hlavonožce”,“ říkají. Není důležité, s jakými přísadami elektronické hudby Khoiba právě pracuje, podstatné pro kapelu je odnést si pocit, i když vám z něj nemusí být příjemně. Riskujete totiž, že se dotknete něčeho opravdu citlivého. „Jdi dolů pod těch osm roztažených nohou, vzdej se svého strachu a rozžehni okolo sebe oheň,“ vzkazuje Khoiba. 

Více informací: zde 

Festival bulharských filmů

Kdy: 18. 4. 2019

Kde: Kino Lucerna

Vstup: 110 Kč

Od 11. do 18. dubna 2019 proběhne 11. ročník Festivalu bulharských filmů, který organizuje Bulharský kulturní institut v Praze a Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR. Během jednoho týdne si přijdou na své filmoví fandové, kterým nabídneme výběr z nejkvalitnějších, cenami ověnčených a diskutovaných současných bulharských filmů. Promítání proběhnou v kinech Lucerna a Pilotů.

Těšit se můžete navíc i na zajímavé hosty – herce a režiséry, kteří své filmy přijedou do Prahy představit.

Filmy jsou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky.

Vstupenky na letošní Festival bulharských filmů jsou v prodeji! Online si je můžete zakoupit na stránkách kina Lucerna zde a kina Pilotů zde.

Více informací: zde 

Na pomezí Žižkova a Vinohrad

Kdy: 19. 4. 2019

Kde: Náměstí Jiřího z Poděbrad

Vstup: 190 Kč

Hned zpočátku prozkoumáme jednu z nejoriginálnějších sakrálních památek v Praze. Dozvíte se, jak vznikala jedna z nejvýraznějších pražských dominant – Žižkovská věž. Art decové domy vás zavedou do dvacátých let minulého století a kromě nich také uvidíte řadu secesních skvostů. Nevyhnete se ani stavbám občanské vybavenosti jako bývalé divadlo, telefonní ústřednu či největší sokolovnu své doby. Vycházku zakončíte v klidu zeleně Riegrových sadů, kde kromě krásného panoramatického výhledu objevíte skryté architektonické perly

V rámci procházky uvidíte i unikátní kostely, hned dva z nich jsou totiž funkcionalistické.

Kde? Před kostelem Nejsvětějšího srdce páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com