Kam zajít o víkendu 18. - 19. 8.
City-Dog.cz | pražský žurnál
0
17.08.2018
Plány na den

Kam zajít o víkendu 18. - 19. 8.

Kam zajít o víkendu 18. - 19. 8.
Jestli milujete zlomené beaty, tak to se nejspíš chystáte na Štvanici, kde celý víkend bude probíhat Pražský Drum&bass Festival. Má opravdu nabitý lineup a každý večer se afterparty přesune do Crossu. Pokud vám tahle hudba nic neříká, můžete si zajít v sobotu do Přestupní stanice nachat udělat kérku nebo zkusit nedělní kurz kaligrafie. Hezký víkend!

Jestli milujete zlomené beaty, tak to se nejspíš chystáte na Štvanici, kde celý víkend bude probíhat Pražský Drum&bass Festival. Má opravdu nabitý lineup a každý večer se afterparty přesune do Crossu. Pokud vám tahle hudba nic neříká, můžete si zajít v sobotu do Přestupní stanice nachat udělat kérku nebo zkusit nedělní kurz kaligrafie. Hezký víkend!

Pražský Drum&bass Festival 2018

Kdy: celý víkend

Kde: Štvanice + Cross

Vstup: zdarma

I letos PDF opanuje východní cíp ostrova Štvanice a to na celé páteční a sobotní odpoledne o víkendu 17. - 18. srpna. Pojďte si zopakovat, o čem vlastně drumandbass, muzika, která má tolik podob a kterou tolik milujeme, je. Pojďte se potkat venku, u řeky,  s modrou oblohou nad hlavou si poslechnete všechno, co drumandbass nabízí. Bude to pěkně popořádku a postupně. Od původního pomalýho junglu a drumandbassu raných devadesátek až po digitální svižný zvuk současnosti. 

PDF je parta djs a promotérů točících se hlavně kolem klubu Cross. PDF je o českých a především pražských djs, pražských partičkách, pražským podhoubí a pražskejch vibes. PDF jste vy pražáci i přespolní. PDF je supr mejdan v pražskym centru na kterej můžete vyrazit zdarma.

V pátek od 17:30 vystoupí před Crossem i britská kapela Banfi, kterou britská média doporučují, především díky jejich nové EP desce The Jack Powell, jako kapelu alternativní indie scény pro rok 2018. Britský časopis NME například přirovnal zvuk Banfi k melodiím Alt-J.

Více informací: zde 

 

Tetovací dýchánek vol. VI

Kdy: 18. 8. 2018

Kde: Přestupní stanice

Vstup: zdrama

Umění modifikace kůže vám předvedou čtyři tatérky, ke kterým se můžete hlásit přímo v Přestupní stanici do pořadníku, který bude na místě. Budete si tak moci rozhodnout, ke které tatérce a v jakou dobu budete chtít přijít. Rychlejší mají přednost. 

Tatérky mají veganské barvy, ceny doporučí samy podle velikosti a náročnosti, vy ale můžete přispět i Přestupce a pomoci tak k zaměstnání dalšího člověka bez domova.

Pamatujte, že ideální je minimalistické tetování, které se během hodiny stihne a mějte představu, co byste si rádi nechali udělat, zbytek se doladí na místě. Inspirujte se i stylem tatérek a hlaste se k těm, jejichž styl je vám nejbližší.  Jednotlivé tatérky se postupně představí.

Akce je zdarma, benefiční výtěžek jde na podporu pracovního místa pro člověka bez domova.

Akce je soukromá, vstup bude zajištěn zapsáním se do pořadníku na místě od 12 hod!

Více informací: zde 

 

Nedělní veřejná socializace

Kdy: 19. 8. 2018

Kde: Parukářka

Vstup: dobrovolný příspěvek 100 Kč

Dozvíte se jak správně by mělo kontaktování mezi psy vypadat, jaké signály jsou nežádoucí a jak mít psa i při kontaktu s druhými stále pod kontrolou. Váš pejsek si užije báječné odpoledne s bandou pohodových psů a naučí se vyrovnanému chování.

Správný kontakt se psy je neoddělitelnou součástí života vašeho pejska. Vytvářet přátelství s ostatními je pro jeho psychickou pohodu stejně důležité jako pro nás lidi, naplňuje jeho smečkovou přirozenost a upevňuje jeho charakter. 

Tentokrát opět v parku Parukářka na Žižkově, nahoře na velké planině. Pokud byste měli potíže s hledáním, volejte na 773 522 906 nebo 603 184 338.

Přijít můžete s jakýmkoliv pejskem, s jakýmkoliv problémem. Vítáni jsou všichni psi všech rozmarů i rozměrů, prosíme, jen mějte s sebou v případě potřeby košík, aby pejsci s narušenou socializací případně neohrozili ostatní.

P.S: Na podobné téma jsme psali i článek.

Více informací: zde 

 

Kurz japonské kaligrafie s Kaoru Ishida v Momoichi

Kdy: 19. 8. 2018

Kde: Momoichi

Vstup: 650 Kč

Základní kurz japonské kaligrafie s držitelkou čtvrtého danu z kaligrafie, paní Kaoru Ishida. Kurz je určen pro absolutní začátečníky. Zasvětí vás do tajů japonské kaligrafie. Naučíte se základní tahy štětcem a odnesete si domů vlastnoruční kaligrafii, kterou si sami uděláte. Kurz potrvá celkem cca 2 hodiny. 

Všechny potřebné pomůcky jsou v ceně kurzu. Osvěžíte se také šálkem japonského zeleného čaje, který vám tu budou podávat spolu s japonským dezertem od Yuky.

Kaoru Ishida je výtvarnice z Japonska, která žije v Praze od roku 2002. V roce 2012 vystudovala magisterské studium na katedře animované tvorby FAMU. Kromě výtvarného umění se již mnoho let věnuje výuce japonštiny a japonské kaligrafie. Je držitelka čtvrtého danu z japonské kaligrafie.

Více informací: zde 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

Fotografie: unsplash.com