Kam zajít v tomto týdnu 10.–14. 12.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
09.12.2018
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 10.–14. 12.

Kam zajít v tomto týdnu 10.–14. 12.
Jestli máte migrénu ze shánění vánočních dárků, máme pro vás tento týden hned dvě akce, kde můžete spojit příjemné s užitečným. Užijete si prima odpoledne a ještě k tomu pořídíte jedinečné dárky pro své blízké. Hned v pondělí se koná workshop výroby parfému, kde nahlédnete do tajů míchání vůní a odnesete si jedinečný dárek. V pátek zase pořádá prodejní večírek skvělá annemone. Přejeme vám pohodový týden.

Jestli máte migrénu ze shánění vánočních dárků, máme pro vás tento týden hned dvě akce, kde můžete spojit příjemné s užitečným. Užijete si prima odpoledne a ještě k tomu pořídíte jedinečné dárky pro své blízké. Hned v pondělí se koná workshop výroby parfému, kde nahlédnete do tajů míchání vůní a odnesete si jedinečný dárek. V pátek zase pořádá prodejní večírek skvělá annemone. Přejeme vám pohodový týden.

Osobní parfém jako dárek

Kdy: 10. 12. 2018

Kde:  Kosmetika hrou

Vstup: 900 

Vytvořte přírodní olejový PARFÉM NA MÍRU pro partnera, kamarádku, maminku, sestru... Dopřejte svým blízkým vonící dárky a sobě tvoření vůně – vrcholný čichový zážitek.

Co na kurzu zažijete?

  • POZNÁVÁNÍ – Seznámení s širokou paletou přírodních vůní – éterických olejů a absolue. Povídání o tom, jak nás a naše blízké mohou přírodní vůně podpořit a léčit. 
  • PŮSOBENÍ – Na vlastní nos okusíte působení vůní na tělo i duši. Dozvíte se více o působení jednotlivých vůní na psychiku.
  • NALADĚNÍ – Naladíte se na osobu, kterou chcete obdarovat. Jak ji/ho chcete podpořit? Co má rád/a? Co chcete darovat? Klid a uvolnění pro tělo, jemnou péči nebo povzbuzení mysli? 
  • MÍCHÁNÍ – Vyberete paletu vůní pro svůj dárek. Dozvíte se, jak vůně míchat, aby k sobě seděly.

Co si odnesete: Tělový olej – čistý rostlinný olej ovoněný vaší kompozicí pro péči nebo masáž či olejový parfém v praktickém roll-on flakónku do kabelky. Můžete přikoupit originální dárkové balení: vyberte k vůni krásný flakonek od českých sklářů zdobený kovem. Lahvičky mouhou sloužit i jako šperky na krk či jako ozdoba toaletního stolku.

Ke každé vonné kompozici dostanete po kurzu od lektorky zpracovaný text o působení jednotlivých vůní ve vaší směsi. Lektorka popíše, jaké kvality vybrané vůně přinášejí a posilují. 

Více informací: zde 

Záhadný Apolinář a jeho okolí

Kdy: 11. 12. 2018

Kde:Michnův letohrádek

Vstup: 140–180 Kč

V rámci vycházky po záhadném Apolináři a jeho okolí si ukážete, kde stála Jedová chýše – krčma, kde se přepadávalo a vraždilo, ale později si ji oblíbili i chudí studenti, budete pokračovat do míst, které většina populace potřebuje k životu, stejně tak jako k institucím, kterým by se mnozí z nás raději vyhnuli. Uvidíme jednu z nejznámějších a nejslavnějších porodnic v Praze, nemocnice, lékařské ústavy i kliniku pro léčbu závislostí a psychiatrii… V souvislosti s těmito objekty se dozvíte, kdy a kde pracovně pobýval známý vědec Albert Einstein, když se zdržoval v Praze a budete pátrat po poselství a významu magického kříže pěti kostelů, které vznikly za doby Karla IV. Končit se bude u Faustova domu opředeného mnoha a mnoha legendami, z nichž se jen pramálo zakládá na pravdě, ovšem minulé rekonstrukce ve zdech domu odhalily prapodivné skutečnosti. Konec konců, sídlil zde proslulý alchymista Rudolfa II.

Sraz: před Michnovým letohrádkem

Průvodkyně: Kateřina Racková

Praktické informace:

Terén vycházky je vhodný pro kočárky, ovšem pro vozíčkáře nikoli. K platbě na místě konání vycházky je 50korunový příplatek k ceně vstupenky s tím, že průvodce může zájemce o vycházku, který nemá vstupenku z předprodeje, z kapacitních důvodů odmítnout. V případě, že se vycházka nebude z nějakého důvodu konat (nemoc průvodce, nedostatečný počet účastníků apod.), budou o této skutečnosti informováni pouze účastníci se vstupenkou z předprodeje.

Vstupenky koupíte na GoOut.

 

Více informací: zde 

Data vs. holky

Kdy: 12. 12. 2018

Kde:  DOX

Vstup: 60 Kč

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány – finančně, ale i symbolicky?

Další ze série debat Data vs. představí několik zásadních žen české online a data scény, které výše zmíněné otázky proberou. Každá zároveň pohlédne na danou problematiku trochu jinou optikou, která vychází z toho, v jakém odvětví pracuje, ať už se jedná o marketing, IT nebo datovou analýzu.

Během večera vystoupí:

  • Pavlína Louženská – marketingová manažerka, zakladatelka platformy #HolkyzMarketingu
  • Barbora Bühnová – IT expertka, členka organizace Czechitas
  • Lenka Krsová – datová analytička

Více informací: zde 

Seminář plnohodnotné stravy

Kdy: 13. 12. 2018

Kde: Impact Hub Praha

Vstup: 220 Kč

Ať už se o rostlinnou stravu teprve zajímáte a zvažujete ji nebo již veganství aktivně praktikujete, ale chcete se dozvědět víc nebo se bojíte, že vám budou chybět některé makro či mikronutrienty. Na semináři budou probrány všechny důležité složky potravy, dozvíte se, na které vitaminy a minerály si dát pozor a jak je ideálně doplňovat. Získáte praktické rady a na konci prodiskutujete případné dotazy.

Více informací: zde 

Předvánoční prodejní večírek u annanemone

Kdy: 14. 12. 2018

Kde:  TJ Sokol Praha Vršovice

Vstup: zdarma

Přijďte si pořídit dárky na poslední chvíli – k dispozici budou různé doplňky od tašek, povlečení, sešitů, polštářů, tisků a zbytků látek, ale taky pánská trička, šaty, sukně, topy... sami uvidíte! Taky si budete ještě před Vánoci moct za nižší cenu objednat cokoliv na míru a z jakékoliv látky v dílně uvidíte. Tak si přijďte vybrat, vemte s sebou děti, kamarády, kolegy a těšte se i na malé pohoštění.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com