Kam zajít o víkendu 30.–31. 3.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
29.03.2019
Plány na den

Kam zajít o víkendu 30.–31. 3.

Kam zajít o víkendu 30.–31. 3.
O víkendu má být zase moc pěkné počasí, ideální na celovíkendovou akci, jako je Dyzajn market. Pokud vás akce tohoto typu nelákají, můžete v sobotu zajít na Skate Session do Plechárny nebo na nedělní jógu spojenou s brunchem. Pohodový víkend!

O víkendu má být zase moc pěkné počasí, ideální na celovíkendovou akci, jako je Dyzajn market. Pokud vás akce tohoto typu nelákají, můžete v sobotu zajít na Skate Session do Plechárny nebo na nedělní jógu spojenou s brunchem. Pohodový víkend!

Skate Session | Shred & BestTricks – Plechárna 30. 3. 2019

Kdy: 30. 3. 2019

Kde: Plechárna Černý Most

Vstup: zdarma

Poslední „skate contest“ letošní zimní sezóny je tu! Skate contest je v úvozovkách, protože se nebude jednat o klasický skate závod, který se na Plechárně jel již několikrát. Celá akce bude probíhat ve velmi přátelské atmosféře. Odpoledne bude věnované mini contestům, natáčení, focení, bestrickům a skateboardingu.

Co vás tedy čeká?

  • Wallride sticker contest
  • Powerslide contest
  • BestTrick session | Áčko, bedna, rail

V těchto contestech se pojedou i mladší kategorie do 15 let.

Více informací: zde 

Úvod do modulárních syntezátorů w/ Nikol Štrobachová

Kdy: 30. 3. 2019

Kde: ZVUK

Vstup: 1200–1400 Kč

Úvod do světa modulárních syntezátorů pro začátečníky/ice s Nikol Štrobachovou. Postupné nabírání znalostí a zkušeností v oblasti zvuku, rytmu a modulárních syntezátorů, abychom si na konci mohly/i zajamovat. Součástí kurzu bude možnost používat moduláry od Bastl Instruments, nemusíte tedy žádný systém vlastnit. Kurz bude rozdělen do dvou čtyřhodinových bloků. Každá lekce bude obsahovat část teoretickou a praktickou, naučíme se základní terminologii a budeme poslouchat také ukázky významných hudebnic pracujících s modulárem.

NÁPLŇ KURZU:

  • Co je modulár? Krátká historie, popis, kabely, moduly, manipulace Signály v euroracku (audio a kontrolní CV) Sekvence – clock, trigger, gate, Euclidean
  • Voltage Controlled Oscillator a Filter (VCO, VCF) Zvuk a druhy vln Low Frequency Oscillator (LFO)
  • Voltage Controlled Amplifier (VCA) Envelope – obálka (ADSR) 
  • Samplery (granulární)
  • Pasivní moduly a další

NIKOL ŠTROBACHOVÁ aka Kukla Pochází z Prahy a v současné době sídlí v Brně, kde studuje ochranu zvířat, založila tam rodinu a je také členkou kolektivu modulárních bastlířů Bastl Instruments. Znát ji můžete například z instruktážních videí Patchení s Nikol. V rámci své lektorské činnosti vede Nikol skupinu žen s názvem Pink Noise v kurzu zaměřeném především na modulární syntezátory. Její vlastní tvorba stojí na pomalých beatech a vrstvení atmosferických zvuků, ale také samplování a modifikování zvuků zvířat a lidí jejího okolí. Nikol ve své praci testuje také možnosti interakci květin s elektronickými hudebními nástroji.

Více informací: zde 

 

Yoga & Brunch

Kdy: 31. 3. 2019

Kde: Vzletná

Vstup: 450 Kč

SOUL BOWL & Lucky yoga vám přináší moderní koncept propojení jógy a brunche.

Setkání zahájíte seznámením u šálku čaje, pokračovat budete hodinou jógy, kterou pro vás připraví a předcvičí Lucky yoga. Po józe vás pozvou na společný brunch, v rámci kterého se můžete těšit na následující dobroty.

MENU:

  • Tři druhy smoothie bowls od SOUL BOWL
  • Závitkárna připraví ochutnávku dvou druhů Infuzované vody pro vaši hydrataci

Platby přijímají předem převodem na účet anebo v hotovosti na místě dle vaší preference.

KAPACITA OMEZENA.

Svou závaznou účast potvrďte co nejdříve emailem na: [email protected]

Na základě potvrzení budete zapsáni na seznam hostů a budeme pro vás držet místo.

Více informací: zde 

Proč právě Vietnam? vol. 2 (Magdaléna Radostová)

Kdy: 31. 3. 2019

Kde: Kavárna dobrodruha

Vstup: 100–129 Kč

Zamýšlíte se nad tím kam vyjet? Magda Radostová vám už tuto neděli poví o tom, proč právě Vietnam je tou pravou krajinou. „Zemi jsem navštívila už mnohokrát. Vyzkoušela jsem různé druhy dopravy, různá ubytování, okusila spoustu místních specialit. Mám tady hodně přátel, ráda se sem vracím. Pokouším se proniknout do tajů vietnamského jazyka, i když to je vážně náročné. Prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je právě teď ten nejvhodnější čas jej objevit,” říká Magdaléna Radostová

Registrace ZDE: https://www.smsticket.cz/…/15916-proc-prave-vietnam-magdale…

Více informací: zde 

Fotografie: unsplash.com