Kam zajít v tomto týdnu 1. – 5. 10.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
30.09.2018
Plány na den

Kam zajít v tomto týdnu 1. – 5. 10.

Kam zajít v tomto týdnu 1. – 5. 10.
Na tento týden bychom pro vás měli jednu takovou netradiční štafetu. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit běhat ani jinak sportovat. Tentokrát jde o štafetu květinovou. Jestli máte doma řízky, semínka nebo jen více druhů stejných květin a chtěli byste jiné, zajděte ve čtvrtek do Zahrady na niti a pošlete svoje květiny dál. 

Na tento týden bychom pro vás měli jednu takovou netradiční štafetu. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit běhat ani jinak sportovat. Tentokrát jde o štafetu květinovou. Jestli máte doma řízky, semínka nebo jen více druhů stejných květin a chtěli byste jiné, zajděte ve čtvrtek do Zahrady na niti a pošlete svoje květiny dál. 

Narozeniny Vltavy na Střeše Lucerny

Kdy: 1. 10. 2018

Kde: Střecha Lucerny

Vstup: zdarma

Vltava má narozeniny, přijďte slavit na Střechu Lucerny! Čeká vás vystoupení Clarinet FactoryVilém Veverka a speciální host, generální ředitel Česká filharmonie David Mareček s pianistou Ivo Kahánkem. Čekají vás koncerty, diskuze i rozhlasová dada revue.

Více informací: zde 

Harness Workshop — práce s kůží s lektory z Berlína (vol. 3)

Kdy: 2. 10. 2018

Kde: Ex Post

Vstup:  3750 Kč

Třetí edice úspěšného harness workshopu přináší dva různé návrhy k realizaci! Vyberte si jeden ze dvou designů a přijďte si ho vyrobit.

2. 10. — Design 1
3. 10. — Design 2
Design vyberte zde: https://goo.gl/UNTpYL

Host kulturního centra Ex Post, berlínský návrhář Jasa Gladez (spoluzakladatel zn. Degenerotika), si ve zpracování kůže nezadá se značkami jako Zana Bayne či Fleet Ilya. Zkušený designér se zájemcům vždy věnuje intenzivních pět hodin, během kterých si každý z nich vyzkouší všechny potřebné postupy pro výrobu kožených módních doplňků.
Z večerní dílny pro osm účastníků si krom zkušeností lidé odnesou vlastní kožený harness s puncem značky, který běžně stojí nad 5.000 Kč.

Pro úspěšné absolvování kurzu nepotřebujete žádné předešlé zkušenosti.
Poplatek za kurz a materiál je 3 750,- Kč (Design 1: 2.10.) a 3 950,- (Design 2: 3.10.) v předprodeji na GoOut. Na místě dráž, kurz byl ale zatím vždy vyprodán již v předprodeji.
Pozor — pouze 8 volných míst na termín!

Poplatek za kurz uhrazujte zde

Více informací: zde

LNKrules Fashion Show SS19

LNKrules je značka spodního prádla, za kterou stojí mladá designérka Elena Kožuszniková. Elena se se svojí značkou vymezuje tím, že vyrábí prádlo ručně šité na míru i v sériových kolekcích. Značku LNKrules vystihuje pohodlnost, jednoduchost a kvalitní materiály. Buďte u toho – navštivte první autorskou módní přehlídku značky LNKrules, která představí kolekci SS19. Nahlédněte na kolekci, která vznikala několik měsíců v ateliéru LNKrule.

Více informací: zde

Rostlinná štafeta vol. 7

Kdy: 4. 10. 2018

Kde: Zahrada na niti

Vstup: zdarma

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem? 
Tak to potřebujete přijít na Rostlinnou štafetu!

Už 7. kolo rostlinného večírku, kde si opět vyměníme svoje nechtěné výpěstky za nechtěné výpěstky někoho jiného. Vítána jsou i semínka, řízky, sazenice a vlastně jakékoliv rostliny, ať už pokojovky nebo ty zahradní!

Účast NENÍ podmíněná přinesením rostliny, jedinou podmínkou je, že si každý účastník musí MINIMÁLNĚ JEDNU ROSTLINU ODNÉST!!! Pokud si k rostlinkám připravíte i cedulky s příběhem (od koho rostlina je, jak se k vám dostala, nebo proč jí posíláte dál) tak to bude skvělé, protože příběh dělá hodně a k rostlině pak má nový majitel hned jiný vztah, když o ní něco ví.

Pokud máte nějaká miminka štafetové královny pilei peperomioides, určitě jí přineste, byla by škoda, kdyby královna chyběla! (Pokud neznáte štafetovou královnu pileu, tak šup sem

Více informací a program: zde 

4C: Praha

Kdy: 5. 10. 2018

Kde: Clarion Congress Hotel Prague

Vstup: 2 830 Kč

Letošní vývojářská konference míří po Kyjevu a Petrohradu do Prahy a uskuteční se v kongresovém hotelu Clarion v pražských Vysočanech 5. a 6. října. 4C konference přivítá více než tisícovku účastníků ze všech koutů světa a současně nabídne celou řadu hostů z mnoha globálních společností.

Konference 4C vznikla pod taktovkou samotných vývojářů a jejím cílem je přinést posluchačům v sálech ty nejnovější poznatky z oblasti technologií, umění, herního designu, publikování, ale také marketingu a budoucnosti her. 4C se především snaží předvídat změny, které herní průmysl provázejí a nabízí sdílení s předními odborníky na videohry.

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com